CEB - PLZ 5:10

Debakl! Junioři v Českých Budějovicích čepovali desítku

Plzeňští junioři pokračují ve velice dobré formě. Za poslední čtyři zápasy nasázeli do branek soupeřů hned 30 gólů! Z toho deset jich dali dnes na ledě českobudějovického Motoru.

Banes Motor České Budějovice - HC Plzeň 1929

5:10
0:3, 1:2, 4:5

Branky a nahrávky: 24. Radoš (Šulek), 45. Šuhaj (Marcilis, Panáček), 46. Pixa (Doktor), 56. Panáček, 60. Sloboda (Matoušek, Panáček) – 7. Švarc (Vavřička, Vracovský), 15. Kokoška (Vracovský, Stráský), 17. Švarc (Vavřička, Polívka), 28. Suchý (Kodýtek, Krliš), 34. Vavřička (Kaňák, Petráš), 42. Vavřička (Švarc, Petráš), 42. Vracovský (Kokoška), 47. Polívka (Švarc, Petráš), 57. Stráský (Kokoška, Walter), 58. Polata (Hajšman). Rozhodčí: Talpa – Samuel, Mertl. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 37:58. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 3:7, 3:8, 4:8, 4:10, 5:10.

Banes Motor České Budějovice

Spáčil (21. - 42. Hauser) – Svoboda, Matoušek, Žáček, Michal, Benda, Radoš – Matys, Doktor, Šuhaj, Sloboda, Marcilis, Šulek, Pixa, Panáček, Káník, Bláha

Štekr (Zeman) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter, Pokorný – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš, Hajšman, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský

Jan Walter 0 1 1 1 0

Zápas začala jasně lépe Plzeň. Od začátku byla tím lepším týmem, což potvrdila přesně pět minut po začátku třetiny, kdy se jim podařilo dostat puk za Spáčilovo záda. Rozhodčí však branku neuznal, protože byl gól dosažen hrou vysokou holí. Na první gól si tak museli ještě počkat dvě minuty, kdy se po přihrávce Jakuba Vavřičky prosadil Milan Švarc. Plzeň záhy přidala druhý gól, kdy se po střele Vracovského dostal k dorážce Filip Kokoška a před sebou měl odkrytou klec. Potom přišel ještě třetí, kdy se po střele Milana Švarce zřejmě odrazil puk od vršku Spáčilova betonu a přeletěl jeho rameno.

Stejně jako třetina první, i druhá patřila hostům. I když se Motoru podařilo snížit zásluhou Jana Radoše, Plzeň na něj odpověděla dalšími dvěma. Nejprve to byl v přesilovce Filip Suchý, který našel mezeru mezi rukou a tělem Hausera a poté Jakub Vavřička, který vypálil z modré dělovku hodnou hráče extraligy.

O třetí třetině už Budvar aréna nebyla hokejovou arénou, ale střelnicí. Padlo v ní celkem devět gólů. Nejprve to byly dva Plzeňské, první z hole Jakuba Vavříčka, druhý o třináct sekund později přidal Tomáš Vracovský a vrátil na zbytek zápasu do branky Petra Spáčila. To Motor probudilo a také přidal dva góly. První byl Jakub Šuhaj, následován kapitánem Petrem Panáčkem. Mezi ně se ještě stihl vejít Plzeňský Ondřej Polívka, který využil přesilovku. Po gólu Motoru ale přišli další dva z hokejek hostů. Petr Spáčil nejdříve předvedl nádherný zákrok, kdy už se střelec Plzně radoval z gólu, aby o pár sekund později pustil ránu Jiřího Stráského. O minutu později se už mohla Plzeň radovat z dvojciferného skóre, když se prosadil Matěj Polata. Motor ještě pět sekund před koncem rozsvítil červené světlo za Štekrovo brankou, když se dostal do samostatného úniku Marek Sloboda a našel mezeru mezi betony. To ale na debaklu domácích nic nezměnilo.

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice): Nechápu to. Proti Plzni hrál úplně jiný tým.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Jsme spokojeni se třemi body. Vydařily se nám první dvě třetiny, ta třetí byla chaos. Navíc hodně nedisciplinovaná, protože si myslím, že to utkání za stavu 5:1 bylo rozhodnuté.