LIT – PLZ 3:2sn

LIT – PLZ 3:2sn – Škoda podlehla Litvínovu po nájezdech

Litvínov – Druhé přátelské utkání před sezonou 2016/2017 sehráli indiáni na půdě severočeského Litvínova. Ačkoliv po dvou třetinách na horké půdě vedli 2:1, nakonec svému soupeři podlehli po samostatných nájezdech, které se jely po skončení třetí třetiny za stavu 2:2.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

3:2sn
1:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Šimeček (M. Hanzl, Kokeš), 50. Šimeček (Z. Sklenička), rozh. náj. J. Černý – 20. Stach (Indrák), 33. Indrák (Kubalík). Rozhodčí: Turčan, Petružálek – Kokrment, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1085. Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, nájezdy 3:2.

Petrásek (Janus) - Sørvik, Z. Sklenička, Frolo, K. Černý, Kokeš, Gula, Šesták - J. Černý "C", Gerhát, Martynek - T. Doležal, Havlíček, Stříbrný - Havelka, M. Hanzl, Šimeček - J. Doležal, Válek, Jurčík. Trenér: Radim Rulík.

Machovský (Polívka) – Špaček, Čerešňák, D. Sklenička, Moravčík "A", Slavík, Holý – Kubalík "A", Stach, Indrák – Yellow Horn, Kodýtek, Lev "C" – Krliš, Přikryl, Suchý – Váchal, Beneš, Tulačka. Trenér: Michal Straka.

Ke druhému přípravnému utkání před novou sezónou nastoupili indiáni na ledě Litvínova a hned v úvodu je potkali nepříjemnosti. Po dvou minutách hry putoval na trestnou lavici Michal Špaček a Litvínov dostal dobrou možnost k ohrožení Matěje Machovského. Plzeňský brankář si však nemusel během litvínovské početní výhody připsat mnoho práce. Krátce návratu vyloučeného plzeňského obránce dostal puk mezi kruhy David Stach a ocitl se sám před Petráskem, jenže jej nedokázal překonat. Indiáni měli další možnost prakticky ihned v přesilové hře. Přesilová hra Škody nebyla sehrána vůbec špatně, do dobré možnosti se dostal například Krliš, který zaskočil za Kubalíka, jenž si hned v prvním střídání strhl hranu brusle.

Šestnáct vteřin před koncem první plzeňské přesilovky se Litvínovu povedl brejk, který zakončil Jaroslav Šimeček gólově. Vervu vstřelená branka nakopla a s vervou se domácí vrhali i do dalších útočných akcí a ohrožení Machovského. Velkou možnost měl ve 14. minutě Hanzl, ale svůj pokus poslal do tyče. Indiáni se v první části do šancí dostávali jen na začátku a v závěru třetiny, kdy dostal příležitost napravit neproměněnou šanci David Stach a počínal si už lépe. 43 vteřin před první sirénou tak srovnal na 1:1.

Vstup do druhé periody byl v podání indiánů opět velmi dobrý a šance pro modrobílou družinu začaly přicházet. Lev, Stach, ani Kodýtek však nedokázali přelstít gólmana Michaela Petráska. Indiánům druhá část vycházela, jenže kýžený efekt se nedostavil. Litvínovští se museli ve druhí části více bránit a k útokům se dostávali jen občas zásluhou svých pověstných brejků. Jeden z nich předvedla jedna z nových akvizic Vervy Jakub Černý, který však akci dva na dva zakončil nepovedeným blafákem do bekhendu.

V polovině prostřední části se povedlo Plzni dostat poprvé do vedení. Mezi kruhy dostal přihrávku Miroslav Indrák a přesně zakončil. Rozhodčí sice po gólu ještě zkoumali síť v brance, ale gól platil. Odskočit na rozdíl dvou branek mohli Západočeši v přesilové hře po faulu na kapitána Lva, jenže početní výhoda nebyla ideálně sehraná a Petrásek prakticky nemusel zasahovat. Litvínov měl příležitost v samém závěru třetiny, Havlíček však neuspěl.

Do poslední třetiny vstoupili indiáni v oslabení, které se jim povedlo ubránit na jedničku, a hned vzápětí si mohli sami opět vyzkoušet hru s jedním hráčem navíc. Kombinaci první formace zakončoval opět u vzdálenější tyče Stach, ale puk ideálně netrefil. Fantastickou možnost měla i druhá přesilovková formace. Pokus Coltona Yellow Horna vytáhl Petrásek hokejkou na brankové čáře. Litvínov v posledním dějství mnoho možností neměl, ale v polovině třetiny se Verva dočkala srovnávací trefy opět z hole Jaroslava Šimečka.

Domácí po vyrovnání opět ožili, ale byli to hráči v bílých dresech, kteří se častěji dostávali do šancí a útočného pásma. Dobrou možnost měl od modré pálící Holý, puk však do branky nedoputoval. V opatrném duchu se nesl samotný závěr třetí části, kdy se oba týmy snažily rozhodnout, ale ani jednomu se nepodařilo přesně zakončit.

Za nerozhodného stavu došlo na určení vítěze v samostatných nájezdech. Hned v první sérii neuspěl domácí Šimeček, naopak David Stach nájezdem ve stylu pojď sem, kam jdeš, uspěl. Ve druhé sérii branka nepadla, a když ve třetí sérii Havlíček proměnil, pokračovalo se dál. Ve čtvrté sérii neuspěl ani jeden ze střelců, naopak v páté proměnili hráči na obou stranách. O výsledku nakonec rozhodla šestá série, ve které uspěl Jakub Černý a domácí tak zvítězili 3:2.

Ladislav Čihák (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): Byl to ofenzivní hokej, hrálo se na obě strany útočně. Bylo to hodně bruslivé a nasazení bylo výborné. Osobně si myslím, že jsme ve třetí třetině měli rozhodnout, místo toho ale Litvínov vyrovnal. Na nájezdech už jsme jen zkoušeli některé hráče. Důležité však bylo, že jsme zápas dokázali otočit a vedli 2:1, to nás zdobilo i loni. Mladí hráči opět dostali šanci a ukázali se dobře, chtěli hrát s pukem.