Mladší dorostenci na Rytíře nestačili

Plzeň - V HM Aréně bylo na programu čtvrté kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu. Domácí indiáni přivítali Rytíře z Kladna.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

3:4
0:0, 2:3, 1:1

Branky a nahrávky: 25. Lang (Hajžman), 34. Hajšman (Krýner), 47. Lang (Hajžman) – 30. Filip (O. Bláha, M. Bláha), 35. Karásek, 36. Nagy, 56. O. Bláha (Filip). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 68. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Matějček, Kovářík – Hajžman "C", Přikryl, Reisnecker, Staněk, Matiášek "A", Benetka, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda "A", Mužík, Lang

Jiroušek (Ženíšek) – Smažík, Zich, Slabý, Šmolík, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek "A", Kleveta, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy "A", O. Bláha "C", Tržil

Jakub Váchal 0 0 0 1 0

Utkání mezi Plzní a Kladnem začalo krátce po nedělním obědě, hra tomu také odpovídala. Úvodní část nabídla spíše uspávací hokej. Přece jenom se však našli výjimky, více ze hry měli domácí indiáni, kteří se dostali do tří zajímavých šancí. Kladenští nahazovali puky spíše z velké vzdálenosti, ze středního pásma, domácí gólman Kristián Kolář nemusel předvést nějaké těžké zákroky. Rytíři si několikrát vytvořili i tlak v útočném pásmu, ale žádné velké gólové šance z toho nevytěžili.

Ale zpět k plzeňským mladým puškám. Západočeši předváděli v první třetině bojovný výkon, často napadali rozehrávky hostujícího celku a vedlo to k několika zajímavým střelám. O dvě se postaral Jan Matiášek, jenž se zjevil v totožných šancích, ale ani jednou puk za brankáře Rytířů Petra Jirouška nepropasíroval. Největší příležitost ke skórování měl Radek Mužík, který ukázkově tečoval střelu Houdka. Kotouč však skončil jen na břevně hostující klece a po první třetině tak svítilo na kostce skóre 0:0.

Do druhé části vlétly oba týmy pěkně zostra. Domácí se po pár minutách dostali do vedení. Martin Lang se v útočném pásmu dostal ke kotouči, vyslal na Jirouška jedovatou střelu, kterou hostující gólman nejspíš neviděl. K překvapení všech puk zapadl přesně ke vzdálenější tyči a indiáni se mohli začít radovat. Hosté poté hráli přesilovku pět na tři. Ondřej Bláha dlouho držel puk a poté skvostnou přihrávkou našel Matyáše Filipa, který v pohodě trefil do odkryté sítě a srovnal účet zápasu.

Remízový stav nevydržel moc dlouho. Do velice výhodné situace se dostali Jaroslav Krýner a Kamil Hajšman, jenž sám před Jirouškem zamířil přesně nad lapačku, a domácí opět vedli. Jenže s tím Rytíři rozhodně spokojeni nebyli. Během devadesáti vteřin se jim podařilo skóre otočit ve svůj prospěch. Nejprve po velké skrumáži vyrovnal Pavel Karásek, který dorazil puk za Koláře. Poté se po levé strany prohnal Martin Nagy, ujel všem protihráčům a mířil sám na domácí branku. Jeho rána skončila přesně v pravém horním rohu a hostující tým poprvé v utkání vedl. Do konce třetiny se stav již nezměnil.

Indiáni se od počátku třetí třetiny hnali za vyrovnáním a nakonec se také dočkali. Puk se šťastně odrazil k volnému Martinu Langovi, který byl pohotový a zamířil přesně pod břevno kladenské branky. Hra se poté uklidnila, ale nakonec se radovali hosté. Ondřej Bláha se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesnou ranou mezi betony brankáře Koláře. Skóre se již nezměnilo, Plzeň to dokonce zkoušela v šesti, nicméně vyrovnat se jí už nepodařilo. Kladno si tak ze západu Čech odváží tři body.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Hodnocení je jednoduché. Porazili jsme se vlastní nechutí hrát hokej. Vůbec jsme neměli pohyb, nechceme pracovat na sto procent, dnes hráli tři hráči - to je málo. Neposkládáme útok, který by byl ochotný tvrdě pracovat, forčekovat, prostě hrát moderní hokej. Všichni si myslí, že to za ně někdo odehraje v útoku, pořád jenom čekají, koukají po sobě, kdo bude hrát. Byl to teď už druhý, třetí zápas po sobě. Je to jenom o morálce. Nebudeme hráče přesvědčovat, aby hráli, uděláme jednoduché věci. Kluci, co nebudou hrát, tak půjdou sestavou dolů, ti, co si to zaslouží a budou tady chtít nechat srdce, tak hrát budou. Chybí mi emoce, jsme nevyzrálí. Dostaneme gól a kluci hned spadnou na zadek. Dnes jsem sice šťastně vyrovnali, ale pak jsme si nepohlídali konec. Upozorňovali jsme na Kladno, že to je brejkové mužstvo, ale třikrát nám stejně ujeli a šance proměnili. Myslím, že je to škoda, protože když se vrátíme do zápasu, tak bysme to měli už udržet.

Jan Krégl (Rytíři Kladno): Myslím, že to byl z obou stran velice dobrý zápas na úrovni extraligy. Plzeň na nás vlétla, poté jsme změnili tempo hry a možná jsme hře dominovali my. Poté to bylo o tom, kdo dá první gól, museli jsme dotahovat. Ale jinak si myslím, že to byl od nás dobrý hokej, měli jsme i štěstí a dokázali jsme proměnit šance.