Setikovský slavil narozeniny velkolepě

P l z e ň - Kapitán dorostenců Jan Setikovský přispěl brankou a přihrávkou k vítězství Plzně nad Litvínovem 4:2. Nejlepším způsobem tak oslavil své šestnácté narozeniny. Činila se i jeho křídla. Martin Holý dal dvě branky, Jiří Šlauf zaznamenal dvě přihrávky. V Litvínově uspěla i juniorka, takže po dvou kolech ještě junioři ani dorostenci neztratili ani bod!

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:2

1. Setikovský (Šlauf), 10. Bote (Valenta), 35. Holý (Šlauf), 44. Holý (Setikovský) - 3. Rindoš (Schön), 28. Salač (Nekvinda). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Šindler (od 2. třetiny) - Růžičková (v 1. třetině jako hlavní), Šmíd.

Ulč - Kořínek, Černý, Štich, Krňoul, Martinec - Jindra, Bote, Valenta - Holý, Setikovský, Šlauf - Heřman, Kocman, Holub

HC Verva Litvínov

Fikrt - Jurčík, Kubát, Kučera, Linhart, Luxik, Martinka - Mašek, Matouš, Nekvinda, Nosek, Polák, Rindoš, Rupec, Salač, Schön, Soukup, Vrtek, Zíma

Plzeň vstoupila do utkání raketově, zejména pak nadané levé křídlo Jan Šlauf. Ten poprvé vypálil na branku už ve 13. vteřině, ve 38. sekundě si střelu zopakoval a ve 49. vteřině přihrál na vedoucí branku Plzně kapitánu Janu Setikovskému, který tak nejlepším způsobem oslavil své dnešní šestnácté narozeniny. Plzeń měla možnost hrát už ve 3. minutě první přesilovku, ránu obránce Lubomíra Černého hezky tečoval Martin Holý, ale litvínovský gólman byl pozorný a nečekaně udeřilo z protiútoku. Brankář Petr Ulč nešťastně vyjel z branky pro puk, ale Michal Schön byl u něj dříve, přihrál před branku Lukáši Rindošovi a bylo vyrovnáno. Ulč potom chybu napravoval úspěšně celý zápas.

V 10. minutě ujel po levém křídle Robert Bote, který přišel do Plzně z Německa, a rozvlinil síť Fikrtovy branky. O chvíli později měli hosté 97 vteřin dvojnásobnou přesilovku, nejprve se vystavili sami do postavení mimo hru, po vystřídání pak trefil Petr Polák horní tyč. Ve 37. minutě se blýskl hezkou akcí Jan Setikovský.

Domácí byli hokejovější, nejnebezpečnější byl Setikovského útok se Šlaufem a Holým na křídle. Zejména Šlauf si na ledě vodil všechny hráče Litvínova a znamenal pro černožluté permanentní nebezpečí. Přesto se Litvínovu podařilo vyrovnat. Čtyři vteřiny před koncem přesilové hry Litvínova skóroval ze vzduchu Vlastimil Salač. Velkou šanci před tím nevyužil Lukáš Holub, jehož rána v oslabení lízla tyčku. Nerozhodný stav trval jen chvilku. Ve 35. minutě našel Šlauf Holého, ten udělal skvělou technickou fintu a brankář se jenom díval - 3:2.

Martin Holý přidal na začátku závěrečné části čtvrtý gól. Ve 44. minutě napřáhl od modré a vyšla rána jako z děla - 4:2. Ve 46. minutě měli vyloženou šanci Lukáš Holub s Adamem Krňoulem, ale chyběl jim klid. Poslední vyloženou šanci Litvínova měl Rindoš ve 47. minutě, ale rozezvučel jen levou tyč Ulčovy branky. Polovina poslední třetiny byla ve znamení častých zakázaných uvolnění Plzně, modrobílí již ovšem bezpečně kontrolovali utkání. Několik vteřin před koncem mohl přidat pátou branku Martin Heřman, ale i když neskóroval, mohl si po utkání s radostí vychutnat se spoluhráči vítězný pokřik.

Krátké zhodnocení utkání od trenéra Plzně Milana Razýma neleznete ZDE.

František Černý (trenér Plzně): Jsem spokojen s předvedenou hrou i výsledkem. Velmi dobře chytal gólman, i když první branka jde trochu na jeho vrub. Moc mě mrzí, že máme velké problémy s proměňováním šancí, dnes ani v Pardubicích se nám nedaří proměňovat ani samostatné nájezdy. Teď nás to ještě mrzet nemusí, ale časem třeba může. Litbvínov má zkušený celek, má pouze tři mladší hráče, ale dokázali jsme ho přehrávat jak v osobních soubojích tak i v taktice.