Starší dorostenci si proti Olomouci s chutí zastříleli!

Plzeň - Mladí indiáni se podruhé během dvou dnů představili na domácím ledě, jejich soupeřem byl celek HC Olomouc. Plzeňští svému soupeři dokázali nasázet sedm branek a došli si pro pohodové tři body!

HC Plzeň 1929 - HC Olomouc

7:2
3:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 9. Váňa (Straka), 10. Chalupa (D. Roubal), 11. Chalupa (D. Roubal), 24. Hanzlík (Eret), 37. D. Roubal, 56. Straka (Váňa, Hanzlík), 57. Matiášek (D. Roubal, Chalupa) – 8. Pěcha (Podlaha), 49. Podlaha (Mader). Rozhodčí: Poskočil – Vavruška, Vondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 162. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2.

Krasanovský (R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel "A", Čechura, Sedláček – Váňa, Matiášek, Pour, Chalupa, M. Červenka, Eret, Straka, D. Roubal "C", Kovařík, Penc, Hanzlík "A", J. Roubal

HC Olomouc

Schejbal (Galuška) – Dajčar, Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil, Husták, Podlaha, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Kořenek

Ondřej Váňa 1 1 2 2 0

V úvodních minutách se oba celky spíše oťukávaly, poté se však na západě Čech začaly dít věci. Hosté nejdříve dobře ubránili početní nevýhodu a poté sami v přesilové hře udeřili. Podlaha poslal rychlou a hlavně přesnou přihrávku na spoluhráče, kterým byl Martin Pěcha, jenž ranou z první nedal brankáři Krasanovskému šanci zasáhnout. Uběhla jedna minuta a bylo vyrovnáno. Martin Straka poslal kotouč před olomoucké brankoviště, kde už číhal Ondřej Váňa, který kotouč tečoval přesně za zády brankáře hostí Adama Schejbala.

V následující minutě už se domácí dostali do vedení. Prakticky nezastavitelný stroj, který vyrábí několik kanadských bodů během každého zápasu, se opět prosadil. Matěj Chalupa parádně projel celým útočným pásmem a z velkého úhlu se trefil přesně pod břevno olomoucké klece. Za třiatřicet sekund později dokonal skvělý obrat Plzně, kdo jiný, Matěj Chalupa. David Roubal pálil těsně mimo tři tyče a jeho parťák pohotově dorazil touš do branky. Chalupa tak vstřelil třetí gól Plzně a celkově svůj čtyřiatřicátý v sezóně.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí indiáni, kteří si vytvořili tlak, díky čemuž byli lepším týmem prakticky po celou dobu trvání prostřední periody. Ve dvacáté páté minutě navíc dokázali přidat svůj čtvrtý gól. Na trestné lavici pykal Janků a Západočeši tak měli k dispozici početní výhodu. Po několika rychlých přihrávkách se vytvořila skrumáž před Schejbalovou klecí, v níž se nejlépe zorientoval Štěpán Hanzlík a dorazil touš do sítě. O pár sekund později měl další gól na holi Josef Roubal, ten už zakončoval do prázdné brány, leč hosté ho na poslední chvíli zastavili.

Poté měli indiáni aktivnější přístup v útočném pásmu, neustále něco vymýšleli, ale branky se dočkali až v sedmatřicáté minutě duelu. Po skončení hry čtyři na čtyři se domácím naskytla další možnost hrát v přesilové hře a kapitán Plzně David Roubal se v zakončení nemýlil – ke dvěma asistencím si tak připsal i přesnou trefu. V závěru druhé dvacetiminutovky mohl snížit Matěj Zabloudil, ale jeho teč v poslední chvíli zastavil Filip Krasanovský na brankové čáře.

Ve třetí části se hostujícímu celku ještě podařilo stav utkání zkorigovat, když se ve čtyřicáté deváté minutě parádní ranou pod víko prosadil útočník Olomouce Josef Podlaha. Jenže poslední dvě slova měli opět indiáni, kteří se dokázali dvakrát bleskově prosadit. Šestou branku Plzně přidal Martin Straka a účet zápasu zkompletoval Jan Matiášek. Západočeši tak svého soka přejeli 7:2!

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Po včerejším zápasu, který jsme odehráli hodně špatně, si myslím, že dnešní byl lepší. Někteří kluci k tomu o hodně lépe přistoupili, ale i tak jsme některé hráče museli nechat posadit, protože jejich přístup se zhoršil. Neustále se s tím potýkáme, že někdo není schopný hrát šedesát minut, co po nich chceme a co trénujeme. Tohle je negativum, ale jinak jsme samozřejmě rádi za tři body. Ještě nás čekají dva zápasy, takže uvidíme, kam se v tabulce posuneme.

Pavel Sedlák (HC Olomouc): Dnes nás Plzeň přehrávala celých šedesát minut. Prvních deset minut jsme měli optický tlak, možná i trochu navrch, ale hra byla spíš vyrovnaná. Dali jsme gól v přesilovce, ale to od nás dnes bylo všechno. Kupili jsme chyby v naší obraně a příležitosti jsme soupeři poskytovali sami. Dnes to byl z naší strany velmi špatný přístup a Plzeň zaslouženě vyhrála.