Junioři na Vítkovice nestačili

Plzeň - Indiáni se v malé hale na západě Čech utkali s týmem HC Vítkovice Steel. Utkání bylo velice vyrovnané, každou chvíli tahal za delší konec provazu jiným celek. Nakonec se mohou radovat hosté, kteří si odvážejí všechny tři body.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

3:5
1:1, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 4. Krliš (Suchý, Kvasnička), 53. Vavřička (Petráš), 58. Vavřička (Petráš,Švarc) – 11. Žiak (Jáchym), 28. Jáchym (Kafka), 45. Malina, 53. Malina (Spratek, Kafka), 60. Spratek. Rozhodčí: Sýkora – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 6:7, navíc Stráský (PLZ) 5 min + DKU - Adamík (VIT) 10 min OT, Žiak (VIT) 10 mib OT + DKU. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.

Štekr (Kuchař) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter "A" – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš "C", Hajšman, Kodýtek, Vracovský, Suchý "A", Stráský

HC Vítkovice Ridera

Šimeček (Wanecki) – Adamík "C", Charvát, Ďurkáč, Gabrhelík, Čechman, Šendera – Žiak, Jáchym "A", Kafka "A", Kurovský, Kuťák, Ollender, Spratek, Malina, Danielčák, Kmošek, Wróbel, Hartmann

Jan Walter 0 0 0 -1 0

Úvodní minuty zápasu mezi Plzní a Vítkovicemi patřily jednoznačně domácím, kteří se ničeho nezalekli a hned se pustili do aktivního dobývaní útočného pásma. Již ve čtvrté minutě se také indiáni dostali do vedení. Nejdříve nevyužil pěknou šanci útočník Lukáš Vlček, který zblízka nepřekonal brankáře Šimečka, poté šli hosté do čtyř. Domácí se v přesilovce spíš trápili, tak vzal vše do svých rukou Václav Krliš - ostatně jako správný kapitán. Ujel po levém křídle a přesnou ranou do horní poloviny branky poslal domácí zaslouženě do vedení.

Západočeši poté i nadále tlačili svého soupeře a moc ho nepouštěli z obranné třetiny, nicméně paradoxně sami inkasovali. Vítkovice poslaly v rychlém sledu dva puky na zakázané uvolnění a vhazovalo se před Šimečkem, takže se zdálo, že domácí mohou být relativně v klidu. Leč opak byl pravdou. Lukáš Žiak se ve vlastním pásmu ujal puku, přesprintoval kolem všech hráčů celé hřiště a ze strany se dostal až před gólmana Plzně Jonáše Štekra. Před ním nezazmatkoval a překonal ho chladnokrevnou kličkou mezi betony. Do konce první části už se skóre nezměnilo a týmy tak šly do kabiny za stavu 1:1.

Druhá třetina začala opět dobrým pohybem Plzně, nicméně domácí hráči se do žádných velkých gólovek nedokázali probojovat. Hosté poté měli k dispozici přesilovou hru, kterou sice nevyužili, ale vytvořili si díky ní zajímavý tlak. Ten vyvrcholil ve dvacáté osmé minutě, když se Vítkovice po dalším rychlém brejku prosadily podruhé. Tomáš Jáchym se inspiroval Žiakem, ujel všem hráčům okolo sebe a přesnou střelou poslal hostující celek do vedení. O minutu později mohlo být pro Ostravany ještě veseleji, ale proti tutovce Kafky neuvěřitelně zasáhl Štekr betonem.

Další pěknou šanci na skórování si připravili i plzeňští indiáni, kteří se do zakončení obecně museli rvát přes urputnou vítkovickou defenzivu. Na konci parádní kombinace stál jediný střelec Plzně Krliš, nicméně domácí kapitán nedokázal z úhlu poslat touš do sítě. Několik zajímavých střel si záhy připsal v přesilové hře Šimon Petráš, všechny jeho pokusy však zlikvidoval gólman hostí Kamil Šimeček, jenž si poradil i s tvrdou ranou Jana Waltera. Pár vteřin před koncem druhé periody mohli přidat další zásah hostující hráči, ale před Žiakem skvěle zasáhl Štekr. Po čtyřiceti minutách tak Vítkovice vedly 2:1.

Ve třetí části o své výhře rozhodly Vítkovice, které se trefily třikrát, domácí jen dvakrát. Nejprve svůj únik skvěle zakončil Vlastimil Malina, který se prezentoval kličkou do forhendu. Tentýž hráč vstřelil po skrumáži již čtvrtý gól hostí a zdálo, že je rozhodnuto. Poté se však za domácí dvakrát prosadil Jakub Vavřička a drama bylo na světě. Vše ukončil ranou přes celé hřiště Daniel Spratek, jenž se neomylně trefil do prázdné klece. Hosté si tak po výhře 5:3 odvezli všechny tři body.

David Bruk(HC Plzeň 1929) Viděli jsme výborné utkání, ale bohužel jsme tahali za kratší konec. S hrou jsme spokojení, vytvářeli jsme si šance, ale problém byl, že jsme je neproměňovali. Vyložené šance jsme nedokázali využít a pak jsme sami udělali hrubé chyby, ze kterých jsme dostali branky. S výsledkem spokojení nejsme, ale s přístupem a hrou ano.

Pavel Trnka (HC Vítkovice Steel): Urputné utkání. V první třetině byla znát dlouhá cesta. Kluci měli špatný pohyb, poté už se to jen zlepšovalo. Víc to ani komentovat nebudu.