Starší dorost úspěšně dobyl předposlední Litvínov!

Úchvatná série vítězství starších dorostenců se protáhla v Litvínově na číslo jedenáct! Mladí indiáni po pomalejším začátku postupně zabrali a nakonec dovedli zápas na severu Čech do vítězného konce.

HC Litvínov - HC Plzeň 1929

2:5
1:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Vébr (Bečvář), 28. Schmidmayer (Urbánek) – 4. Rubner (Chalupa), 33. Rubner (Chalupa), 39. Pour (Roubal), 58. Kovařík (Pour, Roubal), 60. Chalupa (Rubner, Váchal). Rozhodčí: Místecký - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

HC Litvínov

Havlík Š. (Kovařík) – Macháč, Havlík D., Kučera, Urbánek (C), Hipius, Cikánek – Nídl, Schmidmayer, Ineman, Vopat, Vébr, Drašar, Myšák, Vaněk, Kumov, Pavlíček, Bečvář.

Červenka (Krasanovský) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Sedláček, Čechura – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Červenka M., Eret, Straka, Roubal D. (C), Kovařík, Penc, Hanzlík, Roubal J.

Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

Úvod duelu vyzněl lépe pro Litvínov, který ze svých dvou vyložených šancí dokázal jednu přetavit v první trefu. Ve druhé minutě po kombinaci druhé litvínovské lajny se rozezvučela pravá tyč Červenkovy brány. O minutu později se už domácí radovali z první branky. V závěru přesilové hry se po pěkné kombinaci Bečváře se Zdeňkem Vébrem prosadil ranou z levého kruhu druhý jmenovaný.

Aktivní hra domácího výběru nevydržela příliš dlouho, když o necelou minut později dotáhla Plzeň náskok svého soupeře. Marek Rubner zůstal na chvilku nehlídaný před Havlíkovo bránou, čehož útočník ve službách Plzně naplno využil, když přesně mířenou střelou mezi betony domácího gólmana rozvlnil síť litvínovské brány.

Druhá třetina nabídla hned tři branky. V osmadvacáté minutě dal podruhé v utkání vedení svému týmu Karel Schmidmayer. Letní posila Litvínova vyzkoušela pozornost hostujícího gólmana ranou z mezikruží, jež dokázal Červenka vyrazit pouze do strany, odkud dorážel tentýž hráč, a napodruhé už mu to vyšlo.

Plzeňané se s tímto stavem nehodlali smířit a ve třiatřicáté minutě se radovali z vyrovnání. Po přihrávce Chalupy se podruhé v utkání prosadil Marek Rubner, když dokázal kotouč do brány propasírovat mezi tělem a rukou Havlíka. Indiáni dokázali navíc udeřit ještě jednou v druhé části. Minutu před koncem třetiny se prosadil Jakub Pour. Ten stál nikým nehlídaný před litvínovskou bránou a přesnou ranou mezi betony domácího gólmana rozvlnil síť!

Třetí třetina byla hodně kouskována přesilovými hrami. Oba týmy měly několik šancí, jenže oba gólmani byli bezchybní. Vše se rozhodlo až v samotném závěru. Dvě minuty před koncem dal klid svému týmu Vojtěch Kovařík, jehož rána propadla do brány mezi betony Havlíka. Poslední branku utkání vstřelil v šedesáté minutě Matěj Chalupa do prázdné brány, čímž definitivně zpečetil vítězství svého týmu.

Radek Mrázek (HC Litvínov):Máme tak špatné přihrávky a kombinaci, že většinou dostaneme sami sebe do problémů, nebo rovnou soupeře do šance. Dneska to jsou jednoznačně odevzdané body, částečně o tom rozhodla produktivita. Soupeř mám pět, šest šancí a dá pět gólů. My máme to samé, a nakonec jsme rádi za dva...

Radek Kampf (HC Plzeň 1929):Jsme rádi, že jsme dnes dotáhli utkání do vítězného konce. První třetina byla vyrovnaná, Litvínov měl dobrý pohyb. Velmi těžko jsme se prosazovali, ale nakonec to vyšlo.