Junioři obrali Liberec v napínavém utkání o všechny body!

Junioři: HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 2:1, 0:0). Indiáni byli odhodlaní udržet "nadstavbovou" neporazitelnost v utkání s Libercem. A podařilo se. Po napínavém zápase plném rozmíšek mezi hráči obou týmů zvítězili o jednu branku a připsali si další tři body.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

3:2
1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 11. Petráš (Kubík), 28. Kepka (Walter), 38. Kepka (Walter, Marcel) – 14. Babec (Jedlička, Zachar), 26. Zachar (Jedlička). Rozhodčí: Sýkora – Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 13:14, navíc Babec (LIB) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 30:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Pacl (Štekr) – Marcel, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Houfek "A", Rajal – Petráš, Beneš, Vlček, Kubalík, Polata "C", Michel, Opava, Krliš, Kepka "A"

Stezka (Skřebský) – Mrázek "C", M. Šír, Arlt, Husa, Divila, Tržický – Babec, Suska, Huňa, Svoboda, Jedlička, Lakatoš, Zachar, Havlas "A", Heřmánek

Jan Walter 0 2 2 -2 2

Utkání mezi Plzní a Libercem začalo velice opatrně, oba týmy dobře bránily, na první střelu se čekalo až do čtvrté minuty. V téže minutě byli během čtrnácti sekund vyloučeni dva hráči hostí za vysokou hůl a indiáni měli k dispozici velmi dlouhou přesilovku pět na tři. V početní výhodě nebezpečně pálili Krliš a Holý, oba domácí borce vychytal liberecký brankář Aleš Stezka. Vůbec největší šance měl však na své holi Michal Polata, nicméně gólman Bílých Tygrů předvedl parádní zákroky a hosté těžké oslabení ubránili.

Plzeňané poté přežili vlastní početní nevýhodu a sami udeřili! V desáté minutě zápasu se mezi kruhy probojoval krásnou individuální akcí útočník Šimon Petráš a nechytatelnou ranou k tyči poslal indiány do vedení. Za tři minuty však bylo vyrovnáno, hosté se od inkasované branky neustále hrnuli do útočení a vyplatilo se. Jedlička ujel Plzeňským po pravé straně, dobře vypálil a Jindřich Pacl puk pouze vyrazil betonem před svou svatyni. Pozorný Jiří Babec potom už neměl žádný problém poslat kotouč do odkryté plzeňské branky. Po první siréně se tak šlo do kabin za stavu 1:1

Druhá třetina se zpočátku nesla ve znamení mnoha chyb a nepřesně rozehraných útočných akcí. Po šesti minutách prostřední části se do vedení dostali hráči z Podještědí. Indiáni sice hráli přesilovou hru, nicméně udělali hrubku v obranném pásmu a Tygři toho dokázali ihned využít. Aktivní Jedlička přihrál na volného Marka Zachara, jenž se z bezprostřední blízkosti trefil přesně pod břevno plzeňské branky. Pacl byl bez šance. Ještě v téže početní výhodě se však domácím povedlo vyrovnat. Jiří Kepka se dostal k puku, svoji střelu otřel o tyč a na světě byl opět remízový stav - 2:2.

Hostující střídačka měla poté několik ostřejších výměn názorů s hlavním sudím, který nakonec dokonce vykázal hostujícího trenéra do kabiny za nesportovní chování. Do té doby celkem poklidné utkání se změnilo v duel, kdy byl hlavní rozhodčí neustále v permanenci. Na ledě bylo k vidění velké množství vyloučení, šarvátek, pošťuchování a rozhovorů se sudími. Po mnoho přerušeních se konečně začal hrát znovu hokej. A domácí mohl dostat do vedení Michel, jenže v samostatném úniku brankáře Stezku nepřekonal.

Plzeňský útočník David Michel však pokračoval v akci a hosté ho museli faulovat. V následné početní převaze se už domácí dokázali prosadit, konkrétně Jiří Kepka, který tak vstřelil svůj druhý přesilovkový gól v zápase. Kepka obdržel přihrávku od Waltera a parádní ranou rozvlnil síť. Za pár chvil předvedl domácí útočník Opava skvělé gesto v duchu fair-play. Soudce signalizoval liberecký faul, plzeňský forvard však hlavnímu rozhodčímu vysvětlil, že se o faul nejednalo a hostující hráč tak na trestnou lavici putovat nemusel. To byli z druhé třetiny vše.

První větší příležitost ve třetí části měl plzeňský útočník Dominik Kubalík. Forvard indiánů vyslal tvrdý projektil, Aleš Stezka se však stihl přemístit, jeho beton odrazil kotouč do rohu. Pak se dlouho na ledě nic nedělo, hosté se snažili vyrovnat, ale domácí obrana výsledek zkušeně bránila. Pět minut před koncem zápasu musel Pacl předvést výtečný zákrok betonem proti pokusu, který vyslal střelec první liberecké branky Jiří Babec. Sto dvacet dva sekund před koncem utkání hosté hráli přesilovku, navíc Liberečtí odvolali brankáře Stezku na střídačku. Tygři si ve výhodě příliš prací nevypracovali a domácí indiáni tak mohli začít slavit výhru 3:2!

Po závěrečné siréně se navíc na ledě strhla celkem zbytečná bitka mezi Patrikem Marcelem a Jiřím Babcem. Hráči si zřejmě vyřizovali účty z utkání a rozhodčí rozvášněné kohouty dlouho nemohli dostat ze sváru. Nakonec se situaci uklidnila, hráči si podali ruce a zamířili do kabin.

František Černý (HC Plzeň 1929): Bylo to hodně těžké utkání, Liberec hrál velice dobře. Nám před zápasem odstoupili dva hráči, přesto si ale myslím, že jsme se dobře snažili soupeři vyrovnat. V určitých fázích jsme měli i více ze hry a myslím si, že tu poslední třetinu jsme si pohlídali a zaslouženě jsme vyhráli. Patrika Marcela jsme zkoušeli v první třetině v útoku, byla to reakce právě na ta zranění.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): Plzni k dnešní výhře gratulujeme, našim hráčům musíme poděkovat, protože dnes odehráli výborné utkání. Celé utkání poctivě odmakali a snažili se vyrovnat stav zápasu, hru v šesti jsme odehráli perfektně. Bohužel, musím říct, že dnešní utkání velice ovlivnil výkon rozhodčího, který nás, dovolím si to říci, poškodil. Je mi smutno z toho, že v České republice mohou juniorskou soutěž pískat rozhodčí jako dnes. Plzni však ke třem bodům gratulujeme a našim hráčům děkujeme za předvedený výkon.