Rozhovor Suchý

Filip Suchý: Na závěrečný turnaj pojedeme udělat co nejlepší výsledek!

Praha, Plzeň – Kromě A-týmu potěšili západočeské fanoušky také junioři. Díky vítězství ve čtvrtfinálové sérii s pražskou Slavií 3:1 na zápasy totiž postoupili na finálový turnaj DHL extraligy juniorů, který sehrají čtyři nejlepší týmy v Litoměřicích v období 29. března až 1. dubna.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

1:3
0:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 56. Andres (Nestrašil, Ječný) – 30. Suchý (Holý, Zeman), 52. Kodýtek (Kvasnička), 58. Suchý (Kvasnička, Krliš). Rozhodčí: Souček, Horák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. Diváci: 112. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Slavia Praha

Frodl (Sochůrek) – Zderadička, Saňa, Novák, Drahorád, Straka, Valík – Nestrašil, Ječný, Andres – Tejral, Josefus, Kašek – Furch, Mareček, Vyskočil – Kohút, Kern, Matějka.

Zeman (Štekr) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Holý – Petráš, Přikryl, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Rubner, Krliš, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Nad slávistickými juniory visel ve čtvrtém utkání série s Plzní Damoklův meč v podobě možnosti vyřazení. Proto vyjeli na ledovou plochu s notnou dávkou aktivity a bojovnosti, kterou se snažili zastavit rozjetého západočeského soupeře. Už ve druhé minutě prověřil Zemana dobrou střelou z mezikruží Vyskočil a o necelých šedesát sekund později pálil ze slušné pozice zprava Nestrašil.

Naděje domácího celku na dobrý výsledek navíc jistými zákroky držel gólman Frodl. Ten si poradil jak s Rubnerovým zakončením z levé strany po rychlém protiútoku v deváté minutě, tak i s nebezpečným projektilem Přikryla v čase 9:45. Do konce první třetiny se střelecky nadále více činili sešívaní. Mareček mířil z ostrého úhlu těsně nad Zemanovou svatyni, Saňovu výtečnou střelu plzeňský brankář zachytil do lapačky.

Největší šanci úvodní periody si rovněž připsali borci v červenobílých dresech, když se ve velké příležitosti ocitl Ječný. Od brusle slávistického útočníka se odrazil puk před prázdnou branku. Forvard s patnáctkou na zádech ale sebral kotouč z brankoviště a ještě se pokoušel akci zakončit jinak. Jeho snažení však nebylo úspěšné, a tak se obě mužstva rozcházela do kabin za nerozhodného stavu.

V průběhu druhého dějství Slavia neubrala na aktivitě a srdnatě se bila dál. Ofenzivní výpady sešívaných režírovala především první útočná letka v čele s Nestrašilem a Andresem. První z nich nevyzrál na plzeňského brankáře ani ve 23. minutě, kdy střílel z pravé strany, ani o dvě minuty později, když zakončoval bekhendem. Andres se zaskvěl přihrávkou na Ječného, jenž ale naservírovaný puk netrefil.

Při slávistickém oslabení v polovině zápasu udeřili hosté. Na Krlišovu výbornou střelu Frodl sice zareagoval skvělým zákrokem, na následnou individuální akci a bekhendové zakončení Filipa Suchého už ale nestačil a Plzeň se dle papírových předpokladů ujala vedení. Červenobílí se ještě v závěru třetiny předvedli dvěma pěknými akcemi Kohúta a Andrese, žádná z nich brankou v západočeské síti neskončila.

Závěrečná perioda nabídla divácky napínavý hokej s množstvím gólových šancí, vyhecovaných soubojů a trestných minut. Slávisté se ve snaze smazat jednobrankové manko neustále tlačili na polovinu soupeře. Josefusova teč po Tejralově nahození skončila těsně vedle pravé tyčky, neujal se ani Drahorádův pokus z dálky. Gólově se tak znovu prosadili hosté. V čase 51:32 využil výhodu přesilové hry Petr Kodýtek, který po Kvasničkově střele dotlačil za Frodla vyražený puk.

Po necelých čtyřech minutách se mohli poprvé v zápase radovat i sešívaní. Tomáš Andres při přesilovce zužitkoval přihrávku Nestrašila a krásnou bekhendovou střelou pod víko vykřesal pro svoje mužstvo naději. Gólová odpověď Západočechů na sebe ale nenechala dlouho čekat a v 58. minutě vedla Plzeň po druhém zásahu Filipa Suchého znovu o dvě branky.

Slávisté už na třetí plzeňskou trefu nedokázali zareagovat a po porážce 1:3 ztratili ve stejném poměru i celou čtvrtfinálovou sérii, Plzeňané tedy mohli slavit postup na závěrečný turnaj čtyř nejlepších!

Petr Novák (HC Slavia Praha): Bylo to poslední utkání sezony, které chce každý trenér vyhrát. My jsme ale bohužel prohráli, i když jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů v této sérii. Když nepočítám první duel v Plzni, v němž jsme zvítězili, tak jsme tomu tentokrát dali asi nejvíc, ale bohužel to nestačilo. Rozhodly přesilové hry. Oni z nich dali tři góly, my jen jeden. My jsme měli taky hodně střeleckých možností, ale nevyužili jsme je. Kluci zlepšili myšlení a hráli na sto, sto deset procent.

David Bruk (HC Plzeň 1929): My jsme samozřejmě nadšení, že jsme postoupili do turnaje čtyř, ale ten poslední krok byl hodně těžký. Slavia odehrála nejlepší zápas v sérii. Měli jsme s ní velké problémy, protože hrála perfektně. Kloubok dolů před jejím výkonem v tomhle posledním duelu, ale bohužel mají dovolenou. Hra našeho týmu byla v celé sérii disciplinovaná, ve třech zápasech jsme podle mého byli lepší, měli víc šancí, byli jsme nebezpeční v ofenzivě. Dnes ale slávisté předvedli parádní výkon, nám se ovšem dařily přesilové hry, které to utkání rozhodly.