Znovu byli při chuti! Junioři porazili Litvínov 7:2

Plzeň - Svěřenci trenéra Davida Bruka opět prokázali, že ne nadarmo mají nejlepší útok v juniorské soutěži. Litvínovu nasázeli sedm branek, hattricky se na výhře podíleli Šimon Petráš a nejproduktivnější hráč celé soutěže Filip Suchý. Další branku přidal Lukáš Vlček v oslabení.

HC Plzeň 1929 - HC Litvínov

7:2
2:1, 5:1, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Suchý (Walter, Kodýtek), 12. Suchý (Kodýtek), 26. Suchý, 26. Petráš (Kodýtek, Kaňák), 29. Vlček, 36. Petráš (Vavřička, Švarc), 38. Petráš (Švarc) – 18. Stříbrný (TS), 34. Havelka (Stříbrný, Ujfaluši). Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:9, navíc Krliš (PLZ) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 50:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2.

Štekr (Zeman) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter "A", Pokorný – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš "C", Hajšman, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý "A", Stráský.

HC Litvínov

Spěšný (od 26. Sklíba) – Brejžek, Březák, Šíp, Šefl, Franc, Jonák – Havelka, Šimeček "C", Stříbrný, Drašar, Ujfaluši "A", Jícha, Schmidmayer, Bárdoš, Chmelař.

Jan Walter 0 1 1 4 0

Domácí do zápasu vstoupili tím nejlepším možným způsobem, již po 32 sekundách se totiž ujali vedení 1:0. Nahození Jana Waltera od modré čáry ztečoval do brány Litvínova Filip Suchý. Hosté se ale ve třetí minutě málem dočkali vyrovnání, když unikli do přečíslení tři na jednoho. To ale překombinovali, k zakončení nakonec vůbec nedošlo a puk v poklidu přikryl Štekr. K vidění byla pěkná hokejová podívaná, oba celky se aktivně snažily o útočné akce. Gólem skončila ta v čase 11:16, kdy střelu Petra Kodýtka brankář Patrik Spěšný neudržel, a k dorážce se tak dostal Filip Suchý, jenž tak skóroval podruhé v utkání.

Posléze bylo k vidění několik obrovských šancí na obou stranách! Po střele Václava Krliše Spěšný ani nevěděl, kde má puk, naštěstí pro hosty ho ale našel mezi svými betony. Na druhé straně po zakončení Šefla kotouč proklouzl mezi nohami Jonáše Štekra, ale domácí gólman ho na poslední chvíli před brankovou čárou chytil. Další tutovky neproměnili Stříbrný, který ze samostatného úniku minul bránu, Vlček, jenž tváří v tvář Spěšnému trefil pouze brankáře, a Šimon Petráš. Po jeho bekhendové kličce dokonce zvonilo břevno. Na počátku 18. minuty byl v úniku faulován Josef Stříbrný, rozhodčí tedy nařídili trestné střílení, které autor hattricku z minulého zápasu proměnil. První dvacetiminutovka tedy skončila za stavu 2:1 pro indiány.

Druhá část utkání vycházela domácímu celku na výbornou. Ve 26. minutě dokonal Filip Suchý po parádní one-man show hattrick, když vystihl rozehrávku Spěšného a následnými kličkami obehrál všechny, co mu stáli v cestě. V brance Litvínova od té doby nastoupil Šimon Sklíba, který ale hned z prvních dvou střel kapituloval. Nejprve obdržel parádní přihrávku na pravé křídlo Šimon Petráš, jehož rána byla naprosto úchvatná. Poté se v oslabení dostal do samostatného úniku Lukáš Vlček, který upravil již na 5:1!

V průběhu 32. minuty si šanci na snížení vytvořil Ujfaluši, který se zjevil zcela osamocený před Jonášem Štekrem. S ním si ale poradit nedokázal. Poté šli domácí do tří hráčů a žlutočerní dvojnásobnou početní výhodu využili, když se po řadě dorážek prosadil důrazný Martin Havelka. Plzeňané na to ale odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Ve 36. minutě předvedli krásnou kombinační akci, na jejíž konci měl stát Vavřička, tomu ale střela nesedla. Puk se přesto dostal na hokejku Šimona Petráše, kterému už se podařilo skórovat. Krátce nato se po faulu na Suchého strhla hromadná bitka, na trestnou usedlo hned pět hráčů. Domácí tým nedovolený zákrok potrestal ještě gólem – Milan Švarc zpoza brány nahrál Šimonu Petrášovi, který tak dovršil hattrick. Indiáni tak po 40 minutách vedli 7:2!

Třetí třetinu chtěli Litvínovští dohrát se ctí. Na konci 42. minuty si dobrou šanci vytvořil Martin Brejžek, ale jeho pokus z mezikruží Jonáš Štekr zlikvidoval. Osmou branku modrobílých měl na své hokejce poté Jiří Stráský, kteréhož střelu z bezprostřední blízkosti dokázal Šimon Sklíba vyrazit do bezpečných prostor. V průběhu 47. minuty počtvrté v utkání překonal brankáře hostí Šimon Petráš, ale Kvasnička stál v brankovišti a gól nebyl uznán.

Domácí byli při chuti a chtěli přidávat další branky, už jim ale nebylo přáno. Pokus Filipa Kokošky v 52. minutě po pasu od Kodýtka dokonce skončil na tyči. I Litvínov se ještě snažil zmírnit skóre. Karel Schmidmayer se zjevil v zajímavé šanci, svou střelu z první ale neprovedl zrovna nejlépe. Utkání už se poté spíše dohrávalo, oba týmy se ještě pokoušely něco vymyslet v útočném pásmu, ale nedovedly to. Plzeňští získali tři body za výhru 7:2!

David Bruk (HC Plzeň 1929): Zápas se v podstatě hrál jen dvě třetiny, ta třetí už se pouze dohrávala. My jsme byli výrazně lepší, měli jsme lepší pohyb i koncovku, a zaslouženě jsme tak vyhráli.

Robert Reichel (HC Litvínov): Plzeň byla jasně lepší. Naši hráči k tomu nepřistoupili tak, jak by měli. Je to škoda, protože minulý zápas v Karlových Varech hráli dobrý hokej. Dnes ale hráli úplně obráceně.