KVA-PLZ 2:0: Rozhodly dvě nešťastné branky

K a r l o v y  V a r y - Hokejisté HC Lasselsberger Plzeň podlehli v posledním přípravném zápase Energii Karlovy Vary 0:2. První branku si nešťastně srazil do sítě brankář Libor Barta, druhý gól yase nasměroval do branky útočník Sedlák. Plzeň si hlavně ve druhé třetině vytvořila tlak, ale branku vstřelit nedokázala. Připravujeme podrobnější informace.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

2:0

25. Polák (Alinč), 45. Netík. Rozhodčí: Florián. Diváci: 600.

HC Energie Karlovy Vary

Franěk (Pejchar) - Krajíček, Bauer, Galvas, Ptáček, Hájek, Kivoň, Vantroba - Netík, Lipianský, Němčický - Polák, Alinč, Košťál - Svoboda, Bacul, Kumstát - Pavliš, Skuhravý, Kraus - Kreuzer

Barta - Kubeš, Hanzlík, Vobořil, Nedoma, Cartelli, Výborný, Dobrovolný - Andrašovský, Straka, Sedlák - Dvořák, Krátoška, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Adamský - Kracík, Švík, Důras

K poslednímu zápasu přípravného období zajeli Plzeňští k západočeskému derby do Karlových Varů. Domácí se představili s uzdraveným Fraňkem i mladým Polákem v plné zbroji. Hostům chyběli obránce Posmyk a útočník Bílek.

Kdo předpokládal, že se bude jednat o vlažnou předehru příštích extraligových bitev, byl určitě příjemně překvapen. Od začátku se hrál svižný hokej, rychle se bruslilo a zejména zásluhou domácích byly k vidění pohledné akce plné vtipu i hokejové krásy. To nejdůležitější ovšem chybělo. Gólu se věrní diváci v první třetině nedočkali především zásluhou koncentrovaného výkonu obou brankářů. Franěk i Barta měli několikrát možnost se předvést v plné kráse. Střelecky aktivnější karlovarští, několikrát nebezpečně atakovali plzeňskou svatyni. Zejména Kraus, Pavliš a Němčický mohli svými střelami rozvlnit síťku za Bartovými zády. Nejblíže ke gólu měl v 19. minutě Košťál, kterému připravili šanci svým aktivním forčekingem Polák s Alinčem. Ke cti obou týmů je třeba říct, že se snažily hrát především hokej a tak se hrálo bez vyloučených až do sirény. Energie vyhrála první dějství na body, ale gól diváci neviděli.

Druhá třetina přinesla, kromě pohledného hokeje, i více vzruchu a napětí. Už v 21. minutě se do šance řítil Straka, ale v rozhodující chvíli mi hůl zablokoval obránce Bauer. Smutná byla pro domácí následující minuta. Po střele plzeňského obránce se při rozkleku bolestivě zranil brankář Franěk. Zakřiknutí diváci s obavami hleděli za pomalu a těžce odjíždějícím brankářem. Franěk si poranil přitahovač na pravé noze. Jak dlouho bude Energii chybět, ukáže až pondělní vyšetření v nemocnici. Do branky tak musel plzeňský odchovanec Rudolf Pejchar. Pokud byl Franěk skvělý, tak Pejcharův výkon ve zbytku utkání lze označit přídomkem - fantastický. Ve 25. minutě musel hlavní rozhodčí vylučovat. Odpočinout si šel plzeňský Hanzlík, ale oddych mu nedopřál Polák, který už za 11 sekund nachytal Bartu na švestkách. Od zadního hrazení nahodil puk na gólmana a ten k překvapení všech skončil za brankovou čarou. 1 : 0. Nejvíce horko bylo naopak před domácí brankou v rozmezí 32.-35. minuty, kdy se krátce po sobě do gólových šancí dostali Krátoška, Dobrovolný a Matějovský. Svižný levý beton a výtečná lapačka nedovolila puku z jejich holí, aby připravil karlovarskou branku o zápasové "panenství". Ve 37. minutě se skvěle podél hrazení protáhl Netík až před Bartu, ale koncovka mu nevyšla podle představ. Domácí přežili i dvě přesilovky hostů. Zejména druhá na konci třetiny byla ze strany Plzně velmi nebezpečná, ale obrana domácích v čele s Pejcharem tlak přestála bez úhony.

Báječný hokej pokračoval i v poslední třetině. Rychlé akce se střídaly na obou stranách. O poznání častěji a nebezpečněji útočili domácí. Ve 45. minutě se ke střele dostal Netík, Barta vyrazil puk kolmo vzhůru a ten se pak působením fyzikálních zákonů snášel volným pádem zpátky do brankoviště, do kterého se vřítil společně s Netíkem i plzeňský útočník Sedlák a ten v přemíře snahy trefil puk rukavicí přímo do klece. 2 : 0. Od poloviny třetí třetiny se už tak vysoké tempo ještě zvýšilo. Hosté mu přestávali stačit a doplatili na to třemi vyloučeními. V přesilovkách excelovala Alinčova řada, která na dlouhé chvíle nepustila plzeňské hokejisty k puku. Do konce zápasu už se stav nezměnil, i když se zhruba půl minuty před sirénou pokusili hosté o power-play. Do šaten vyprovodil hráče obou týmů skandovaný potlesk spokojených diváků.