OF3: VIT - PLZ 2:5

OF3: Zvládli to! Starší dorost opět zdolal Vítkovice a slaví postup

Plzeň - Stav série 3:0 (6:3, 7:2, 5:2). Po dvou úžasných domácích utkáních se Západočeši vydali k prvnímu duelu na led Vítkovic. V daleké Ostravě mohli indiáni dokonat svou skvělou pouť ve vyřazovací části a ukončit osmifinálovou sérii. To se jim také povedlo, domácí Vítkovce Plzeňané přehráli jasně 5:2, celou sérii ovládli v poměru 3:0 na zápasy a mohou se těšit na další líté boje ve čtvrtfinále!

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

2:5
1:1, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Gřesík (Malík), 58. Slíž (Baláž) – 17. Hanzlík (Sysel, Chalupa), 23. Pour (J. Roubal), 37. D. Roubal (Chalupa, Rubner), 42. Pour (Kovařík), 49. D. Roubal (Rubner, Penc). Rozhodčí: Fiedler - Novák, Ševčík. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 21:45. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

HC Vítkovice Ridera

Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský "A", Ficek, Slíž, Kubík, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala "C", Baláž "A", Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Raška, Toman. Trenér: Roman Ryšánek.

Krasanovský (Červenka R.) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Rubner "A", Pour, Chalupa, Červenka M., Eret, Straka, D. Roubal "C", Kovařík, Penc, Hanzlík "A", J. Roubal. Trenér: Radek Kampf.

Ondřej Váňa 0 0 0 -2 0

Poprvé se osmifinálová série přesunula do Ostravy, domácí Vítkovice tedy rozhodně chtěly využít výhody domácího prostředí. Již po pár sekundách od úvodního buly však vítkovickým hráčům pořádně zatrnulo. Domácí beci chybovali v rozehrávce, napadající indiáni se dostali ke kotouči, dokonce dokázali brankáře Daňu i překonat, ale puk skončil jen na tyči a brankovou čáru podle sudích nepřekročil. I nadále poté byli aktivnější Plzeňané, leč do vedení se dostaly Vítkovice. David Gřesík se probojoval do šance, byl sice obklíčen beky Plzně, dokázal však vystřelit bekhendem do horního rohu branku a gólman Filip Krasanovský musel lovit touš ze své sítě.

Ostravští hokejisté poté začali mít velké problémy s disciplínou a často se ocitali na trestné lavici – když už jednu početní výhodu ubránili, hned se zase dostali do oslabení. A jednu takovou přesilovou hru dokázali hostující borci využít. Na trestné pykal Slíž a osm sekund od začátku jeho provinění se Západočeši prosadili. Štěpán Hanzlík svým pokusem vyrovnal na 1:1 a začínalo se znovu od začátku. Do konce úvodní periody už se nic nestalo a tak šly týmy do kabin za remízového stavu.

Běžela dvacátá třetí minuta třetího osmifinále a indiáni dokázali stav zápasu otočit! Vhazovalo se v útočném pásmu, Josef Roubal buly dokázal vyhrát a přistrčit kotouč na Jakuba Poura. Západočeský útočník se s kotoučem nepáral a poslal hostující celek do vedení, pro forvarda s číslem 17 to byl další úspěšný zářez na pažbu.

Za dalších čtrnáct minut bylo pro indiány ještě lépe! Hostující obrana nezvládla rozehrát a zároveň uhlídat kapitána Plzně Davida Roubala, jenž se zmocnil kotouče a poté potřetí v zápase překonal vítkovického brankáře Daňu. Asistence u této trefy si připsaly nezastavitelné stroje na kanadské body Matěj Chalupa a Marek Rubner. Prostřední periodu vyhráli hostující hráči o dvě branky a celkově nad Vítkovicemi vedli 3:2

Plzeňané směle mířili za postupem a na počátku poslední třetiny přidali další uklidňující trefu. Běžela čtyřicátá druhá minuta, Kovařík se svým pokusem ještě neuspěl, ale další tahoun indiánů Jakub Pour gólmana Matyáše Daňu už překonal a i v tomto utkání si tak připsal dvě trefy! Další dvougólový střelec zařídil pátý puk ve vítkovické kleci – David Roubal byl v utkání hodně aktivní, poctivě napadal hostující obranu a díky tomu se dokázal prosadit. Indiáni svému soupeři nasázeli bůra a bez ostychu si to štrádovali do další fáze soutěže!

V padesáté osmé minutě ještě Vítkovice snížily stav zápasu, to když se z prostoru mezi kruhy prosadil Lukáš Slíž. To však byla od domácích již všechno. Indiáni jednoznačně ovládli i třetí osmifinálový duel a slaví zasloužený postup do čtvrtfinále!

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Jsme rádi, že jsme sérii zvládli jen na tři zápasy. Upřímně, před začátkem jsme nečekali, že to takhle dopadne, ale k těm zápasům jsme si něco řekli, určili si taktiku, co chceme hrát. Kluci se to snažili plnit a přineslo to úspěch. Vítkovice byly těžký soupeř, ale ve všech zápasech se nám povedlo zadržet jejich brejky a také oslabení jsme odehráli perfektně. Velkou fazónu měl Marek Rubner, který se velkou měrou podílel na vítězstvích a postupu. Skvěle nám zachytal i gólman, kluci prostě dělali to, o co jsme je žádali, za což jim musíme velmi poděkovat.