LIB – PLZ 4:5sn

LIB – PLZ 4:5sn – Plzeň veze ze severu dva body!

Indiáni napodobili fotbalovou Viktorii, která v neděli porazila vedoucí tým SYNOT Ligy, a zvítězili v Liberci nad Bílými Tygry, kterým patří první příčka v tabulce Tipsport Extraligy! Postarali se o to dvougóloví střelci Kubalík se Sýkorou a úspěšný střelec Nicholas Johnson, který se jako jediný prosadil v samostatných nájezdech.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:5sn
1:1, 1:1, 2:2 – 0:0

Branky a nahrávky: 6. Birner (Krenželok, Vampola), 33. Lakatoš, 42. Jelínek (Kajínek, Krenželok), 59. Řepík (Vampola) – 12. Kubalík (Hossa), 34. Sýkora (Preisinger), 44. Kubalík (Indrák, Moravčík), 47. Sýkora (Lev, Kadlec), rozh. náj. Johnson. Rozhodčí: Šír, Horák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 5452. Střely na branku: 44:17. Zblokované střely: 8:5. Hity: 37:9. Vhazování: 49:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Kajínek, Výtisk (C), Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach.

Machovský (Polívka) – Jeřábek, Moravčík, Kadlec (C), Sklenička, Kubka, Pulpán – Indrák, Kracík, Kubalík – Sýkora, Bližňák, Johnson – Schleiss, Preisinger, Hossa – Hollweg, Lev, Poletín.

Ján Sýkora 2 0 2 1 0

Home Credit Aréna byla v nedělním odpoledni svědkem zajímavého souboje prvního se čtvrtým celkem tabulky. Notně zaplněná hala hnala Tygry již od samého začátku za vstřelením branky. A přání domácích fanoušků bylo vyslyšeno v šesté minutě, když při přesilovkové kombinaci udeřila dvojice Lukáš Krenželok - Michal Birner. Druhý jmenovaný si najel před branku a lehkou tečí dokázal překonat Machovského - 1:0.

V době, kdy časomíra ukazovala odbytí poloviny první třetiny zahrozila také Plzeň. Kracík se uvolnil u levé tyče, položil si brankáře a naservíroval kotouč do předbrankového prostoru, ale obránci našeho celku dokázali kotouč odklidit včas, a skóre se tedy prozatím znovu neměnilo. O pouhých pár okamžiků později se ocitl Dominik Kubalík tváří v tvář Lašákovi a přesnou ranou mezi betony uspěl - 1:1.

O chvíli později mohli Severočeši získat své vedení zpět, jelikož se Vampola ocitl ve stejné pozici jako Kubalík, zvolil stejné zakončení, avšak tentokrát si hostující gólman připsal pohotový zákrok, když sklapl betony včas, oba celky se tak rozcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Do další velké příležitosti se propracoval v sedmadvacáté minutě Michal Bulíř, ten svým svižným pokusem překonal strážce plzeňské svatyně, ale do cesty se kotouči nakonec postavila tyč. Netrvalo to však dlouho a šelmy skórovaly podruhé. Dominik Lakatoš obkroužil zařízení a po nepříliš jisté rozehrávce maskovaného muže zasunul kotouč za brankovou čáru.

Nicméně vyrovnanost soupeřů potvrdila brzká odpověď hostujícího týmu. Ján Sýkora projel útočným pásmem, a i přestože byl v tísni dokázal propálit Lašáka - 2:2. Vysoké tempo a ofenzivní přestřelka ale pokračovaly i nadále. Řepík našel před zařízením rozjetého Vampolu, jeho dělovka si však cestu mezi tři tyče nakonec nenašla, tudíž i druhé dějství skončilo remízovým výsledkem.

To znovu prolomil po 112 vteřinách hry v posledním dějství excelentní tečí Petr Jelínek, jenž za záda Machovského usměrnil Kajínkův projektil od modré čáry - 3:2. Ale jako kdyby bylo toto střetnutí, zápasem odpovědí. V mezikruží stanul osamocený Dominik Kubalík a ranou z první rozezvučel hostující sektor - 3:3. Poprvé do vedení se Škoda dostala o dalších několik okamžiků později. Situaci 2 na 1 zakončoval Ján Sýkora mimo dosah strážce svatyně Severočechů - 3:4.

V padesáté minutě mohly šelmy docílit vyrovnávací trefy. Proti střele Michala Řepíka totiž nepředvedl Machovský příliš jistý zákrok, kotouč mu vypadl a následovala skrumáž, v níž však dokázal plzeňský gólman puk najít a přerušit hru, skóre se tedy neměnilo.

Dvě minuty před koncem začala hala jásat počtvrté. Michal Řepík zůstal sám před Machovským a střelou k tyči na hostujícího gólmana vyzrál - 4:4. Rozhodnout tedy muselo prodloužení. V tom se nejprve propracoval do velké šance Marcel Hossa, ale z mezikruží přestřelil, a tak přišla řada na Tygry. Šimek s Krenželokem zamotali hlavu hostujícím obráncům, avšak přestože puk skončil za brankovou čarou, gól nemohl být uznán, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Jelikož další šanci si ani jeden z týmů vytvořit nedokázal, došlo tedy i na samostatné nájezdy.

V těch nedokázal na Machovského vyzrát ani Bulíř ani Řepík, naopak Nicholas Johnson uspěl, a Škoda si tak připsala bonusový bod.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň):
Viděli jsme velmi vyrovnaný výkon obou celků, rozhodnout musely až samostatné nájezdy. Tygři hráli opravdu výborně, měli výborný pohyb a přestříleli nás, pro nás jsou dva body velmi cenné. Dvě minuty před koncem jsme sice vedli, ale bereme to tak, že jsme mohli mít tři body nebo naopak po průběhu utkání nemuseli mít nic.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec):
Chyběla nám produktivita, zápas byl z naší strany odehrán velmi bojovně a až do poslední chvíle jsme věřili, že nepříznivý stav zvrátíme. Myslím, že jsme byli v průběhu utkání aktivnější tým, bohužel se opět naše zraky upřely na prodloužení. Ve kterém byla celá hala přesvědčena včetně plzeňských hráčů, že zápas skončil, bohužel neskončil a nakonec jsme prohráli po samostatných nájezdech. Takže pro nás hořká porážka, jsme rádi za bod, protože jsme v závěru nemuseli mít ani jeden, ale respektujeme sílu soupeře, tu ukázal hlavně rychlými odpovědmi na naše trefy.