Tygři na juniory nestačili!

Plzeň - Dravé mládí ze západu Čech od první třetiny drželo otěže zápasu ve svých rukách a dokráčelo k pohodlnému vítězství.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

5:2
2:0, 1:0, 2:2

Branky a nahrávky: 5. Petráš (Kaňák, Vavřička), 20. Krliš (Švarc, Kodýtek), 30. Petráš (Polívka), 46. Kodýtek (Petráš, Švarc), 53. Petráš (Vavřička, Švarc) – 44. Svoboda (Král, Gecko), 49. Gecko (Král, Havlín). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:2, navíc Vlček (PLZ) 5 + DKU. Využití: 2:1. Diváci: 60. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Kuchař (Štekr) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter (A), Sklenička – Petráš, Chalupa, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata (A), Krystl, Rubner, Krliš, Hajšman, Kodýtek, Vracovský, Stráský.

Vacek (od 21. Hosnedl) – Turek, Klinger, Havlín, Kunst, Mečíř, Divila – Babec, Šír, Kalfiřt (C), Huňa, Král (A), Gecko, Solenský, Svoboda, Ordoš, Zachar, Kačírek, Havlas.

Jan Walter 0 0 0 1 2

Aktivněji vstoupili do utkání hosté, ale protože se jim nepodařilo vyprodukovat vážnější střelu, ujali se slova domácí. Nejprve se ke dvěma dorážkám na brankovišti dostal Vavřička, ale když již překonal Vacka, zastoupil jej na brankové čáře svou holí jeden z obránců. Následně se již skóre měnilo. Šimon Petráš zavezl kotouč do pásma, nahodil směr branka a ku překvapení všech se černý nesmysl zastavil až v síti - 1:0! Navýšit náskok mohl vzápětí z mezikruží Hajšman, nezamířil však přesně. Poté se až téměř tváří v tvář hostujícímu gólmanovi prokličkoval od půlky hřiště Kaňák, zastavil jej však připravený beton. Severočeši se osmělili Svobodou, ten si z levého kruhu na Kuchaře nepřišel. Za nedlouho poté vyfasoval Vlček za atak v útočné třetině trest pět minut plus do konce utkání. Tygři však kromě ran z uctivé vzdálenosti vyprodukovali pouze jednu slibnou šanci, jenže Ordoš sám před poloprázdnou brankou po příhře od tyče k tyči touš nedokázal zpracovat. Lépe si nevedl těsně před první třetinou opět stejný hráč, který z prostoru mezi kruhy trefil pouze vnější oblouk domácí klece. A tak přišel trest. Devatenáct vteřin před koncem úvodní periody podnikli indiáni ještě jeden výpad, ke dvěma střelám se dostal kapitán Václav Krliš a tou druhou již navýšil náskok svých barev - 2:0

První velkou šanci druhé části měl Huňa, z hrany brankoviště ale nezamířil přesně. Na druhé straně zase skončila Kvasničkova tečovaná rána na tyči. Od modré to tvrdou ranou zkoušel i Krliš, Hosnedl zakročil betonem. Činit se musel také Kuchař, když nebezpečně pálil z levého kruhu Kačírek a o chvilku později z druhého Havlas. Proti němu domácí gólman zakročil vyrážečkou, jeho tým podnikl bleskurychlý protiútok, který po příhře Polívky úspěšně zakončil Šimon Petráš – 3:0! Vzápětí dostali Tygři možnost alespoň snížit v početní výhodě, ovšem šanci si nevypracovali a málem sami inkasovali, když po akci dvou na jednoho zakončoval Švarc. Následně prošel Polatův pokus z mezikruží pod betonem Hosnedla, ale z brankové čáry jej odklidili obránci Severočechů. Když pak v samotném závěru neuspěl ranou od modré ani Svoboda, drželi i o druhé přestávce domácí slibný náskok.

Vstup do poslední třetiny byl ve znamení přesilové hry Tygrů, se kterou ale hosté nenaložili vůbec dobře. Ovšem pár vteřin po vypršení domácího trestu dodal naději svým barvám Daniel Svoboda – 3:1! Jenže po chvilce putovali Tygři poprvé v duelu do čtyř a indiáni ihned udeřili zásluhou Petra Kodýtka – 4:1! I Liberci ovšem vyšla za nedlouho poté po rychlém ťukesu na jeden dotek přesilovka a drama tak mohlo pokračovat - Michal Gecko – 4:2! Brzy jej opět zmírnil v oslabení Severočechů Šimon Petráš, který uklidil vyraženou střelu Vavřičky a dokonal hattrick - 5:2! Aby toho nebylo málo, další trefa v nerovnovážném počtu hráčů na ledě mohla přijít vzápětí, hosté ale pouze rozezvučeli tyč. Když pak v samotném závěru třetího dějství svou ranou od modré neuspěl Havlín, skončilo utkání přesvědčivým vítězstvím Plzně.

David Bruk (HC Plzeň 1929): "Utkání bylo kvalitní, oba týmy hrály dobře. My jsme měli problémy prvních deset minut, kdy soupeř byl lepší. Dostávali jsme se pod tlak, ale podařilo se nám vše ustát a sami jsme vstřelili dva góly z předbrankového prostoru, kde jsme dnes hráli velmi dobře. Zvládli jsme i řadu oslabení a naopak jsme si pomohli v přesilových hrách, takže jsme s body i výkonem mužstva opět spokojeni."

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): "My jsme promarnili pětiminutovou přesilovou hru, kde jsme měli určitě předvést něco lepšího, což se nepovedlo a celkově i ta první část. Do druhého dějství jsme šli s nějakou změnou, ale nepodařilo se nám dát branku a to, když už se nám povedlo v poslední třetině, tak vždycky přišel hloupý faul nebo jsme inkasovali z našeho nedůrazu a dorážek. To bylo dnes rozhodující. Plzeň byla důraznější a patří jí gratualce, byla lepší."