Junioři dostali od Kladna tvrdou lekci

Velmi rychle budou chtít na utkání na ledě Kladna zapomenout plzeňská juniorka, která ve středu Čech na svého protivníka nestačila a odjela domů s osmigólovým debaklem.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

8:3
2:1, 3:1, 3:1

Branky a nahrávky: 11. Kružík (Matula, Havlůj), 20. Křepelka (Schildhabel), 24. Čermák, 35. Hajný (Schildhabel), 38. Křepelka (Hajný), 47. Schildhabel (Křepelka, Zajíc), 50. Malý (Hajný, Křepelka), 52. Miura (Bunda) – 16. Krystl (Stráský), 30. Suchý (Polívka, Kaňák), 56. Polívka (Holý,Svarc). Rozhodčí: Turčan – Šulo, Mašek. Vyloučení: 9:8, navíc Havelka (KLA) a Stráský (PLZ) na deset minut za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 8:2, 8:3.

Stahl (Ptáček) – Havelka, Malý, Chládek, Bunda, Zajíc, Matula – Křepelka, Patyk, Š. Bláha, Čermák, Schildhabel, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Janeček, Miura, Kružík

Štekr (Zeman) – Polívka, Kaňák, Walter, Pokorný, Holý – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš, Hajšman, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stránský

Jan Walter 0 0 0 -3 2

Úvodní klidné minuty zápasu rozvířil po deseti minutách hry kladenský Miura, jehož šanci parádním zákrokem zneškodnil brankář Štekr. Po následném vhazování byl ale již i plzeňský gólman krátký, když nestačil na střelu Matuly, kterou ještě těsně před brankou tečoval Daniel Kružík. Indiáni poté přidali na své aktivitě a dočkali se srovnání, když Stráský parádním pasem našel najíždějícího Tomáše Krystla, jenž se z gólové pozice nemýlil.

Rytíři si přesto vzali ztracené vedení do přestávky zpátky, když se z předbrankového prostoru prosadil Petr Křepelka. Rychlou odpověď po přechodu do druhé části měl na své holi Vavřička, jehož příležitost ovšem parádně lapil kladenský Stahl. Zákonitě proto po neproměněné šanci udeřilo na druhé straně. Ze závaru po střele od modré dokázal dotlačit puk do sítě Jakub Čermák. Zpátky do hry vrátil brzy Plzeňany Filip Suchý, který překonal Stahla šťastným obloučkem.

Následně se zaskvěl Jonáš Štekr, jenž se dokázal vrátit bleskurychle do svého postavení a zmařil holí střelu Hajného, která mířila do poloprázdné plzeňské klece. Při druhém pokusu o chvilku později ale Jakub Hajný uspěl. Kladenský útočník stál při přesilové hře dobře před brankou, kam se odrazil puk od mantinelu, jenž Hajný obratně poslal do sítě. Na třígólový rozdíl navýšil vedení Kladna před koncem druhé periodě Petr Křepelka, který měl snadnou práci, když zakončoval akci svého týmu do prázdné klece.

Ve třetí části pokračovala gólová jízda Kladna, které přidalo další tři trefy. Šestý zářez obstaral svým důrazem v brankovišti Krešimír Schildhabel. Další gól Rytířů přišel opět z nebezpečného prostoru před brankou, kde se nejlépe zorientoval Daniel Malý. Své umění poté předvedl i domácí Yuki Miura, na jehož povedený bekhendový blafák byl Jonáš Štekr krátký. Korekci nepříznivého výsledku pro indiány obstaral dvě minuty před koncem řádné hrací doby Ondřej Polívka, jehož našel před brankou svým přesným pasem obránce Holý.

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): Po předchozích zápasech s Plzní, ve který nás hosté jasně přehráli, jsme nejspíše dnes měli ten správný respekt. Podali jsme výborný výkon a předchozí dvě porážky jsme soupeři vrátili. Rozhodně velkou radost mám z dobrého pohybu našich hráčů.

Jiří Hanzlík (Plzeň): Zápas se mi nebude hodnotit vůbec lehce. Utkání se nám vůbec nepovedlo. Po taktické stránce, ani bojovností se nám nedařilo přehrávat soupeře. Na druhou stranu si myslím, že by nám takováhle porážka mohla pomoci. Měli jsme dlouhou sérii výher, a tak by nás dnešní zápas mohl shodit zpátky na zem. Každopádně gratuluji soupeři, který si dnes vítězství zasloužil!