Jako kočka s myší!

Nedůstojný průběh zápasu na Spartě, to byl asi dojem každého z přítomných plzeňských diváků. V komorní atmosféře poloprázdné Paegas Arény prohrála Keramika vysoko se Spartou Praha. Smršť gólů, která přišla v prvních minutách dokonale hosty rozklížila, na odpor se v prvních dvou třetinách téměř nezmohli. Pozitiva se na zápase hledají těžko, možná jen výkon brankáře Šimonoviče ve třetí třetině a "školu pohybu", kterou dostali hráči Keramiky od domácích. V pohybu! Zde byl největší rozdíl mezi oběma týmy. Nezbývá než posbírat veškeré, především psychické síly do pátečního zápasu se Zlínem, a výsledkem si udobřit fanoušky, a napravit pošramocenou reputaci.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

8:3
4:1, 4:0, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Chabada (Novák, Jiruš) - 1:0, 7. Srdínko (Nedvěd, Broš) - 2:0, 8. Ptáček - 3:0, 9. Kašpařík (Broš, Nedvěd) - 4:0, 13. Sedlák (Duda) - 4:1, 24. Tomajko (Broš, Nedvěd) - 5:1, 25. Chabada (Novák) - 6:1, 29. J. Hlinka (Novák) - 7:1, 30. Srdínko - 8:1, 44. Výborný (Duda) - 8:2, 54. Duda (Sedlák) - 8:3, Diváci: 3648, Rozhodčí:Turčan - Blümel, Barvíř, Vyloučení: 8:10, Využití: 5:2, Střely: 41:33.

HC Sparta Praha

Bříza - Ptáček, Šrek (41. Jan Hanzlík), Nedvěd, Srdínko, Jiruš, Zábranský - Tomík, Hlinka, Žemlička - Kašpařík, Broš, Tomajko - Novák, Bělohlav, Chabada, od 38. navíc Havelka, Netík, Hnát.

HC Škoda Plzeň

Šimonovič (8.-30. Kůs) - Výborný, Řezníček, Benák, Vlček, Chotěborský, Jiří Hanzlík - Vostřák, Michal Straka, Sedlák - V. Král, Kořínek, Eiselt (41. Volák) - Duda, Švík, Andrašovský - Dvořák, J. Straka, Koreis.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Do první třetiny nastoupil v brance Keramiky brankář Šimonovič. První hezkou situací byl bodyček, který nasadil kapitán Keramiky Řezníček jeho protějšku v dresu Sparty Žemličkovi. První střelecký pokus vyslal na branku Sparty Benák. Šimonovič si připsal první zákrok ve druhé minutě, kdy dvakrát kryl puk před nebezpečně doťírajícími hráči Sparty. A přišla pro Plzeň bohužel v posledních dvou zápasech obvyklá situace. Co velká šance soupeře, to gól. O ten první se přičinil Chabada, který probruslil obranou Keramiků, natáhl brankáře Šimonoviče, a v čase 2:14 tak poslal Spartu do vedení, 1:0! V 5. minutě přišlo také první vyloučení, bohužel na straně Plzně, za držení šel na dvě minuty za katr Hanzlík. Sparta sehrála zámek, ze kterého se únikem vymanil Sedlák, Bříza jeho pokus vykryl, a udeřilo na druhé straně. Sám před Šimonovičem se objevil Srdínko, který prostřelil brankáře hostí, a zvýšil vedení Sparty na 2:0! Totálního selhání celé plzeňské pětky využil k nádhernému průniku obránce Sparty Ptáček, nabruslil si před Šimonoviče, a donutil ho ke střídání, v čase 7:19 3:0! Další střela znamenala další gól, takže neuvěřitelnou bilanci 4 střel a 4 gólů byla pro hosty dokonalým KO, ze kterého už se do konce zápasu neprobrali. Kašpařík, ač tísněn, nadzvedl puk pod horní tyčku branky Kůse, a zvýšil na 4:0! Ve 12. minutě měla Plzeň šanci přerušit krutý vývoj zápasu, vyloučen byl obránce Šrek, a nabídl tak hostům výhodu přesilové hry. V sehraném zámku uvolnil Kořínek před brankou Sedláka, a ten nadvakrát vrátil hosty nadohled zápasu, 4:1! Sympaticky hrající Švík poté prověřil domácího brankáře pěkným průnikem, Plzeň se začala více osmělovat, z čehož vyplynula střela Eiselta. Viditelné však také bylo polevení domácích borců, jednoznačně spokojených s tříbrankovým vedením. Do konce třetiny se kromě teče Tomíka, při vyloučení Švíka, nic podstatného neudálo. V závěru třetiny se nechal zbytečně vyloučit domácí kapitán Žemlička.

Druhá třetina začala dohrávanou přesilovkou hostí, z té však nic Plzeňáci nevytěžili. Další výhodu dostali při vyloučení Šreka, do úniku se při ní dostali Michal Straka se Sedlákem, ale Bříza puk ramenem vyrazil. Sám před brankářem Břízou se objevil Andrašovský, po přihrávce zpoza branky od Benáka, domácí brankař puk kryl. Josef Straka dostal ve 23. minutě trest na dvě minuty za podražení, a Sparta hosty zamkla. Kůs chytil šanci Hlinky, ale rozhodčí nelenil, a poslal Plzeň do třech, obětí se stal Michal Straka. Tuto výhodu už domácí využili, a Tomajko, který dohrál pěknou kombinaci domácích, zvýšil na 5:1! Jeden z plzeňských se vrátil do hry, ale Sparta měla neustále výhodu přesilové hry, a využila ji opět dokonale. Novák opakovaně střílel na Kůse, a jeho pokus dorazil do branky Chabada, 6:1! Za moment ujel Tomík, ale jeho střela šla nad branku Kůse. Potyčka u střídačky, která následovala po vhazování, skončila vyloučením Žemličky za hrubost. Plzeň se natlačila do útočného pásma, pokusy Řezníčka či Dudy svůj cíl nenašly, ale Srdínko při šanci Dudy fauloval, a hosté měli také výhodu přesilovky o 2 muže v poli navíc. Zkoušel to dvakrát Hanzlík, ale puk mu utekl do středního pásma a dále již nic hosté nevymysleli. Již při hře 5 na 5 se do šance dostával Koreis a pěkně vystřelil Benák, jistý Břízy všechyn pokusy vykryl. Přes celé hřiště uvolnil Nedvěd Hlinku, toho Kůs vychytal. O chvilku pozdějí si to však Hlinka vynahradil, a po přihrávce Nováka upravil na hrozivých 7:1! Všem zlým chvilkám pro Plzeň nebyl konec. Vlček byl ve 29. minutě vyloučen za podražení. Sparta opět přesilovku využila. Ptáčkovu střelu o zadní mantinel dorazil exvsetíňan Srdínko, 8:1! Do branky se opět vrátil Miro Šimonovič. Ve druhé třetině hrálo opravdu jen jedno mužstvo, Plzeň byla v křeči, šance přicházely výjimečně. Šimonovič hned po svém příchodu musel řešit střelu Ptáčka a také další šance, únik Hlinky a dorážku Tomíka. Ojedinělou šanci Plzně měl Dvořák, ale jak jinak, Bříza vykryl. Ve 33. minutě byl vyloučen Kořínek za hákování, ale Novák si neodpustil reakci, a tak byl vyloučen i on, za nesportovní chování. O minutu později byl vyloučen také Benák, a tak měli domácí možnost zkusit hrát přesilovku 4 na 3. Sparta byla samozřejmě spokojená se stávajícím stavem, a tak v přesilovce nic nevymýšlela, a tedy ani nevymyslela. Po návratu všech hráčů na led ujel Vostřák a bombou trefil pouze brankáře Břízu. Šimonovič musel poté řešit pokus Nedvěda, na druhé straně se uvolnil Švík, ale góly již nepadly, i po Sedlákově šanci z bezprostřední blízkosti a šanci Vlčka. Na konci druhé třetiny byli ještě vyloučení za potyčku Broš a Chotěborský.

Do třetí třetiny nastoupil i rekonvalescent Volák. Hra byla rozháraná, bez myšlenky. Již ve 2. minutě poslední třetiny byl vyloučen Novák. Přesilovka se nevedla, ale dalšího gólu se nemnoho fanoušků hostí, přítomných na zápase přeci jen dočkalo. V 44. minutě nezkrotil Bříza puk po střele Výborného, 8:2! Za chvilku uvolnil Kořínek Švíka, ale Bříza byl už v tomto připadě úspěšný. Hra byla plná chyb a střetů, většina akcí končila ve středním pásmu, střelecké pokusy byly spíše výjimkou, zkoušeli to na jedné straně Broš či Havelka, na druhé Michal Straka a Sedlák. Poslední gól zápasu padl ve 54. minutě. Sedlák pálil nejdříve vedle, poté si pokus zopakoval, trefil tyčku, ale Duda byl na správném místě, a puk do sítě doklepl a upravil tak na konečných 8:3! Sparta si po inkasovaném gólu vytvořila tlak při vyloučení Voláka, Šimonovič vychytal osamoceného Kašpaříka, a přikryl puk, poskakující před brankou po pokusu Žemličky. Brankář Šimonovič měl i v závěru zápasu příležitost vyniknout. Bravurně rozklekem chytil šanci Tomíkovi, který se 2 minuty před koncem objevil zcela osamocen před brankou hostí a ramenem pak vytlačil i střelu Netíka.

Ohlasy trenérů

s