ČF1: PLZ-SPA 2:8 - Mladší dorost na úvod série nestačil

Plzeňský naděje sice vstoupily do utkání lépe, ovšem soupeř již do úvodní sirény otočil vývoj utkání a ve zbytku zápasu si vedení kontroloval. Odveta je na pořadu dne v pátek v Praze.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

2:8
1:3, 0:2, 1:3

Branky a nahrávky: 6. Roubal (M. Červenka), 56. Roubal (Staněk) – 11. Wojnar (Horský), 13. Švarc (Nacházel, Hanuš), 18. Šišolák (Wojnar), 25. Nacházel (Švarc), 39. Šišolák (Arnošt), 49. Hanuš (Nacházel, Wojnar), 53. Nacházel (Safin), 60. Safin. Rozhodčí: Sýkora – Kotyza, Brand. Vyloučení: 4:5, navíc Hanuš (SPA) os. 10 min. trest. Využití: 1:2. Diváci: 50. Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7, 2:8.

HC Plzeň 1929

R. Červenka (Černý) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš – Krystl, Lang, Hajžman, Přikryl, Benetka, Šiška, M. Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Roubal "C", Váňa.

HC Sparta Praha

Škorpík (Wolf) – Imlauf, Simotics, Vízner, Hanuš, Horský, Tůma, Procházka – Flídr, Švarc, Pika, Šišolák, Nacházel, Kropáček, Wojnar "A", Safin "A", Haš, Vokurka, Arnošt "C", Mrázek, Čech.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Červenka Radek 60 35 8 27 77,14 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beneš 0 0 0 -4 0
Matěj Benetka 0 0 0 -2 0
František Čada 0 0 0 -1 0
Martin Červenka 0 1 1 0 0
Petr Eret 0 0 0 -2 0
Matěj Hajžman 0 0 0 -2 0
Michal Houdek 0 0 0 -3 0
Nicholas Kaňák 0 0 0 -1 0
Vojtěch Kovařík 0 0 0 -2 0
David Krystl 0 0 0 -1 0
Martin Lang 0 0 0 -1 0
Martin Lokajíček 0 0 0 -1 0
Filip Přikryl 0 0 0 -1 0
Josef Roubal 2 0 2 1 0
Filip Staněk 0 1 1 -1 0
Martin Straka 0 0 0 -1 0
Daniel Šiška 0 0 0 -2 0
Ondřej Váňa 0 0 0 1 0

komentář

Lépe do utkání vstoupili hosté, ovšem v situaci dvou na jednoho Kropáček na příhru Safina přes obránce nedosáhl. Domácí odpověděli pokusem Staňka od modré, ten se však mezi tři tyče nevešel. Činit se tak na druhé straně musel Červenka, z levého kruhu ho totiž pořádně protáhl Wojnar. Jako první se nakonec dočkali domácí. Po buly ve vlastním pásmu vystartoval do rychlého protiútoku Josef Roubal, který rozvlnil síť krásnou střelou otřenou o brankovou konstrukci - 1:0! Jenže v polovině úvodní části si obdrženou brankou probuzení hosté v rychlém sledu vynutili na modrobílých dva fauly a trestali. Vyrovnávací trefa ale byla ta ze škatulky šťastných. Horský totiž pár kroků za modrou vůbec netrefil zařízení, touš se však odrazil od zadního mantinelu přesně na hůl u druhé tyče stojícího Jakuba Wojnara, který již neměl problém ho uklidit do polodkryté klece - 1:1! Indiáni zbytek klasického oslabení ustáli, ale inkasovali hned vzápětí. Po skrumáži na brankovišti se k puku dostal Michael Švarc a se štěstím propálil celé klubko hráčů i brankáře před sebou - 1:2! Další branku hostů měl na holi Safin, který se trhl do samostatného úniku, kličkou do forhendu si na Červenku nepřišel. Mrzet ho to nemuselo, po chvilce se totiž Ondrej Šišolák protáhl od levého mantinelu až na kruh a následnou střelou vymetl pavučinky ve vzdálenějším růžku - 1:3! Když se pak střelou mezi betony neprosadil z pravé strany Krystl, odcházeli do kabin mnohem spokojenější hráči z našeho hlavního města.

Prostřední část odšpuntoval Eret z levého kruhu, jeho pokus však uzmul do lapačky Škorpík. Na druhé straně to z opačného místa zkoušel Kropáček, pálil však přímo doprostřed branky. Lépe si vedl Tomáš Nacházel, který osamocený na brankovišti zametl touš k pravé tyči - 1:4! Následně se musel dvakrát činit gólman Pražanů, když si poradil s pokusy Čady i Lokajíka od modré. Po polovině utkání ujel opět všem na ledě Safin, tentokráte zkusil zakončit rychlou střelou, minul. Podobně si vedl o chvilku později od modré i Simotics. Indiáni zahrozili Eretem, jenž vypálil z pravého kruhu, Škorpík sklapl betony včas. Když už se zdálo, že se ve druhé části nic nestane, potrestal domácí chybu v obraně tváří v tvář Červenkovi ranou pod víko Ondrej Šišolák – 1:5!

Poslední dvacetiminutovku opět načal Eret. Plzeňský útočník se od pravého mantinelu prokličkoval až mezi kruhy, ale zamířil pouze do náruče gólmana. Dobrou pozici měl na levém kruhu i z první pálící Kovařík, ten však minul. A tak opět platilo otřepané "nedáš – dostaneš." Mezi kruhy se totiž zjevil osamocený Jan Hanuš a navýšil skóre na již 1:6! Indiáni nadále bojovali, ovšem ránu od modré Lokajíčka vyrazil Škorpík, dorážka již mířila mimo. Mezi kruhy pak vypálil z otočky Červenka, vyprášil jen betony hostujícího brankáře. Pak se do puku opřel na levém kruhu Tomáš Nacházel a ranou otřenou o tyč opět nedal gólmanovi Západočechů šanci - 1:7! Ten se naopak vytáhl po chvilce, když z mezikruží vypálil Pika. Na druhé straně si nejprve poradil s lehkou tečí Ereta Benešovy střely Škorpík, na ránu Josefa Roubala ale již nestačil - 2:7! Další zásah modrobílých mohl přidat vzápětí Straka, který se utrhl do samostatného úniku, ovšem minul. Poslední slovo v utkání si tak vzal Ostap Safin, jenž zblízka na brankovišti zavěsil pod břevno - 2:8!