Junioři naprosto zdemolovali kladenské Rytíře!

Plzeň - Indiáni v rámci třináctého kola DHL Extraligy juniorů přivítali na svém ledě v HM Aréně Rytíře z Kladna. Domácí byli od začátku lepším celkem, v první periodě třikrát udeřili a došli si pro pohodové vítězství!

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

9:1
3:0, 1:0, 5:1

Branky a nahrávky: 4. Beneš (Rajal), 15. Krliš (Kokoška, Andrlík), 17. Kokoška (Suchý), 31. Petráš, 43. Švarc (Vracovský, Vlček), 45. Beneš (Petráš, Vavřička), 49. Švarc (Kaňák, Stráský), 58. Stráský (Vlček), 59. Vavřička (Beneš, Petráš) – 52. Miura (Kružík). Rozhodčí: Valenta – Černý, Rubáš. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 57:25. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1.

Kuchař (Štekr) – Kaňák, Walter "A", Andrlík, Pokorný, Starý, Rajal – Petráš, Beneš "A", Švarc, Vlček, Vavřička, Krliš "C", Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský

Rytíři Kladno

Stahl (Jiroušek) – Havelka, Potěchin, Bunda "C", Chládek, Zelingr – Piovarči, Křepelka "A", Patyk, Bláha, Čermák, Borkovec, Havlůj, Keszi, Kaprál, Miura, Hrabík, Kružík

Jan Walter 0 0 0 3 0

Úvodní část duelu mezi Plzní a Kladnem se musela domácím fanouškům, kteří dorazili do HM Arény, neskutečně líbit. Indiáni ji jasně ovládli a po prvních dvaceti minutách si vypracovali pěkný náskok. Již ve čtvrté minutě tečoval po buly ránu obránce Rajala Martin Beneš a Západočeši se mohli začít radovat. V plzeňské brance se objevil gólman Ondřej Kuchař, který poté předvedl několik vynikajících zákroků a podržel svůj tým nad vodou. Vyznamenal se hlavně při šancích Patyka, jenž navázal svou střelou na další příležitost, kterou měl Havlůj. Ani jeden však gól vstřelit nedokázali.

Úřadovali tedy opět domácí borci. K vidění bylo další vhazování v útočném pásmu Plzně. K ráně se dostal Tomáš Andrlík, jehož pokus doletěl jen do zadního mantinelu, od kterého se odrazil zpátky do nebezpečného prostou. Tam číhal Václav Krliš a pohotově zvýšil už na 2:0. Za pár chvil bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Suchý opět výborně vyhrál buly, ke kotouči se dostal Filip Kokoška, s jehož potovou ranou si hostující gólman David Stahl také nedokázal poradit a domácí tak šli do kabiny s náskokem tří branek.

Druhé perioda utkání začal spíše nepřesně, oba týmy se na ledě chvíli hledaly. Poté přišlo i první vyloučení zápasu, bylo tomu až ve dvacáté šesté minutě, ale domácí z nabídnuté výhody nic nevytěžili. Indiáni se poté dostali do přečíslení dva na nikoho, Šimon Petráš nabral větší rychlost, ujel všem i svému spoluhráči a uháněl sám na kladenskou branku. Před brankou předvedl parádní kličku do forhendu, zametl puk mezi betony a jel se k mantinelu radovat. Plzeň vedla již 4:0.

Další obrovskou šanci měl o čtyři minuty později Tomáš Vracovský. Stráský ho oslovil rychlým pasem, domácí forvard si dobře zpracoval puk a poté ho napálil jen do tyče Stahlovy branky. Další akce byly znovu v režii Vracovského. Ten se v oslabení dostal k odraženému kotouči, nicméně tváří v tvář hostujícímu brankáři opět neuspěl, trefil jen jeho lapačku. A na závěr třetiny do třetice Vracovský, jenž po další své pohotové ráně trefil i druhou tyčku hostující svatyně. Skóre se tak již nezměnilo.

I třetí část ovládli domácí hokejisté, ti v ní dokázali vstřelit dalších pět branek! Pátý gól Plzně vstřelil z dorážky Milan Švarc, na kterého navázal o dvě minuty později Martin Beneš, jenž po skvělé akci Petráše dal svůj druhý gól v utkání. Poté přišla na řadu úchvatná akce na jeden dotek v podání indiánů a druhý gól i pro Milana Švarce. Čestný úspěch Kladna vstřelil Yuki Miura a snížil na 1:7. Domácí však měli poslední dvě slova. Osmou trefu přidal Jiří Stráský a na 9:1 zvyšoval v předposlední minutě Jakub Vavřička.

David Bruk (HC Plzeň 1929): První třetina byla vyrovnaná, byla dost těžká. Měli jsme díry v obraně, ale využili jsme šance a dostali se do vedení 3:0. Podržel nás skvělý brankář, druhou a třetí třetinu už jsme jasně kontrolovali. Byl to odraz té první třetiny, kdy byly výkony soupeřů vyrovnané, ale my jsme odskočili do vedení 3:0.

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): Dnešní zápas nám totálně nevyšel. Na začátku jsme měli nějaké šance, které jsme nedali, poté byl už soupeř jasně lepší. Tak to bohužel někdy ve sportu bývá.