SF2: PLZ - CHM 1:0 - Mladší dorost porazil Chomutov a srovnal stav série!

Plzeň - Do plzeňské Home Monitoring Arény přicestovali chomutovští Piráti, kteří v semifinálové sérii vedli 1:0 na zápasy. Strhující duel byl dlouho vyrovnaný, šťastnějším týmem jsou nakonec domácí, kteří srovnali stav série!

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

1:0
0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 55. Kvasnička (Roubal, Kovařík). Rozhodčí: Sýkora – Kotyza, Šimán. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 1:0.

R. Červenka (Pejsar) – Kaňák, Staněk, Kvasnička "A", Lokajíček, Čada, Beneš – Přikryl, Lang, Hajžman, Benetka, M. Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Erhart, Roubal "C", Váňa

Piráti Chomutov

Pavlát (Běhula) – Seemann, Buchtela, Studený, Bukač "C", Jírovec "A", Záruba, Zeman – Koblížek, Lauko, J. Svoboda "A", M. Svoboda, Chlán, Stínil, Mežnar, Veselý, Hnídek, Jaroš, Baier, Breczko

Ondřej Váňa 0 0 0 1 0

První část duelu mezi Plzní a Piráty z Chomutova nenabídla příliš pohledný hokej. Oba týmy hrály opatrně a snažily se vyvarovat jakýchkoliv chybiček. Zpočátku byli aktivnější hosté. Piráti lépe bruslili, tvrdě napadali a indiáni měli s rozehrávkami velké problémy. Radek Červenka si musel připsat několik menších zásahů, žádnou vážnější šanci Chomutova však řešit nemusel. Hosty zastavilo v rozletu vyloučení. Indiáni sice přesilovou hru neodehráli vůbec dobře, nicméně dostali se díky ní do zápasu.

Vyloučení předcházela asi největší šance úvodní třetiny. Obránce Kvasnička vypálil od modré čáry, před brankou byl zaparkovaný Filip Přikryl, který kotouč šikovně tečoval. Hostující gólman Pavlát puk vyrazil na horní konstrukci branky, odkud se ho domácí snažili dostat do sítě, což se jim ale nepovedlo, rozhodčí přerušil hru. Zápas se poté uklidnil a velké šance přišly až v závěru první třetiny. Nejdříve těsně nad pálil Jírovec a z následného protiútoku Roubala parádním zákrokem vychytal Pavlát. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Druhá část utkání byla naprosto strhující, obě mužstva měla nespočet velkých šancí. Zápas by se dal označit jako duel gólmanů, neboť Radek Červenka i Dominik Pavlát předváděli naprosto famózní výkony a předháněli se, kdo předvede lepší zákrok. První velkou šanci měli hosté, Veselý však nedokázal usměrnit nahozený kotouč do plzeňské branky.

S velkými příležitostmi se poté rozhodně nešetřilo. Parádní šanci měl Martin Straka, jeho rána však těsně minula hostující klec. Na druhé straně se pokoušel skórovat Matyáš Svoboda, jenž v situaci dva na jednoho vzal odpovědnost na sebe a pálil těsně nad Červenkovu branku. Další šanci měl domácí forvard Lang, který však před prázdnou klecí dlouho zpracovával puk a nedokázal včas zakončit.

Do samostatného úniku se probojoval šikovný útočník Pirátů Lauko, další bravurní zákrok si však přispal Radek Červenka, který jeho bekhendový blafák vystihl a zakročil lapačkou. Okénka v plzeňské defenzivě se však objevovala i nadále. Do dalšího nájezdu se dostal Jan Svoboda, jenž dobře pálil nad ruku Červenky, ten však zasáhl vyrážečkou a ani z téhle příležitosti branka nepadla. Za domácí mohl vstřelit gól kapitán Roubal, byl však příliš blízko u Pavláta a nepovedlo se mu kotouč zvednout. Po dvou třetinách tak na časomíře svítily dvě velké nuly.

Rozuzlení vyrovnaného duelu přinesla až závěrečná třetina. Oba týmy se trochu uklidnily a hrály zodpovědněji odzadu. V jedné šanci však Piráti propadli a indiáni se dostali do přečíslení tři na jednoho. Kovařík přistrčil puk na Roubala, který nehamounil, přihrál na ještě lépe postaveného spoluhráče a obránce David Kvasnička nechytatelnou ranou pod břevno vstřelil jediný gól utkání. Plzeň tedy vyhrála 1:0. Hlavním strůjcem úspěchu byl samozřejmě bek Kvasnička, poklonu si však zaslouží i brankář Radek Červenka, který podal bezchybný výkon a udržel čisté konto. O osudu série se rozhodne v neděli v Chomutově!

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Kvalita soupeře je velká. Dnes rozhodl jediný gól, i když si myslím, že jsme měli trochu více šancí. My jsme hrozně rádi, že jsme to dnes udolali do stavu 1:0. Závěr jsme hráli velice dobře takticky a pohlídali jsme si to, nepouštěli jsme soupeře do naší třetiny, aby nemohl hrát v šesti. Kluci to odmakali, gólman chytal výborně, což je základ. I v obraně jsme dnes udělali jen málo chyb.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): Klasické play-off utkání. Vyrovnané, šance byly na obou stranách. My jsme neproměnili dva samostatné úniky. Soupeř měl také svoje šance, rozhodoval jeden gól, který jsme bohužel dostali my. V neděli se o to popereme.