Plzeňští dorostenci podlehli silnému Kladnu

P l z e ň - Pondělní šlágr kola dorostenecké extraligy se odehrál v Plzni, kde domácí lídr tabulky HC Lasselsbreger Plzeň přivítal na svém ledě druhý celek tabulky - HC Rabat Kladno. Utkání skončilo porážkou domácích 3:5. Hráči odehráli již třetí zápas hraný ob den a únava na nich byla znatelná. Z utkání musel odstoupit kapitán Setikovský, který má zvýšenou teplotu a jeho start ve čtvrtečním utkání je ohrožen.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

3:5

3. Šlauf (Setikovský), 11. Setikovský (Holý), 60. Krňoul (Holý) - 2. Hlusička (Valský), 23. Stieler (Voráček), 28. Hudíček (Kazatel), 31. Valský (Dlouhý), 48. Hudíček (Hlusička).
Rozhodčí: Svoboda - Růžičková, Jelínek. Vyloučení: 8:12. Využití: 0:1. Diváků: 68

Ulč (40. Baroch) - Kořínek, Černý, Štich, Krňoul, Martinec, Jonák - Valenta, Jindra, Sýkora - Malý, Šimán, Setikovský - Bote, Heřman, Kampf - Holý, Šlauf, Holub - Benedikt

Cikánek - Merfait, Kříž, Babický, Sedláček, Švantner, Čermák - Mizera, Kazatel, Hudíček - Dlouhý, Kohout, Rudovský - Ibl, Stieler, Voráček, Valský, Hlusička, Lhotský - Látal

Pondělní šlágr kola dorostenecké ligy se odehrál v Plzni, kde domácí, lídr tabulky HC Lasselsbreger Plzeň přivítal na svém ledě druhý celek tabulky – HC Rabat Kladno.

Utkání začalo divoce, když z prvních střel padly dva góly. Prvními šťastnými střelci byli kladenští hokejisté. K puku se dostal Valský, jenž v rychlosti objel branku a okamžitě se pokusil vystřelit. Jeho střelu však brankář Ulč vyrazil, ovšem před osamoceného Hlusičku, jenž z dorážky umístnil puk za Ulčova záda. Na odpověď Plzně Kladno nečekalo dlouho. Rychlé vyrovnání zařídil po přihrávce kapitána Setikovského z dorážky Šlauf. Další šance si vytvářeli zejména hosté, kteří během první třetiny nastřelili tři tyče. Brankovou konstrukci orazítkovali postupně Švantner, Kazatel a Hlusička. Plzeňští se ovšem také snažili o vstřelení branky, ale nedůrazně. V 16. minutě dostal přihrávku z rohu kluziště domácí útočník Bote. Nevšiml se, že stojí před Cikánkem úplně osamocený a nikým neohrožován, přesto okamžitě vystřelil a puk skončil v brankařově lapačce. Stejná akce se přihodila o necelou minutu později. Setikovský našel z levého rohu před brankářem číhajícího Holého, který bez problému dostal puk do sítě.

Stejně jako úvodní část hry začala i druhá třetina brankou. Kladno se rychle vzpamatovalo z inkasovaného gólu z první třetiny před odchodem do šaten. Vyrovnalo z brejku, když Voráček našel Stielera, který si najel pro přihrávku až za plzeňskou obranu, které ujel a Ulče překonal střelou do levého horního růžku branky. Plzeň se ovšem snažila o další zvrat skóre. Blízko ke gólu měl obránce Krňoul, který vyslal jedovatou střelu od modré, ale brankář reflexivně vymrštil beton do strany a puk vyrazil. Ovšem zbytek druhé třetiny se odehrával v režii kladenských mladíků. Jak řešit situaci dva na jednoho předvedli krásnou kombinací Kazatel s Hudíčkem. Po sérii krátkých přihrávek Hudíček vystřelil na lapačku domácího brankáře a Kladno se dostalo do vedení 3:2. Po tomto gólu se Kladno dostalo do tlaku, uzamkli svoji hru v útoční třetině a vytvořili si řadu slibných příležitostí. Jednu proměnili, když Valský dostal z rohu přihrávku od Dlouhého a blafákem do bekhendu poslal puk do sítě. Plzeň začala hrát v křečích, když se ji nedařilo vyhodit kotouč z vlastní třetiny. Už jen vyčkávali na konec druhé třetiny. Špatně bránili a útočníci Kladna se často ocitali osamocení před brankou.

Plzeň vstoupila do závěrečné třetiny s nadějí o vyrovnání. Rána ale přišla s odstoupením kapitána Setikovského, který odešel do šatny ve 44. minutě a už nenastoupil. Hned po té využil přesilovou hru po vyloučení Martince se štěstím Hudíček. Hlusička střílel z levé strany do brankáře. Puk jej však přeletěl a poskakoval na brankové čáře. Nejlépe se zorientoval Hudíček, který jen doklepl puk za čáru. Hostům se naskytla přesilová hra pět na tři po vyloučení Holuba a následně Heřmana. Dvojnásobná převaha trvala jen 14 vteřin, ale vhazovalo se v obranné třetině oslabeného celku. Plzni se však podařilo vyhrát buly a bezpečně vyhodit puk z obranného pásma. Podobně krátkou přesilovku si zahráli i domácí. Jedenáctisekundovou převahu dvou mužů v poli nevyužili, ale naskytla se ihned poté ještě jedna, kterou mohla ukončit až závěrečná siréna. Mohla být dlouhá bezmála minutu, ale domácí ji využili. Obránce Krňoul vystřelil od modré po zemi k levé tyčce. Gól však přišel pozdě. Do konce utkání zbývalo pak jen 23 sekund, ve kterých Kladno jen ubránilo vítězství.

Ivan Vlček (asistent hlavního trenéra): Hráči odehráli dnes již třetí zápas, hraný ob den. Únava byla teda znatelná. Začali jsme špatně, hned v úvodu jsme dostali gól, ale podařilo se nám skóre ještě do konce první třetiny otočit. To se však podařilo i Kladnu. Po našich individuálních chybách na začátku druhé třetiny. My jsme ale síly na další zvrat už nenašli. V úvodu třetí třetiny musel odstoupit kapitán Setikovský, který má zvýšenou teplotu. Jeho start ve čtvrtek je zatím nejistý. Uvidíme až ve středu.