Starší dorost naprosto zdemoloval hosty z Litvínova!

Plzeň - Indiáni přivítali v malé hale tým ze severu - HC Litvínov. První třetina byla o nepřesnosti, další dvě už naprosto dominovali domácí mladé pušky, které si došly pro další pohodové tři body!

HC Plzeň 1929 - HC Litvínov

11:1
0:0, 5:0, 6:1

Branky a nahrávky: 24. Chalupa (Rubner), 31. Kodýtek (Kvasnička), 34. V. Kovařík (J. Roubal), 40. Chalupa (Kodýtek, Štěpánek), 40. Pour, 41. Kodýtek (Chalupa), 44. Kvasnička, 48. Rubner (Kodýtek), 52. D. Roubal (Rubner, Kvasnička), 59. D. Roubal, 60. Kodýtek (Chalupa) – 49. Drašar (Myšák, M. Havlík). Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Oudes. Vyloučení: 5:8, navíc D. Havlík (LIT) 10 OT. Využití: 6:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 220. Střely na branku: 36:16. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 11:1.

Krasanovský (R. Červenka) – Kvasnička, Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Čechura – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek "C", M. Červenka, Eret, D. Roubal "A", V. Kovařík, Penc, Hanzlík "A", J. Roubal

HC Litvínov

Š. Havlík (41. J. Kovařík) – Macháč, M. Havlík, D. Havlík, Kučera, Urbánek "C", Hipius, Cikánek – Ineman, Schmidmayer, Vopat, Vébr, Vaněk, Drašar "A", Myšák, Bečvář "A", Pavlíček, Helt

Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

První perioda utkání NOEN Extraligy staršího dorostu mezi Plzní a Litvínovem byla opravdu je pro skalní, otrlé fanoušky, kteří za každých okolností podporují svůj oblíbený tým. K vidění v úvodní částí nebylo prakticky zhola nic. Jedna obrovská šance na každé straně a to je všechno. Hrály se dlouhé pasáže bez přerušení, oba celky jen nahazovaly puky do útočných pásem, a když ho opět získal, hned se ho zase zbavily. O něco lepším mužstvem byli sice domácí indiáni, nicméně většina jejich akcí končila špatnou přihrávkou.

Tu největší příležitost spálil Marek Rubner. Vytáhlého útočníka Plzně našel přesným pasem Adam Penc, který, jak už se zdálo, se dostal do velkého úhlu, přihrál však velice dobře. Rubner puk napálil a jen o kousek minul klec brankáře Šimona Havlíka. Na druhé straně měl největší šanci na skórování v přesilové hře David Drašar, ke kterému se odrazil touš a hostující forvard trefil jen beton domácí gólmana Filipa Krasanovského.

Druhou třetinu si pro sebe naprosto rezervovali domácí indiáni, kteří v prostřední periodě naprosto dominovali. Svému soupeři z Litvínova nasázeli bůra! Kanonádu načal Matěj Chalupa, jenž využil velké skrumáže před brankou a poslal domácí do vedení. Po něm se trefil kapitán Plzně Petr Kodýtek, který za hostujícího brankáře Šimona Havlíka dorazil Kvasničkovu bombu.

Litvínovský celek hrál téměř neustále v oslabení, což samozřejmě vyhovovalo domácí, neboť hostující mužstvo se v prostřední třetině prakticky nedostalo k brance Krasanovského. Běžela třicátá čtvrtá minuta a domácí vedli už 3:0, když další početní výhodu využil přesnou střelou útočník Vojtěch Kovařík. Aby toho pro Litvínov nebylo málo, indiáni si schovali dvě branky do šatny. V poslední minutě druhé části se trefil podruhé v utkání Matěj Chalupa a o pár vteřin později se díky své individuální akci mohl radovat i Jakub Pour.

Do poslední části vstoupili opět lépe indiáni. Chalupa perfektně našel Petra Kodýtka, který se v takových pozicích nemýlí. Další trefu přidal David Kvasnička, jehož pokus si hosté sami srazili do sítě. I Marek Rubner se zapsal mezi střelce, když využil skvěle vyhraného buly a propálil nového gólmana Jakuba Kovaříka.

Poté svůj čestný úspěch zaznamenali i hosté, když David Drašar projel až před branku a skvěle provedeným blafákem připravil Krasanovského o čisté konto. Devátý a jubilejní desátý gól si pro sebe rezervoval další útočník Plzně David Roubal. Na západě Čech se nakonec čepovala jedenáctka, kterou zařídil opět Petr Kodýtek, jenž tak zaznamenal hattrick!

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): Čekali jsme, že to ze začátku nebude jednoduché, Litvínov dobře bránil. Poslední výsledky měly dobré. První třetina byla vyrovnaná, ale pak jsme to zlomili a byli jsme prostě lepší.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Jedna velká ostuda a nedisciplinovanost z naší strany. Nevím, co k tomu říct. V první třetině to byl naprosto vyrovnaný zápas, dobrý výkon z naší strany. Od druhé třetiny to byla jen naše nedisciplinovanost a jedna velká ostuda.