PLZ - LIB 2:4

PLZ - LIB 2:4 - Liberec jako první tým obral Plzeň o body

Plzeň - V rámci třetího kola Tipsport extraligy přivítali Plzeňané na svém ledě Bílé Tygry z Liberce. Ti si nakonec připsali na ledě Škody vítězství 4:2 a odvezli si tak tři body.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

2:4
0:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 29. Indrák (Kadlec, Machovský), 59. Hossa (Jeřábek) – 12. Radivojevič (Bakoš), 33. Jelínek (Valský), 44. Jelínek (Šimek, Radivojevič), 60. Radivojevič (Krenželok). Rozhodčí: Čech, Šindler – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:5, navíc Ševc (LIB) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4321. Střely na branku: 28:40. Zblokované střely: 5:11. Hity: 20:10. Vhazování: 34:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec "A", Moravčík, Jeřábek "A", Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Kratěna "C" – Hossa, Preisinger, Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Poletín, Hollweg

Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Plutnar, Ulrych – Birner, Vampola "A", Řepík – Radivojevič "A", Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Jonák, Lakatoš, Stránský

Ján Sýkora 0 0 0 -1 0

Hned v úvodu utkání mezi Plzní a Libercem se do obrovské šance dostal hostující útočník Michal Birner, nicméně plzeňskou svatyni, kterou střežil brankář Matěj Machovský, z bezprostřední blízkosti přestřelil. Bílí Tygři byli na začátku zápasu jednoznačně lepším týmem, na Škodu vlétli a na domácí klec posílali střelu za střelou. Plzeňané se do první velké šance dostali v deváté minutě. Hrdina minulého duelu v Pardubicích Dominik Kubalík se zjevil sám před Jánem Lašákem, měl mnoho času k zakončení. Nakonec se rozhodl pro kličku do forhendu, ale hostující brankář se překonat nenechal. Domácí neudeřili a hosté je za to potrestali. Bakoš vybojoval puk, poslal ho mezi kruhy, kde stál Branko Radivojevič, jenž poslal touš přesně pod víko a hosté se tak mohli začít radovat – 0:1.

Indiánům se poté v rychlém sledu naskytly dvě příležitosti ke skórování díky přesilovým hrám. V té první se do velice zajímavých šancí dostali slovenští borci v modrobílých barvách – Mário Bližňák a Marcel Hossa. Zvláště druhý jmenovaný měl na holi vyrovnání, ale z dobré pozici minul poloprázdnou klec Liberce. Kracík poté hledal Moravčíka, jehož rána šla také jen těsně mimo tři tyče. V závěru první třetiny měli domácí ještě jednu velkou šanci, opět byl v akci Bližňák, ale ani on nedokázal srovnat stav zápasu. Po první části tak mohli být spokojenější hosté, kteří do kabin odcházeli s jednobrankovým vedením.

Na začátku prostřední periody měli Plzeňští k dispozici další přesilovou hru, ale ani v ní nebyli úspěšní, nejblíže ke gólu měl Ján Sýkora, který objížděl Lašákovu klec, ale nestihl kotouč zamést za brankovou čáru. Domácí se i nadále hnali za vyrovnáním. Miroslav Indrák obdržel mezi kruhy přesný Kracíkův pas a švihem vypálil. Hostující brankář předvedl výtečný zákrok lapačkou. Na ledě se poté začalo pořádně jiskřit, oba týmy přidaly na agresivitě, což vyvrcholilo velice tvrdým atakem Výtiska na Branislava Kubku, který rozhodčí nepotrestali.

V minutě dvacáté deváté se již HM Aréna mohla radovat. Miroslav Indrák si v zakončení počínal jako mazaný lišák. Nejprve naznačil střelu, sjel si do výhodnější pozice mezi kruhy a přesnou střelou k tyči překonal Jána Lašáka – 1:1. Tygři si však o čtyři minuty později vzali vedení zpět. Hosté ujeli do situace dva na jednoho a Petr Jelínek se prosadil přesnou střelou mezi Machovského betony – 1:2. Vzápětí se do pěkných šancí dostali Presinger a Kubalík, ale oba trefili pouze připraveného Lašáka. Do konce druhé třetiny už k vidění žádná velká šance nebyla, indiáni hráli čtvrtou přesilovku, která se jim však příliš nevyvedla.

Třetí třetina začala očekávaným tlakem domácích, kteří se snažili vyrovnat. Velkou šanci měl Sýkora, ale v lepším zakončení mu zabránili hosté faulem. Škodě to v početních výhodách moc nešlo, zato hostující celek využil hned tu první. Na trestné lavici seděl Kracík, když od modré čáry vypálil Šimek a jeho tvrdou ránu dorazil do sítě Petr Jelínek, jenž tak zaznamenal svůj druhý gól v zápase – 1:3. Nejaktivnější plzeňskou lajnou byla třetí formace a Kubalík s Indrákem měli slušné šance, ale ani jeden z nich neuspěl.

Bílí Tygři poté měli obrovskou šanci na další gól, Radivojevič s Bakošem upalovali do přečíslení dva na jednoho, jejich kombinaci na poslední chvíli zastavil obránce Kubka. Po velké chybě Lva se do útočného pásma Plzně po pravé straně prohnal Michal Birner a branku Machovského jen těsně minul. Dvě minuty před koncem domácí trenéři odvolali gólmana a Plzeňané se vrhli na útok v šesti hráčích. Velkou šanci měl opět Dominik Kubalík, leč znovu si na Lašákovi vylámal zuby. O pár sekund později už však Škoda snížila. Na pravém kruhu se k puku dostal kanonýr Marcel Hossa a vymetl růžek liberecké branky – 2:3!

Indiáni velice bojovali, ale vyrovnávací branky se nedočkali. Naopak, Bílí Tygři potvrdili své vítězství trefou do prázdné klece, o kterou se postaral Branko Radivojevič - 2:4. Liberečtí si tak po urputném boji odvezli ze západu Čech všechny tři body, Škoda poprvé v sezoně vyšla bodově naprázdno.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): My jsme věděli, že Liberec hraje aktivně. Dnes dobře bruslil a bohužel už od prvního střídání nás zatlačil. Prvních 10 minut byl jednoznačně lepší. V druhé třetině jsme se snažili být více na kotouči, ale v osobních soubojích byli silnější. Měli lepší vhazování. Pak jsme vyrovnali a měli další šance, ale přesilovky jsme nevyužili. Ve třetí třetině jsme snížili na 2:3 a pak už jsme dostali gól do prázdné, což už byl samozřejmě vabank. Liberec byl dnes lepší a zaslouženě vyhrál. My se z toho musíme ponaučit a předvádět tu hru, kterou chceme.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): My jsme se snažili vstoupit do utkání aktivně, potvrdilo to hned první střídání, kdy jsme mohli dát gól. Hráli jsme trpělivě, aktivně a v defenzivě jsme se snažili získávat často kotouče. Byli jsme o chloupek lepší než domácí a zaslouženě jsme dnes vyhráli.