ČF1: PLZ – CEB 3:2

ČF1: Mladší dorostenci urvali první čtvrtfinálovou výhru v poslední třetině

Plzeň – Stav série 1:0. Indiáni vkročili do zápasu výborně a po první třetině, ve které z větší části dominovali, vedli o dvě branky. Hosté ale ve druhé třetině dokázali vyrovnat a zadělali na dramatickou koncovku. O výhře Plzně rozhodl gólem na 3:2 šest minut před koncem nejproduktivnější hráč týmu Jan Matiášek. Plzeň tak může ve druhém kole na ledě Motoru postoupit do semifinále.

HC Plzeň 1929 - Banes Motor České Budějovice

3:2
2:0, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Přikryl, 17. Lang (Hajžman), 54. Matiášek (Šilhán) – 27. Škola (Houdek), 39. Doktor (Silný). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Vondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

K. Kolář (Pilc) – M. Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman (C), Přikryl, Matiášek (A), Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang

Banes Motor České Budějovice

D. Svoboda (Prušák) – Kubíček, Procházka, Janoušek, Škola, Doktor (A), Novák (A) – Silný (C), Beránek, Grossmann, Čížek, F. Houdek, Egert, Toman, Vaculík, O. Svoboda

Jakub Váchal 0 0 0 0 0

Domácí nastoupili do prvního zápasu play-off ve velkém stylu. Hned po dvaceti vteřinách si vybojovali přesilovou hru, kterou za dalších devatenáct sekund přetavili v úvodní branku. Filip Přikryl se dostal sám před brankáře, kterého kličkou vymíchal a bez okolků zakončil do odkryté branky.

Rychlý nástup domácích vyústil ještě v trestné střílení Šilhána a dobrou příležitost Hajžmana, ani jeden z nich ale svůj bekhendový blafák nedokázal proměnit v druhou branku. Té se domácí dočkali až v 17. minutě, kdy s vypršením další přesilové hry skóroval Martin Lang.

Ve druhé třetině využili přesilovou hru pro změnu hosté. Nejprve selhal v dobré pozici před brankou Toman, následně se ale trefil od modré Patrik Škola a přiblížil Motor na gól od vyrovnání.

Toho se nakonec hosté dočkali v další přesilové hře po faulu Lokajíčka. Silného střelu vyrazil Kolář pravým betonem jen před sebe k osamocenému Vojtěchu Doktorovi, který se dokázal rychle zorientovat a bekhendem uklidil kotouč za jeho záda.

Třetí třetina byla dlouho nervózní. V první větší šanci selhal v osmačtyřicáté minutě českobudějovický Egert, který z ideální pozice nastřelil jen dobře postaveného Koláře.

O osudu duelu nakonec rozhodla nenápadná střela Jana Matiáška, který svůj pokus schoval hned za dva hráče a Svoboda si jej dost možná všiml až ve vlastní brance. Motor to v závěru ještě zkoušel bez brankáře, na další vyrovnání už ale nedosáhl.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Udělali jsme si to těžké sami, protože jsme soupeře v první třetině jasně přehrávali, ale nevyužili jsme ty šance. Měli jsme tam ještě další tři gólovky, které jsme ale nedali. Mohli jsme vést čtyři nebo pět nula a bylo by hotovo. Soupeř hrál dost nečistě, ale rozhodčí s tím nic nedělali. Celkově těžký zápas, na konci jsme dali ten třetí gól se štěstím, ale ty okolnosti na tom mají svůj vliv a hodně mi to vadí.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Šli jsme z té spodní skupiny. Mrzí nás, že jsme se nedostali do té horní, protože jsme mohli hrát řadu kvalitnějších utkání. To utkání dnes bylo vyrovnané, šance byly na obou stranách. Domácí byli šťastnější a my jim gratulujeme. Teď si to s nimi rozdáme doma a uvidíme, jak se to vyvine dál.