ČF1: CHM - PLZ 4:3pp

ČF1: Ani Kodýtkův hattrick staršímu dorostu nestačil na výhru

Plzeň - Stav série 1:0. Úvodní duel čtvrtfinálové série mezi indiány a Piráty z Chomutova vyšel lépe severočeskému celku. Za hosty všechny tři branky vstřelil Petr Kodýtek, Plzeňané dokonce ještě na počátku 56. minuty vedli, nakonec ale před svým soupeřem museli po prodloužení sklopit hlavy.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

4:3p
1:1, 1:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 9. Polák (Buchtela, Smutný), 23. Buchtela (Köver, Smutný), 56. Krivošík, 65. Polák (Krivošík, Buchtela) – 18. Kodýtek (Kovařík, J. Roubal), 36. Kodýtek (Penc, Rubner), 45. Kodýtek (Chalupa, Kovařík). Rozhodčí: Hlinka – Toman, Kokrment. Vyloučení: 12:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 320. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Piráti Chomutov

Pavlát (Skokan) – Buchtela, Bukač, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Krivošík, Chlán, J. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, M. Svoboda, Koblížek, Šilar

Krasanovský (R. Červenka) – Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek, M. Červenka, Eret, D. Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal

Ondřej Váňa 0 0 0 -1 0

Utkání začalo ve vysokém tempu. Do první velké šance se dostali hosté již ve druhé minutě. Kovařík přihrával v situaci dva na jednoho na Poura, na kterého zívala po kličce do forhendu prázdná brána, ale zakončení se mu nepovedlo. Další příležitost měl opět Pour, jenž se z pravé strany natlačil před bránu a do zakončení, ale jeho střelecký pokus minul klec. V osmé minutě si ohromnou šanci vypracovali i domácí. Po Dejmkově pokusu střílel z mezikruží Šilar do tyče, Krasanovský poté vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale naneštěstí pro domácí ho náhodou zalehl.

Před polovinou třetiny Krivošík ve vlastním oslabení obral na obranné modré jednoho z Plzeňských o kotouč, vyrazil do úniku, ale zakončení se mu nepovedlo a trefil pouze hruď gólmana. Hned vzápětí šli Piráti do vedení. Buchtela přihrál křížem do kruhu na Toma Poláka, od něhož se puk odrazil před branku, kde se domácí útočník zorientoval nejlépe ze všech a z otočky úspěšně zakončil – 1:0.

V závěru třetiny si Západočeši vynutili tlak, ale David Roubal ve dvou pozicích neskóroval. Nejprve před brankou vůbec netrefil puk, který doklouzal do rohu, krátce poté neuspěl s dorážkou Štěpánkovy střely v přesilové hře. Dvě minuty před první sirénou Plzeň vyrovnala. Současně s návratem vyloučeného hráče propadli Piráti ve středním pásmu. Kovařík přihrál z levé strany Petru Kodýtkovi, který stál v pravém kruhu sám a nekompromisně napálil kotouč pod horní tyč Pavlátovy branky – 1:1.

Hned z prvního útoku prostředního dějství byla Plzeň v šanci, do samostatného úniku se dostal Chalupa, který po kličce do forhendu zakončil. Radost mu v poslední chvíli sebral chomutovský brankář, jenž vleže vytasil lapačku. Ve třiadvacáté minutě Piráti využili přesilovku. Po dlouhé kombinaci se ke střele odhodlal Ondřej Buchtela z pravého kruhu, odkud našel mezírku v Krasanovského výstroji – 2:1. O chvíli později mohli hosté vyrovnat. Rubnerova přihrávka před bránu došla až na tyč chomutovské branky.

Po několika nevyužitých přesilových hrách na obou stranách se hra přitvrzovala. Když se hra vrátila do vyrovnaného počtu, dostal se do šance Chalupa, který obral na modré Smutného a uháněl sám na Pavláta, jehož ale forhendovým blafákem nepřekonal. Hned z dalšího pokusu Plzeň opět vyrovnala. Penc trefil Pavlátovy betony, z dorážky skóroval Petr Kodýtek - 2:2. Poté se hra uklidnila, jelikož žádný z týmů nechtěl udělat chybu, takže se šlo do třetí třetiny za vyrovnaného stavu.

V úvodu třetí třetiny se Piráti ve zkrácené přesilovce dostali do nadějné šance. Na Dejmka zívala prázdná plzeňská branka, domácí útočník vypálil z kruhu. Puk zastavili dva obětaví obránci, kteří zacpali díru v Krasanovského kleci. Po návratu plzeňského provinilce šla Plzeň do vedení. Chalupa přihrál mezi kruhy na Petra Kodýtka, který zkopletoval hattrick – 2:3. Po přelomu třetiny Piráti ubránili více jak minutu dlouhou dvounásobnou přesilovku Západočechů.

V 56. minutě Filip Krivošík přihrával z pravé strany na najíždějícího spoluhráče, obránce si však srazil kotouč do vlastní sítě – 3:3. Po šedesáti minutách bylo skóre nerozhodné, a proto o vítězi muselo rozhodnout desetiminutové prodloužení. V čase 64:15 Krivošík přenechal na modré puk Tomu Polákovi, ten vlétl po pravém křídle do pásma a nadvakrát překonal Krasanovského – 4:3p. Piráti si tak připsali první bod v čtvrtfinálové sérii.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Bylo to hodně bojovné utkání. Čekali jsme, že Plzeň nastoupí v plné sestavě a ne tolik agresivně, jak předvedla. Měli jsme s Plzní bilanci 2:2, takže kluci bojovali až do konce, hecovali se a šli za vítězstvím. Psychika mančaftu se vítězstvím ještě posílila. Kluci dokázali, že umí hrát dobrý hokej a jsou schopný jít dál.“

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): „Vstoupili jsme do zápasu dobře, měli jsme hned v úvodu dvě vyložené šance, které jsme bohužel nedali. A jelikož jsem potom dál neproměnili dalších pět vyložených šancí, tak jsme soupeři vítězství nabídli. Udělali jsme individuální chyby, které soupeře posunuli do vyložených šancí, které potom využil. Nejsem spokojen s výkony některých hráčů, protože jak to odehráli, tak se play-off nehraje.“