MBL - PLZ 5:1

MBL - PLZ 5:1 - Ze souboje dvou Škodovek vyšla úspěšněji ta mladoboleslavská

Plzeň - Souboj dvou Škodovek ve městě automobilů nenabídl gólové hody, které tento duel provázely při minulém střetnutí obou celků v Mladé Boleslavi, i tak se ovšem z vítězství opět radovali Středočeši. Ti dokázali odpovědět na úvodní trefu Jakuba Jeřábka a hlavně díky skvělému úvodu v prostřední části nakonec dokráčeli k zisku důležitých bodů.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

5:1
0:1, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 22. Musil (Hyka), 23. Klimenta (Klepiš), 44. Pacovský (Jarůšek), 51. Lenc (Klepiš, Rýgl), 57. Hyka (Bárta) – 6. Jeřábek (Kratěna, Lev). Rozhodčí: Fraňo, Polák – Svoboda J., Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 853. Střely na branku: 31:27. Zblokované střely: 13:4. Hity: 9:11. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

BK Mladá Boleslav

Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Kučný, Rýgl – Jarůšek, Výborný, Pacovský – Klimenta, Klepiš, Lenc – Hyka, Musil, Pabiška – Ďurač, Hruška, Bárta

Polívka (Machovský) – Jeřábek, Kudroč, Kvasnička, Kadlec, Sklenička, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Poletín, Lev, Hollweg

Tomáš Svoboda 0 0 0 -1 2

První dějství jednoznačně lépe zvládla Plzeň, která svou aktivní hrou a vytrvalým napadáním Boleslavským dělala obrovské problémy. Úvod se obešel bez výraznějšího vzruchu, v páté minutě dostali Bruslaři k dispozici přesilovku, naložili s ní ale prachsprostě. Vůbec se nedokázali usadit v útočném pásmu, navíc dali dostatek volného prostoru rozjetému Kratěnovi, jehož sólo ještě prvním gólem neskončilo, následná dorážka z hole Jakuba Jeřábka už ale doputovala za záda ležícího Ritticha! Vstřelený gól Škodovku nakopl, hosté svému soupeři i nadále zle zatápěli, navíc se prezentovali velmi pozorným a soustředěným výkonem v obraně, přes střední pásmo se svěřenci Františka Výborného dostávali jen s obrovskými obtížemi. Patrik Polívka, který v brance Západočechů dostal přednost před Machovským, příliš práce neměl. Při jediné vážnější příležitosti Bruslařů si ale příliš šťastně nepočínal, puk mu po Výborného ráně propadl, naštěstí pro hosty ale zamířil těsně mimo. Po dvaceti minutách byla jedna věc naprosto zřejmá. Pokud dnes chtěli pomýšlet na úspěch, museli by se Středočeši ve zbytku utkání výrazně, ale opravdu výrazně zlepšit.

Začátek prostřední dvacetiminutovky, při němž se Plzeň před Rittichem postarala o obrovský rozruch, domácí přestáli bez úhony. To se ukázalo býti velmi důležitým faktorem, poněvadž ve dvaadvacáté minutě si Polívka vybral slabší chvilku a Pavel Musil už před z více jako poloviny odkrytou svatyní nemohl minout – 1:1! V kabině se asi lehce zvýšil hlas, Bruslaři byli doslova politi živou vodou. Jarůškův samostatný únik ještě Polívka zvládl eliminovat, o chvíli později se však v totožné situaci zjevil Tomáš Klimenta a na rozdíl od svého kolegy trefil chirurgicky přesně! Poté se hra lehce uklidnila, zároveň ale bylo k vidění několik tvrdších soubojů a roztržek. Ve třiatřicáté minutě se po vyhraném buly k puku dostal Kučný, jeho slalom skončil nepříjemným bekhendovým pokusem, Polívka ale dokázal zasáhnout.

Zhruba dvě minuty nato se po pravém mantinelu utrhl Richard Jarůšek, jeho rána byla jak dobře mířená, tak povedeně ukrytá, Polívka ale předvedl povedený reflexivní zásah. Na druhé straně v podstatě ze stejné pozice pálil obránce Kudroč, Rittich však svého brankářského kolegu zdárně napodobil. Čtyři minuty před druhou sirénou velkou chybu v rozehrávce vyrobil Kubka, načež se sám před plzeňskou pokladnicí zjevil Dominik Pacovský, skulinku mezi betony gólmana Polívky ale nenašel. Netrvalo to dlouho a jednadvacetiletý gólman Škodovky musel znovu zasahovat, Boleslavští se hnali do dvou krátce po sobě jdoucích přečíslení, ani Musil a ani David Výborný ale úspěšní nebyli. Přesilové hry měli Západočeši opět secvičené parádně, na konci druhé periody při ní stříleli téměř z každé pozice, nejnebezpečnější byla Hrňova dělovka, David Rittich se ale bleskově přemístil, a i jeho zásluhou tak Boleslavští ledovou plochu opouštěli za jednobrankového vedení.

Od třetího dějství, které mělo rozhodnout o velmi důležitých bodech do extraligové tabulky, se žádný hurá hokej očekávat nedal. Jako první zahrozili hosté, Kubalík ideálně načasovaným pasem našel Indráka, ten však před poloprázdnou svatyní promáchl. Nepsané sportovní pravidlo nedáš – dostaneš se opět za pár vteřin potvrdilo, Jarůšek parádní a hlavně přesnou přihrávkou oslovil Dominika Pacovského, jenž ranou z první překonal přesouvajícího se Polívku – 3:1! V první třetině výtečně hrající Škoda byla tatam, hosté ze svých hokejek ztratili klid a především přesnost, po jedné z jejích chyb Voráčkovo nahození tečoval Lenc, Polívka však prekérní situaci se štěstím vyřešil. V čase 51:28 Bruslaři svému sokovi odskočili na rozdíl tří branek, Klepišovo nabídku na teč usměrnil Radan Lenc pouze do připraveného Polívku, ten však touš vyrazil jen před sebe, kde jej boleslavská pětadvacítka úspěšně zametla do sítě!

Plzeňští se s utkáním ještě snažili něco udělat a počínali si velice sympaticky. Rozjetý Kratěna si narazil s Johnsonem a poté nepříjemným projektilem prověřil Ritticha, po jehož ne úplně ideálním zásahu kotouč poskakoval skrze brankoviště, mezi tři tyče si ale cestu nenašel. Indiáni všechny své zbylé síly vrhli do ofenzivy, v šestapadesáté minutě si z boleslavských zadáků slalomové branky udělal Kracík, následně puk do dobré pozice nabídl Indrákovi, ten však neměl mířidla přesně seřízena. Definitivní pojistku nad fantastickým obratem Středočeši přidali v čase 56:43, po Bártově pasu z otočky vypálil Tomáš Hyka a puk nakonec doputoval až za záda bezmocného Polívky.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Začali jsme jako po kokainovém večírku, bylo to opravdu tragické. Chybou jsme soupeři nabídli gól. Už po první třetině jsme stáhli hru na tři pětky a naštěstí to pomohlo. Jen jsme se obávali toho, abychom vše fyzicky vydrželi. Už minule v Hradci jsme hráli na tři pětky. Naštěstí se to podařilo a dali jsme i góly, které soupeři braly sílu a nám ji dodávaly. Teď doufáme, že Plzeň všechno vyhraje, protože hraje s našimi konkurenty v boji o šestku.

Michal Straka, HC Škoda Plzeň: Věděli jsme, že Boleslav po nás půjde a včas jsme posouvali puky, nedostali jsme se pod tlak. Navíc jsme v oslabení dali gól a vedli 1:0. Během tří minut druhé třetiny jsme ale zápas ztratili. Byli jsme lehkovážní, ztráceli jsme puky, domácí chodili do přečíslení a zápas otočili. Ve třetí třetině jsme zkoušeli hru stáhnout na tři pětky, ale třetí gól, který jsme dostali poté, co nám opět odjeli do přečíslení, vše rozhodl.