MBL - PLZ 5:3

MBL - PLZ 5:3 - Indiáni dvakrát vedli, ovšem domácí rozhodli v úvodu třetí části

Plzeň - Poslední přípravný zápas na ledě Bruslařů indiáni ztratili v úvodních minutách závěrečné třetiny. Nyní je již čekají dva duely Ligy mistrů a příští neděli start do domácí extraligy.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

5:3
1:1, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Žejdl (Lenc), 29. Pacovský (TS), 35. Orsava, 42. Hyka (Hanzlík), 44. Lenc (Urban) – 12. Pulpán (Kracík, Stach), 25. Indrák (Kracík), 31. Svoboda (Kadlec). Rozhodčí: Lacina, Souček – Jecelín, Sládek. Vyloučení: 6:8, navíc Jonák (MBL) a Kratěna (PLZ), oba 5 + DKU. Využití: 0:2. Střely: 46:20. Diváci: 1922. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.

BK Mladá Boleslav

Tarkki (Lukáš) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Štich, Hanzlík, Kurka, Pastor – Hyka, Klepiš, Pospíšil – Pacovský, Urban, Pabiška – Látal, Musil, Jonák – Orsava, Žejdl, Lenc

Polívka (Machovský) – Pulpán, Čerešňák, Kvasnička, Kadlec, Sklenička, Moravčík – Suchý, Kracík, Indrák – Svoboda, Stach, Kratěna – Johnson, Lev, Yellow Horn – Schleiss, Koreis, Hollweg

Zápas Mladé Boleslavi s Plzní začal celkem zostra, během prvních necelých deseti minut padlo hned šest vyloučení a hra se tak přelévala z jedné strany hřiště na druhou. O něco důrazněji si ale přeci jen počínali domácí, a tak se – těsně po vypršení jednoho z trestů – po překvapivém a rychlém sprintu před branku prosadil Lukáš Žejdl.

Trenéři se očividně snažili své svěřence trochu zkrotit, tresty ale padaly „vesele“ dál a po hrubosti Šticha se pro změnu prosadil plzeňský Lukáš Pulpán. Taktéž z brankoviště. Nakonec celkem opticky vyrovnaná třetina tak skončila nerozhodně 1:1 a to i přes závěrečnou porci šancí hlavně ze strany Středočechů.

Druhé dějství začalo poklidněji, minimálně co se faulů týče. Gólu se mladoboleslavské publikum dočkalo celkem rychle, byť ne takového, po jakém by určitě toužili. Voráček totiž udělal chybu na útočné modré a na Tarkkiho vyrazili Kracík s Miroslavem Indrákem, který boleslavského brankáře bez rozpaků prostřelil. Středočeši se ovšem zdravě naštvali a zvlášť po vyloučení Kadlece Plzeňské solidně protáčeli.

Pod tlakem pak hosté udělali chybu a Dominik Pacovský jel samostatný nájezd, který proměnil střelou mezi Polívkovy betony. Z vyrovnaného stavu se ale Bruslaři těšili jen chvilku, vzápětí totiž z bezprostřední blízkosti překonal domácího brankáře Tomáš Svoboda. Ani poté to ale nebylo z druhé třetiny všechno, podél pravé Polívkovy tyčky se naprosto nečekaně prosadil Jakub Orsava.

Úvod třetí třetiny pak patřil drtivým způsobem Boleslavským. Ve 42. minutě zužitkoval svou bleskovou rychlost Tomáš Hyka a jen o dvě minuty později se prosadil Radan Lenc, čímž zvrátil vedení Boleslavi během pár okamžiků už na 5:3. Plzeňská obrana v ten moment jako kdyby zkrátka neexistovala.

Poslední minuty duelu tak trochu potvrdily celkový obraz hry, za bodnutí špičkou hole totiž odešli do kabin za domácí Jonák a za Plzeňské Kratěna. Že si ani jedna strana nemíní nic usnadnit tak bylo znát až do samotného konce duelu, který se po většinu času dohrával spíše v obranném pásmu Západočechů. Ti se sice ještě snažili a to odvoláním Polívky, faul Indráka v posledních sekundách ale vrátil hostujícího gólmana velmi rychle zpátky mezi tyče.