Junioři přehráli Oceláře po nájezdech!

Plzeň - Indiáni se v HM Aréně krátce po poledni střetli s Oceláři z Třince. Zápas druhého se třetím byl velice vyrovnaný, nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli indiáni stoprocentní a berou tak bod navíc!

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

3:2sn
1:0, 1:1, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 9. Suchý, 32. Polata (Kodýtek, Švarc), rozh. náj. Petráš – 15. Jašek (TS), 44. Jašek (Adámek, M. Kovařčík). Rozhodčí: Wütherle – Beránek, Ovsík. Vyloučení: 4:4, navíc Suchý (PLZ) 5 min + DKU. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Kuchař (Štekr) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter "A" – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš "C", Hajšman, Kodýtek, Vracovský, Suchý "A"

HC Oceláři Třinec

Loubal (Fendrich) – Janiczek, Zahradníček "A", Bartko, Roman, Stránský "C", Adámek, Doudera – Jašek, Flok, Hrehorčák, O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladoník, Lacka, Murín, Lorek, Pala "A"

Jan Walter 0 0 0 1 0

Do utkání mezi Plzní a Třincem vstoupili o něco aktivněji domácí indiáni. Ti se také dokázali prosadit, konkrétně to bylo v deváté minutě. Hostující obrana zazmatkovala a poslal touš jen na hůl Filipa Suchého. Ten zachoval chladnou hlavu, bleskově obešel jednoho beka a stanul tváří v tvář hostujícímu gólmanovi Matěji Loubalovi. Toho poté překonal parádní kličkou do bekhendu, puk zapadl přesně pod břevno. Další tutovou šanci měl o chvíli později Šimon Petráš, který byl úplně sám před brankovištěm, ale svoji bombu poslal jen nad branku.

Hosté byli do té doby spíše zatažení do defenzivy a dobře bránili. Poté se však do úniku dostal forvard Jašek a domácí obránce Walter ho musel zastavit faulem. Hlavní sudí neváhal nařídit trestné střílení, se kterým si Lukáš Jašek s naprostým přehledem poradil, když jako pravák předvedl neomylnou bekhendovou kličku. Brankář Ondřej Kuchař byl bez šance a Oceláři tak srovnali krok. Do další pěkné příležitosti se záhy probojoval aktivní Suchý, ale nedokázal přehodit Loubalův beton. Po první části byl tak stav nerozhodný 1:1.

Ve druhé třetině se toho nejprve dlouho moc nedělo, poté však začali být domácí velice aktivní směrem dopředu, paradoxně tomu tak bylo v jejich vlastním oslabení. Běžela dvacátá devátá minuta a do úniku se dostal Filip Suchý, blafák do bekhendu mu však nevyšel. Za malý moment měl další velkou šanci i Milan Švarc, ke kterému vyplaval touš zpoza klece, nciméně domácí útočník nedokázal Loubala prostřelit. Indiáni byli v té době stále ve čtyřech, neboť na trestné lavici odpočíval Polata.

A právě Michal Polata obdržel po vypršení trestu a naskočení na ledovou plochu přesný pas od Krliše a uháněl sám na třineckou klec. Útočník s číslem 14 si poradil na jedničku, poslal kotouč do horního rohu, černá guma se ještě dorazila od spojnice tyčí. Před Kuchařem však bylo také velice nepříjemně. Matěj Murín se dostal po chybě domácí obrany až před plzeňské brankoviště, ale jeho rána mezi nohy neprošla. Po skončení druhé periody se do sebe pustili Suchý a Zahradníček, domácí hráč inkasoval trest na pět minut a do konce utkání, hostující bek jen dva menší tresty.

Ve třetí části hned zkraje využili hostující hráči přesilovou hru, když se ranou z voleje prosadil Lukáš Jašek a vstřelil tak svůj druhý gól v utkání. Do konce základní hrací doby už se toho na ledě moc nestalo, tak se zápas přehoupl až do prodloužení. Ani to však nerozhodlo, protože Michal Kovařčík v rozhodující akci selhal a domácího Kuchaře nepřekonal. V nájezdech byli úspěšnější indiáni, prosadili se Šimon Petráš s Petrem Kodýtkem, naopak hosté neuspěli ani jednou.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Utkání bych nejraději nehodnotil. S hráči jsme spokojení, odvedli perfektní výkon, tak by se měl hrát hokej. Z obou stran to byl výborný hokej, potkal se druhý s třetím v tabulce. Vývoj utkání ovlivnil trapný výkon rozhodčích, který měl dopad na celkový průběh.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Myslím si, že utkání bylo vyrovnané, výsledek to potvrdil. Nájezdy jsou loterie. Utkání bylo vyrovnané, se všemi aspekty, který by v hokeji měly být. Nám se to líbilo, mrzí nás, že máme jen jeden bod, ale s uplynulým dvojzápasem jsme spokojení.