Mladší dorostenci přehráli i Letce z Letňan!

Plzeň - V pravé poledne začalo v HM Aréně další utkání mladšího dorostu, Plzeň přivítala tým HC Letci Letňany. Zápas byl celkem dost vyrovnaný, těžký duel nakonec lépe vzládli indiáni!

HC Plzeň 1929 - HC Letci Letňany

3:1
2:0, 1:1 , 0:0

Branky a nahrávky: 2. Lang (Přikryl), 20. Matiášek (Kaňák), 32. Kolda (Matiášek, Mužík) – 38. Lytvynov (Sklenář). Rozhodčí: Sýkora – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 42:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Pilc (K. Kolář) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman "C", Přikryl, Reisnecker, Staněk, Matiášek "A", Benetka, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda "A", Mužík, Lang, F. Kolář, Princl

HC Letci Letňany

Pařík (Hamalčík) – Klikorka, Riley "A", Krutil, Fleischman, Lytvynov "A" – Sklenář "C", Nárovec, Navrátil, Němec, Šíba, Kalina, Štěbeták, Vlček, Jelínek, Pinkas

Jakub Váchal 0 0 0 1 0

Úvod “obědového“ utkání, kdy se střeli Plzeň a Letňany, patřil jednoznačně domácím borcům. Již ve druhé minutě se totiž západočeské mladé pušky dostaly do vedení. Přikryl podržel puk a vypálil, hostující brankář Lukáš Pařík touš jen vyrazil před sebe, kde už číhal osamocený Martin Lang, jenž poslal kotouč dorážkou přesně do sítě! Hra se poté dosti zklidnila, ale od dvanácté minuty až do konce první periody byly k vidění řady velkých šancí, převážně na straně domácí Plzně. I hosté si však jednu gólovku připravili.

Z levé strany ujížděl na domácí brankáře Lukáš Pilce Pinkas a jeho rána mířila mezi betony. Gólman indiánů včas zasáhl. To bylo ze strany Letců v první třetině všechno, další šance už počítali jen modrobílí. Velké příležitosti zahodili Reisnecker a Hajšman, obránce Houdek poté trefil brankovou konstrukci hostující svatyně. Až ve dvacáté minutě, když indiáni hráli přesilovou hru, se skóre opět posunulo. Jan Matiášek obdržel přihrávku od Kaňáka, vystřelil z levého kruhu a jeho šíp dolétl až do sítě Paříkovy branky! Gól do šatny byl pro Západočechy určitě povzbuzující.

Druhá část utkání patřila spíše hostujícím Letcům, kteří domácí obraně několikrát zle zatopili. Nejprve se krásnou ranou prezentoval Matěj Jelínek, puk po jeho bombě orazítkoval břevno Pilcovy branky. Další pěknou šanci měl opět hostující Tadeáš Pinkas, jel tváří v tvář na domácího gólmana, nedokázal ho však propálit. Nepovedlo se to ani jeho spoluhráči Sklenářovi, který mířil těsně mimo tři tyče.

Udeřili tedy opět domácí. Matěj Kolda obdržel přesný pas před branku, zachoval chladnou hlavu a perfektně provedeným blafákem do forhendu překonal Paříka potřetí. Ale i hosté se v závěru druhé třetiny dostali ke vstřelené brance. Letci hráli přesilovou hru, kterou zkušeně využili. Obránce Ivan Lytvynov se na modré čáře dostal k puku a propálil všechno, co se mu připletlo do cesty.

Třetí část se spíše dohrála, téměř nic k vidění nebylo. Pouze za jednu zmínku stojí rána Michala Houdka, který trefil tyč Paříkovy branky. Indiáni tak znovu vyhráli a berou tři body!

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Deset minut jsme odevzdali, zbytek utkání jsme se klouzali, nehráli jsme. I když jsme vyhráli s těžkým soupeřem, tak jsme s výkonem nespokojení, protože jsme neměli pohyb, úsilí, neměli jsme ani kvalitu.

Tomáš Blažek (HC Letci Letňany): Škoda té první třetiny, tam jsme byli takoví trošku ustrašení a bojácní, prohráli jsme ji 2:0. Pak už jsme tu hru trochu vyrovnali a měli jsme i gólové situace, bohužel jsme je ale nedokázali proměnit. Myslím si, že ta druhá a třetí třetina už byla vyrovnanější a ve výsledku to byl asi i vyrovnaný zápas, bohužel tu první jsme nezvládli a to rozhodlo.