PLZ - KOM 4:3

PLZ - KOM 4:3 - Další skvělý obrat! Indiáni porazili Brno

Plzeň - Indiáni v dalším kole přivítali na svém ledě Kometu Brno. V polovině druhé třetiny sice prohrávali 1:3, pak ale dokázali skóre otočit a získali tři body za vítězství 4:3! Diváci tak ze stadionu mohli odejít naprosto spokojeni.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

4:3
1:1, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Indrák (Kubka, Moravčík), 36. Sklenička (Preisinger), 39. Lev (Kracík, Kratěna), 54. Lev (Kracík, Kratěna) – 3. Čermák (R. Zohorna, Burian), 24. Hruška (Ostřížek, Němec), 24. R. Zohorna (Burian, Čermák). Rozhodčí: Hradil, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Diváci: 4 724. Střely na branku: 24:25. Zblokované střely: 7:11. Hity: 11:7. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

HC Škoda Plzeň

Polívka (Machovský) – Sklenička, Kadlec "A", Moravčík, Jeřábek "A", Pulpán, Kubka – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Kubalík, Kracík, Indrák – Hossa, Lev, Johnson – Poletín, Preisinger, Hollweg – od 35. Sýkora

HC Kometa Brno

Čiliak (Falter) – Kaberle "A", Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Ptáček – Ostřížek, Hruška "A", Němec – Káňa, H. Zohorna, Vondráček – Tenkrát, Raška, Honejsek – Burian, Čermák "C", R. Zohorna – Dvořák

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Patrik Polívka 60 25 3 22 88,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Mário Bližňák 0 0 0 0 0
Ryan Hollweg 0 0 0 0 0
Marcel Hossa 0 0 0 -1 0
Miroslav Indrák 1 0 1 -1 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 0 2
Nicholas Johnson 0 0 0 -1 2
Petr Kadlec 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 2 2 -1 0
Ondřej Kratěna 0 2 2 0 2
Dominik Kubalík 0 0 0 -1 2
Branislav Kubka 0 1 1 -1 0
Jakub Lev 2 0 2 -1 0
Michal Moravčík 0 1 1 0 2
Michal Poletín 0 0 0 1 2
Miroslav Preisinger 0 1 1 1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 -1 0
Jan Schleiss 0 0 0 0 0
David Sklenička 1 0 1 0 0
Ján Sýkora 0 0 0 1 0

komentář

Lepší vstup do utkání měli hosté. Nejprve se Polívka musel činit proti Zohornovi, následně uspěl v situaci jeden na jednoho při snaze získat dlouho příhru na modré Leoš Čermák, který se tak řítil do sóla, které proměnil svižnou střelou na lapačku - 1:0! Prakticky vzápětí měl na holi srovnání Hollweg, ale jeho pokus z první z mezikruží po ledě Čiliak stihl zastavit. Gólman Komety si poradil vzápětí betonem i proti Kratěnovi pálícímu ihned po buly. Domácí tlačili a další pokus měl i s dorážkou z ostrého úhlu znovu Hollweg, místo u přední tyče však nenašel. Poté hodně vzruchu přinesl zákeřný zákrok Ptáčka na Kratěnu v situaci jeden na jednoho. Hostující bek věděl, že již jako poslední propadá a snažil se tak rozjetého soupeře zastavit vytrčeným kolene přímo na koleno soupeře. Vše však díky hbitosti domácího kapitána dopadlo naštěstí dobře. Další podobnou věc předvedl Hanzlík proti Jeřábkovi a Kuboš proti Kracíkovi. Rozhodčí tresty rozdali dva a skóre se měnilo až pět vteřin před vypršením toho posledního. Kubka od modré našel křižnou příhrou přes celé pásmo u tyče sjíždějícího Miroslava Indráka, kterému stačilo pouze nastavit hůl - 1:1! To nesl velmi nelibně opět Hanzlík, který dalším velmi nebezpečným zákrokem sestřelil právě autora vyrovnávací trefy a následně po odpískání ještě zkoušel vyvolat potyčku. Hokejověji naopak odpověděl Zohorna, který velmi povedeně vypálil po příhře zpoza branky z pravého kruhu, Polívka předvedl hbitý zákrok betonem. Činil se i v závěru proti dorážce u tyče stojícího Hrušky a skóre tak o první přestávce nahrávalo oběma týmům k vítězství stejně.

Zkraje prostřední části Kometa hrála dvě početní výhody a indiány mačkala. Polívka si poradil s tvrdou ranou Kováčika od modré a fantastický přesun předvedl i proti Káňovi. Nestačil však již na ránu Ostřížka z mezikruží, kterou ještě tečoval na brankovišti stojící Jan Hruška - 1:2! Za dalších třiačtyřicet vteřin navíc při rozehrávce upadl Kadlec, touše se ujali napadající hosté a do poloprázdné klece nakonec černý nesmysl po předchozí tyči dopravil Radim Zohorna – 1:3! Snížení měl na holi Kratěna, který prošel v situaci jeden na jednoho, ovšem z levého kruhu střelou mezi beton a lapačku na Čiliaka nevyzrál. Na druhé straně tvrdě pálili Hanzlík a Kováčik, ovšem rána prvního jmenovaného byla ztečována jen do boční sítě, druhý pokus se mezi tři tyče nevešel vůbec. Lépe mířil Bližnák z hrany brankoviště a donutil hostujícího gólmana k dalšímu těžkému zákroku. Vyzrál na něj až David Sklenička, který nepříliš silnou, ale za to dobře umístěnou střelou našel mezeru mezi betony - 2:3! Modročervení se dostali pod velký tlak a hostující gólman se musel činit proti Kratěnovi a následně i Schleissovi, který mezi kruhy nebezpečně tečoval pobídku Pulpána. V největším tlaku ale Západočeši zapomněli na zadní vrátka, do úniku se trhl Burian, svižnou střelou však minul. To ho vzápětí muselo hodně mrzet, protože prakticky z protiútoku našel přihrávkou od tyče tyči Kracík Jakuba Lva a ten již neměl problém touš poslat do poloprázdné svatyně soupeře - 3:3! Stav tak nakonec byl i o druhé pause nerozhodný.

Poslední část začala hodně opatrně z obou stran. Osmělili se až domácí. Kracík našel před brankou sjíždějícího Schleisse, ten tvrdý pas poslal těsně mimo. Z levého kruhu následně pálil v situaci tři na dva Poletín, Čiliak svůj tým podržel. I do třetice indiáni svojí šanci neproměnili. Bližnák sice dostal zpoza branky přihrávku mezi kruhy, v krkolomné pozici po předchozím souboji vypálil velmi nevýrazně. Kometa byla zcela bez zájmu o hru, šanci jí domácí museli doslova darovat. Sýkora špatnou přihrávkou vyslal do sóla Němce, ten však tísněn zakončil pouze do hrudi Polívky. Rozhodnout duel zkoušel i Hossa. Ten objel branku a jal se rychle zakončovat, Čiliak se nachytat nenechal. Domácí se ale po rezignování hostů přeci jenom dočkali. Jakub Lev si v přesilové hře sjel od modré mezi kruhy bez zájmu obránců a pohodlně z první zavěsil - 4:3! I Brňané se dostali do početní výhody a rozpoutali neskutečný tlak. Indiáni ovšem velmi obětavě padali do střel a Polívka měl tak velmi usnadněnou práci, za to od střel odcházeli z ledu orazítkovaní Bližnák se Skleničkou. Definitivní pojistku mohl v pěti přidat po příhře mezi kruhy Schleiss, na touš ale přes dobře bránícího Kováříka prakticky nedosáhl. Mrzet ho to ovšem nakonec nemuselo. Jihomoravané i přes půlminutovou power-play již ani nevystřelili a po zcela vypuštění poslední dvacetiminutovky tak nechali v Plzni všechny body. Indiáni se naopak po skvělém obratu stěhují na samotný vrchol průběžné tabulky.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Samozřejmě jsme chtěli vstoupit do utkání dobře, to se nám ale nepovedlo a Kometa šla zaslouženě do vedení 1:0. Pak jsme tam dobře sehráli přesilovku a se štěstím dali na 1:1. Řekli jsme si, že další třetinu začneme úplně jinak, ale to se nepovedlo. Kometu nakopla naše vyloučení a dostali se do vedení 3:1. Vypadalo to, že si to zkušený mančaft jako Kometa ohlídá. Klukům jsme ale pořád říkali, že je dost času. Chtěli jsme zlepšit pohyb a hrát v pěti dopředu, v pěti dozadu. Říkali jsme, že musíme dát kontaktní gól. To se nám povedlo a pak jsme i vyrovnali, což kluky oživilo a ve třetí třetině asi Kometa odešla fyzicky. Byli jsme lepší na puku a drželi se u nich v pásmu, díky čemuž jsme vyhráli 4:3.

Karel Beran (HC Kometa Brno): Utkání se nám samozřejmě hodnotí těžce, protože jsme prohráli. Měli jsme výborný vstup do utkání, po dvou šancích následoval vedoucí gól. Výborně jsme bruslili, ale pak nás potrestaly fauly. Následně jsme se dostali do vedení 3:1 a po dalších zbytečných faulech jsme si to nechali srovnat. Ve třetí třetině si domácí vytvořili velký tlak a my už se ani nedostali do žádné další velké šance.