SF3: CHM - PLZ 5:1 - Mladšímu dorostu skončila sezona

Mladší dorostenci nezvládli klíčové třetí utkání proti Chomutovu a neprobojovali se tedy na závěrečný finálový turnaj, kde se rozhodne o celkovém vítězi. Indiáni sice vstoupili do zápasu dobře a dostali se do vedení, ale následně ve druhé třetině hned pětkrát inkasovali a odjížděli tedy z ledu Pirátů se svěšenými hlavami.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

5:1
0:1, 5:0, 0:0

Branky a nahrávky: 25. Koblížek (Buchtela, Seemann), 29. Hnídek (Mežnar, Záruba), 29. J.Svoboda (Buchtela, Koblížek), 30. Buchtela (Bukač), 36. Lauko – 15. Kovařík (Eret, Hajžman). Rozhodčí: Řešáto – Hanzlík, Krejsa. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 40:17. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Piráti Chomutov

Pavlát (Běhula) – Buchtela, Jírovec "A", Bukač "C", Seemann, Studený, Zeman, Záruba – Mežnar, M. Svoboda, Baier, J. Svoboda "A", Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek.

R. Červenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička "A", Lokajíček, Čada, Beneš – Přikryl, Krystl, Lang, Hajžman, Benetka, M. Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Erhart, Roubal "C", Váňa.

Ondřej Váňa 0 0 0 -1 0

V úvodu rozhodujícího semifinále byli aktivnější domácí Piráti, kteří si vytvořili několik střeleckých šancí, jenže ani jeden pokus neskončil za Červenkovými zády.

Na konci jedenácté minuty byl vyloučen pirátský kapitán Bukač, krátce po něm i další zadák Ondřej Buchtela. Plzeň tak hrála jednadvcet vteřin dvojnásobnou početní výhodu. Plzni se podařilo z této příležitosti vytěžit vedoucí branku.

I když padla po konci přesilovky, tak potrestaný Buchtela se ještě nestihl zapojit do hry. Puk za Pavláta dostal Vojtěch Kovařík. V dalším průběhu první třetiny byli hosté aktivnější, avšak žádnou branku nepřidali, i díky dobrým zákrokům Pavláta v chomutovské svatyni.

Úvod druhého dějství patřil jednoznačně Pirátům, kteří z toho vytěžili vyrovnávací trefu. Po střele Buchtely se kotouč odrazil od Červenkových betonů a zůstal ležet u tyčky. Jako první se zorientoval Tomáš Koblížek, který černou pryž poslal do odkryté klece.

Na další branky nemuseli diváci čekat dlouho. Přesně minutu po plzeňské přesilovce unikl Jan Hnídek a střelou mezi betony poslal Chomutov do vedení. Za půl minutky už vedli domácí o dvě trefy. Červenka sklepl nahozený kotouč pouze na hůl Jana Svobody, jenž volný kotouč propasíroval do branky.

Dvacet vteřin po třetí pirátské brance dostali domácí výhodu přesilovky pěti proti třem. Tuto výhodu dokázali potrestat již za sedmadvacet vteřin. Bukač nahrál na Ondřeje Buchtelu, který střelou překonal plzeňského brankáře.

Kuriózní moment přišel v šestatřicáté minutě, kdy Jakub Lauko nahodil kotouč na hostujícího brankáře, jenž vzápětí rozehrál na svého spoluhráče, který si nechtěně srazil puk do vlastní klece. Branka tak byla připsána domácímu forvardovi. Chomutovští i díky tomu vedli po dvou třetinách 5:1.

Třetí část branku nepřinesla. K vidění bylo pouze několik vyloučení na obou stranách. Ani jeden z týmů si ale nepřipravil žádnou gólovou akci, takže domácí mohli již necelou minutku před koncem oslavně bouchat hokejkami o mantinel.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): Zápas se mi hodnotí velice dobře, protože jsme postoupili. Mohlo se rozhodnout už v první třetině, kdy jsme během deseti minut měli dvě až tři tutové šance. Bohužel jsme je neproměnili a navíc jsme branku inkasovali. Nástup do druhé třetiny a vlastně celá druhá třetina byla nádherná, perfektní. Bylo tam napadání, střílení, obranné zákroky. I díky tomu jsme dali pět branek a v podstatě bylo o zápase rozhodnuto. Gratuluji týmu, že postupuje na mistrovství republiky, které se uskuteční v Hradci Králové. Myslím si, že když tým bude šlapat jako ve druhé třetině, tak to může dopadnout dobře.“

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): První třetina byla z obou stran opatrná, i když jsme jí vyhráli 1:0. Do druhé třetiny jsme nevstoupili dobře. Hráli jsme tam trošku zakřiknutě. Hráči neplnili, co jsme si řekli, že chceme hrát, že musíme být aktivnější a více bruslit. Poté do toho vstoupili rozhodčí a bylo po zápase. Pak už jsme neměli sílu to otočit, přesto gratuluji soupeři k postupu na turnaj.