ČF1: PLZ - SLA 2:3 - Juniorům vstup do čtvrtfinále nevyšel

Plzeň - Stav série Plzeň - Slavia 0:1. Západočeši vstoupili do bojů o účast na závěrečném turnaji čtyř nejlepších juniorských týmů prohrou s pražskou Slavií. Již zíra od 13:30 tedy budou bojovat o vyronání série!

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

2:3
2:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Kokoška (Kaňák, Vlček), 20. Švarc (Petráš, Přikryl) – 10. Furch (Tejral, Drahorád), 32. Nestrašil (Ječný), 46. Mareček (Suda). Rozhodčí: Pavlovič, Škrobák – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 330. Střely na branku: 32:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Štekr (od 46. Zeman) – Holý, Kvasnička, Kaňák, Krystl, Polívka, Walter (A) – Suchý (A), Kodýtek, Krliš (C) – Petráš, Přikryl, Švarc, Vlček, Kokoška, Vracovský, Stránský, Polata, Vavřička

HC Slavia Praha

Sochůrek (Frodl) – Zderadička, Saňa (C), Novák, Drahorád, Straka, Valík – Nestrašil (A), Ječný, Kern, Tejral (A), Josefus, Kašek, Suda, Furch, Vyskočil, Kohút, Mareček, Čupa

Jan Walter 0 0 0 0 0

Plzeňský celek nevstoupil do úvodního čtvrtfinálového duelu ideálně a hned ve druhé minutě musel čelit přesilové hře soupeře. Svěřenci Davida Bruka však oslabení zvládli na jedničku a hned v šesté minutě se dostali do vedení zásluhou branky Filipa Kokošky, který se dokázal prosadit z přebrankového prostoru.

Slávisté však přispěchali s rychlou odpovědí a již v desáté minutě dokázal srovnat při přesilové hře Aleš Furch, který se nejlépe zorientoval před Štekrem a dokázal prostřelit plzeňského brankáře. Domácí měli následně k dispozici dvě přesilové hry, avšak početní výhodu využít nedokázali. První třetina se pomalu blížila ke svému konci, když v tom si najel na přihrávku Petráše Milan Švarc a poslal svůj tým znovu do vedení!

Ve druhé třetině se opakovala situaci ze začátku zápasu a hned ve druhé minutě plzeňský celek čelil přesilovce soupeře. Indiáni oslabení opět zvládli! V polovině zápasu fauloval hostující Filip Ječný a Plzeň měla k dispozici přesilovou hru. Hned po dvanácti sekundách se však dostal do samostatného úniku Viktor Nestrašil, který povedenou kličkou dokázal překonat Štekra!

Pražský celek trefa při vlastním oslabení nabudila a v závěru třetiny si zahrál také přesilovou hru. Slavia zamkla svého soupeře v útočném pásmu a měla velký tlak. Ránu Drahoráda dokázal Štekr vyrazit pouze k připravenému Josefusovi, jehož rána orazítkovala břevno plzeňské branky!

Domácí nabídli svému soupeři na začátku třetí třetiny přesilovou hru, kterou však Slavia využít nedokázala. Hned poté však chybovala plzeňská obrana a zničehonic se prosadil Aleš Mareček!

Plzeňský celek byl následně lepší, nicméně se nedokázal dostat do nějakých větších šancí. V závěru Slavia chybovala, hrála v šesti a následovalo vyloučení. Indiáni však přesilovou hru nesehráli dobře a prosadit se nedokázali. V závěru zápas to svěřenci trenéra Davida Bruka zkoušeli při power-play, avšak vyrovnat se jim nepodařilo!

David Bruk (HC Plzeň 1929): Jsme zklamaní, že jsme prohráli první zápas v sérii na domácí půdě. Pozitivní je, že ta hra, kterou jsme předvedli, byla podle našich představ. Mužstvo hrálo velmi dobře, nicméně jsme si nepomohli v přesilovkách, které nám dnes nefungovali. To je také jeden z důvodů, proč jsme to utkání ztratili. Poté výkon brankáře byl takový problematický.

Petr Novák (HC Slavia Praha): Čekali jsme těžký play-off zápas a také to tak bylo. Jsme rádi, že jsme vyhráli. O dnešním výsledku zřejmě rozhodly přesilové hry. My jsme v přesilovce jednu branku dali a v oslabení dokonce také, takže jsme rádi. Vyhráli jsme, ale není konec, bude to ještě těžké a dlouhé.