Mladší dorostenci zabrali a otočili duel se Spartou!

Mladé pušky indiánů zvládly tuhý boj proti pražské Spartě a nadále jedou na vítězné vlně. Mladší dorost indiánů sice ve druhé části prohrával, ale ve třetí třetině zabral a dvěma góly Langa přetočil průběh duelu na svoji stranu.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

2:1
0:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 42. Lang (Přikryl), 47. Lang (Přikryl, Houdek) – 35. Prymula (Vitouch, Dani). Rozhodčí: Bouzek – Jílek, Vavruška. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 66. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Matějček, Kovařík – Hajžman, Přikryl, Staněk, Matiášek, Benetka, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang, F. Kolář, Princl

Škorpík (Jones) – Bureš, Haš, Tůma, Hadamczik, Havlín, Kozák, Mysliveček, Kumpošt – Pšenička, Prymula, Čermák, Pika, Gluzman, Rubeš, Flídr, Vitouch, Dani, Arnošt, Čížek, Čech

Jakub Váchal 0 0 0 0 0

Začátek utkání se nesl v opatrném duchu, který přetrval nakonec po celou první třetinu. Kromě Arnoštovy střely, která Kolářovi propadla pod rukou, ale nakonec nezamířila mezi tyče, nebyla k vidění další vyložená příležitost. Indiáni vyslali na Škorpíka sice rovněž několik střel, s nimiž ale neměl sparťanský gólman vážnější problém.

Zajímavé příležitosti přišly až po změně stran. Aktivní Sparta před plzeňskou klecí způsobila pár závarů, při kterých měla plzeňská defenzíva včele s gólmanem Kolářem v některých momentech i potřebnou dávku štěstí. Vědět o sobě dali ale rovněž i indiáni, když Krýnerova střela z mezikruží nejspíše slabě lízla břevno hostující branky.

Bojovný duel ještě zpestřily další tvrdé souboje u mantinelů, kde si soupeři opravdu nic nedarovali. O něco více útočnější Sparta se nakonec dočkala prvního zářezu v přesilové hře, kdy Patrik Prymula z blízkosti tvrdou ránou zakončil zdařile akci svého týmu. V závěru druhé části se ještě objevili ve dvou ložených šancích Vitouch a Havlín. Ani jeden z nich ale na dobře chytajícího Koláře nevyzrál.

Do třetí třetiny vstoupili mladí indiáni jako vítr a brzy otočili průběh duelu. Srovnání nejprve zařídil z blízkosti Martin Lang, jehož do gólové šance vyslal parádní přihrávkou Filip Přikryl. Stejná spolupráce přinesla Plzni sladké ovoce i v následné přesilovce, kdy si Martin Lang našel před brankou vhodné místečko, odkud prostřelil z voleje Škorpíka.

Sparťané poté přidali a vypracovali si několik příležitostí, brankář Kolář ale svoji klec doslova zavřel a nedovolil, aby ho hosté ještě překonali. Největší možnost na vyrovnání měl v závěru sparťanský kapitán Arnošt, jemuž ale na poslední chvíli zmařil jeho gólovou šanci výborným obranným zákrokem jeden z beků Plzně.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Bylo poznat, že se hrálo po dlouhé pauze, kterou způsobilo konání zimní olympiády dětí a mládeže. Na některých hráčích byla proto cítit únava, na některých nerozehranost. Zápas nebyl proto moc hezký. Z naší strany to byly z naší strany takové trápení, kdy jsme se trošku hledali, což způsobilo především špatné dlouhé střídání. Ve třetí třetině jsme se ale trochu zlepšili a podařilo se nám otočit zápas. Jinak to ale bylo zcela vyrovnané utkání.

Jiří Katz (HC Sparta Praha): V první třetině to bylo nahoru, dolů. Po pauze jsme začali mít více ze hry a v přesilovce jsme se prosadili. Bohužel ve třetí části jsme udělali v obraně dvě hrubé chyby, které soupeř potrestal. Zápas se ale nejspíše lámal ve druhé třetině, kdy jsme my neproměnili dvě naše velké šance. Po případném našem druhém gólu by vše vypadalo jinak, ale takový je hokej.