PLZ - ZLN 1:4

PLZ - ZLN 1:4 - Domácí trápení pokračuje...

Plzeň - Indiáni přivítali v rámci osmatřicátého kola na domácím ledě tým PSG Zlín. Vstup do zápasu se domácím vůbec nepovedl, ve druhé části se sice Škoda zlepšila, nicméně ani dnes to na body nestačilo. Ševci si ze západu Čech odváží výhru 4:1.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

1:4
0:2, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 22. Kracík (Indrák, Kudroč) – 2. Maruna (Ondráček, Žižka), 4. Holík (Bukarts), 37. Bukarts (Holík), 51. Bukarts (Holík, Marušák). Rozhodčí: Hribik (CZE), Wiegand (SUI) – Barvíř, Blümel (oba CZE). Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 798. Střely na branku: 25:19. Zblokované střely: 16:7. Hity: 23:9. Vhazování: 34:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Kudroč, Moravčík, Kubka, Sklenička – Kubalík, Kracík, Indrák – Svoboda, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, Preisinger, Hrňa – Poletín, Přikryl, Beran

PSG Berani Zlín

Kašík (Štůrala) – Stuchlík, Marušák "A", Žižka "A", Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Maruna, Cibák, Ondráček – Veselý "C", Vlach, Čachotský – Čech, Sedláček, Šťastný

Tomáš Svoboda 0 0 0 -1 0

Utkání proti Zlínu začalo pro domácí indiány doslova katastrofálně. Již po čtyřech odehraných minutách měli hostující hráči náskok o dvě branky, které se od sebe téměř vůbec nelišily. Nejprve ve středním pásmu našlápl Jan Maruna, přebruslil domácí beky a řítil se sám na Matěje Machovského. Toho překonal klenotem praváků – přesnou kličkou do bekhendu. Druhou trefu Zlína obstaral Petr Holík. Plzeňská obrana opět propadla ve středním pásmu, zlínský útočník s číslem 81 se rovněž dostal do samostatného úniku a se zakončením si poradil také skvěle. Svůj nájezd zakončil povedeným blafákem a zavěsil puk přesně pod břevno.

Za domácí borce si jedinou zajímavější akci v úvodních minutách vypracoval Jakub Lev, nicméně vylámal si zuby na Liboru Kašíkovi. Zlín se pak uchýlil ke svému typickému hokeji a indiáni se snažili bušit do hostující dobré defenzivy, nicméně moc se jim to nedařilo. V poslední minutě úvodní periody měli domácí k dispozici výhodu přesilové hry, v níž nejprve Dominik Kubalík neúspěšně dorážel tvrdou ránu Jakubu Jeřábka. Následně tentýž hráč nevyužil skvělého pasu Kracíka a napálil zlínského gólmana jen do břicha. Po prvních dvaceti minutách tak vedli ševci 2:0.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Škoda, která se ve dvacáté druhé minutě zápasu dočkala snížení. Miroslav Indrák udržel touš za brankou, poslal ho před Kašíkovo brankoviště, kde číhal Jaroslav Kracík, jenž z první procedil kotouč do branky. Role se obrátila, neboť podobné přihrávky většinou pro své kolegy produkuje Kracík, ale je vidět, že Indrák je skvělý učedníkem. Další šanci měla elitní lajna Plzně v přesilovce, ale podruhé neuspěla. Před Machovským se připomněli i hosté, konkrétně Bukarts, ten však v dobré šanci nedokázal propálit domácího gólmana.

O chvíli později si indiáni vytvořili neskutečný tlak v útočném pásmu, ten však vyrovnáním neskončil. Nejblíže k němu měl po přihrávce Svobody Mário Bližňák, proti slovenskému forvardovi se však skvělým zákrokem lapačkou vyznamenal Kašík. Berani tlak Plzně přežili a sami dokázali zvýšit svůj náskok. Roberts Bukarts nahodil od modré čáry kotouč na domácí bránu, Machovský měl zcela zakrytý výhled a černý nesmysl skončil až za jeho zády. Po dvou třetinách tak hosté vedli 3:1

Indiáni vstoupili do třetí pozici s početní výhodou v zádech. Dobré pozici si vypracovali Pulpán a Kubalík, ale ani jeden z nich nedokázal dostat kotouč za Kašíkova záda. Další obrovskou šanci měl Erik Hrňa, který dorážel z bezprostřední blízkosti, po něm to zkoušel i Preisinger, ale Kašík držel svůj tým. Následně měl hostující celek k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, když na trestné lavici pykali Kadlec s Bližňákem. A Roberts Bukarts dokázal tuto nabídnutou šanci využít, když propasíroval puk Machovského výstrojí a mohl se radovat ze svého druhého gólu v tomto mači.

Do konce zápasu už se toho moc nestalo, hosté si v klidu bránili vytvořený náskok a hra v domácím podání připomínala spíše křeč. Indiáni se k nějakému zázračnému zvratu ani nepřiblížili a i ve třetím domácím utkání v řadě na svého soupeře nestačili.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): My jsme zápas ztratili na začátku, kdy jsme začali špatně. Byli jsme nedůslední v rozehrávce, oni nám dvakrát ujeli a přesně to zakončili. Zbytek třetiny jsme neodehráli špatně, měli jsme i nějaké šance. Gólem jsme se dostali do hry a vytvořili jsme si tlak. Šance jsme však neproměnili a souhlasím, že rozhodl třetí gól, který byl velmi laciný. Ve třetí části jsme nevyužili přesilovku, které nám však vůbec nejdou. Sami jsme pak zbytečně faulovali a inkasovali v oslabení pět na tři. To zápas zlomilo a soupeř vyhrál zaslouženě.

Juraj Jurík (PSG Zlín): První třetinu jsme vyhráli a měli jsme výborný vstup, ale myslím, že jsme nebyli lepším týmem. Z prvních dvou šancí jsme dali góly, ale pak jsme upustili od té hutnější obrany a jen jsme stínovali. V tom momentě se Plzeň nadechla a podržel nás brankář Kašík. Pak Plzeň snížila a jen díky Kašíkovi jsme odolávali tlaku. Rozhodujícím momentem byl gól na 3:1, kdy se utkání vrátilo v náš prospěch. Ve třetí části jsme se vrátili k naší hře, důsledně jsme bránili a domácí jsme do ničeho nepustili. Tří bodů z Plzně si velice vážíme.