PLZ – LIT 3:4

PLZ – LIT 3:4 – Přetahovanou v Plzni ovládli Litvínovští

Plzeň – Byla to urputná bitva. Desáté kolo extraligy mezi Plzní a Litvínovem přineslo velkou gólovou přetahovanou, vedení se přelévalo od jednoho týmu ke druhému. Nakonec byli veselejší hosté z Litvínova, kteří na západě Čech vyhráli 4:3.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

3:4
1:1, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 16. Kratěna (D. Kubalík, Slovák), 25. Vondráček (Koreis), 46. Čerešňák (Kratěna, Johnson) – 16. Trávníček (M. Hořava, Reichel), 32. Jurčík (Gerhát, Válek), 33. Reichel (M. Hořava), 54. J. Černý (R. Hanzl, M. Hanzl). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4076. Střely na branku: 21:27. Zblokované střely: 19:13. Hity: 16:6. Vhazování: 28:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Machovský (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička, Slovák, Němeček, Holý, M. Špaček – D. Kubalík, Kracík (A), Kratěna (C) – Johnson, Lev, Yellow Horn – Vondráček, Koreis, T. Svoboda – Schleiss, Hrnka, Švarc. Trenér: Michal Straka.

HC Verva Litvínov

Janus (Pinc) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, Kokeš, Strejček – Lukeš, V. Hübl (A), Stříbrný – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), Reichel, M. Hořava – Gerhát, Válek, Jurčík. Trenér: Radim Rulík.

Colton Yellow Horn 0 0 0 -1 0

Hosté z Litvínova do utkání vlétli jako uragán a hned po 15 sekundách měli dobrou šanci. Viktor Hübl se dostal ke kotouči, přihrál ho na Josefa Stříbrného a ten minul plzeňskou branku. Na počátku druhé minuty ještě zahrozil Robin Hanzl, ale ani on se neprosadil. Zápas posléze z obou stran snášel opatrné měřítko. Indiáni dostali první šanci vytvořit si souvislý útočný tlak v sedmé minutě, kdy byl za podražení vyloučen František Lukeš. Náznaky gólových příležitostí se sice objevily, ale nebylo to nic, s čím by si litvínovská defenziva v čele s brankářem Jaroslavem Janusem neporadila.

Zajímavý protiútok se urodil v plzeňské líhni na počátku jedenácté minuty, ale přihrávka Koreise na úplně volného Yellow Horna nakonec nedorazila. Práci měl však Matěj Machovský na druhé straně, kde se v mezikruží zjevil volný Martin Hanzl, nicméně jeho střela šla přímo do náruče domácího gólmana. Skóre zápasu otevřela Škodovka na počátku 16. minuty. Dominik Kubalík zrychlil jako kulový blesk, dojel si pro puk a přihrál ho na Ondřeje Kratěnu, který pěknou střelou do víka překonal Januse – 1:0! Vzápětí však Verva vyrovnala, prosadil se také kapitán. Michal Trávníček neskutečnou rychlostí předehnal všechny Plzeňany a tváří v tvář Machovskému bekhendovou kličkou upravil na 1:1!

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili modrobílí v početní výhodě, což na ledě pochopitelně bylo znát. Litvínov se ale díky své zarputilosti a bojovnosti dokázal ubránit. V čase 24:12 však již situaci hostující defenziva nezvládla. Po zblokované přihrávce Jakuba Koreise se k odraženému puku před bránou dostal Tomáš Vondráček, který hned při své premiéře v plzeňském dresu skóroval – 2:1! Dvoubrankové vedení mohl celku kouče Michala Straky zařídit Colton Yellow Horn. Forvard s indiánskými kořeny tečoval na konci přesilové hry ránu Tomáše Svobody ovšem pouze mimo tři tyče Janusovy brány.

Vervě se v průběhu 32. minuty povedlo znovu srovnat, a to velice šťastným způsobem. Ondřej Jurčík nahazoval z nulového úhlu puk před bránu a hrací předmět se od Machovského zad odrazil do branky – 2:2! A aby toho nebylo málo, tak přesně o minutu později bylo na straně Severočechů ještě veseleji. Hořava ze samostatného úniku trefil tyč, ale k dorážce do odkryté brány se dostal Kristian Reichel a Litvínov vedl 3:2! Dobrou šanci měla Škodovka necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny, ale Nicholas Johnson ani jeden ze svých dvou pokusů v úspěch nepřetavil. Infarktový moment přišel pro Litvínovské o chvíli později, kdy brankář Jaroslav Janus při rozehrávce bekhendem trefil tyčku svojí vlastní brány! Ačkoliv se někteří z fanoušků Plzně tomuto momentu zasmáli, veselo jim rozhodně nebylo – černožlutí po dvou částech zápasu vedli o jednu branku.

Stejně jako ve druhé třetině, i v té první začala Škodovka přesilovou hrou. Na jejím konci se před bránou neúspěšně snažil prosadit Jaroslav Kracík. Indiáni bojovali o vyrovnání a další příležitost dostali ve 45. minutě, kdy se podražením provinil brankář Janus. A podařilo se. Ondřej Kratěna nabil na modrou čáru Peteru Čerešňákovi a slovenský zadák dělovou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 3:3! Vervě mohl vedení vrátit Robin Hanzl, kdyby ovšem jeho střelu zápěstím nezastavila Machovského lapačka.

Ještě větší šance přišla o chvíli později. Po nahození Jakuba Černého dorážel do odkryté brány Martin Hanzl, ale brankář Plzně vytáhl neskutečný zákrok lapačkou! Šance však přicházely i na druhé straně – v krátkém sledu za sebou zahrozil dvakrát Tomáš Vondráček, hosty tentokráte však zachraňoval Janus. Západočeši měli velký tlak, nicméně využít ho nedokázali a přišel trest. Po velmi dobré kombinaci se bekhendovým blafákem prosadil Jakub Černý a Verva šla do vedení!

82 sekund před koncem odjel Machovský z branky a Plzeň se o vyrovnání pokusila se šesti hráči v poli. Už se jí to ale nepodařilo, Verva si tak ze západu Čech odvezla všechny body za vítězství o jednu branku.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): První třetina se nám nepovedla, hráli jsme úplně bez systému, to byl chaos. Ve druhé části jsme se zvedli, srovnali krok, dokonce i otočili stav zápasu. Pak jsme bohužel dostali velmi laciné góly, zpoza branky a kvůli špatnému střídání, soupeř byl zase na koni. V poslední třetině jsme to stáhli na tři lajny, srovnali jsme díky přesilovce. Měli jsme i tlak a šance, ale pak přišlo další nesmyslné střídání. Bohužel nejzkušenější hráči střídají, když je soupeř na puku, pak z toho dostaneme rozhodující gól. Zase jsme tedy bez bodu.

Darek Stránský (HC VERVA Litvínov): Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme pohyb i šance, ale bohužel jsme gól nedali, naopak ho dostali. Ale rychle jsme se do toho dostali zpět vyrovnávací brankou. Ve druhé jsme dali slepené góly, což nám dost pomohlo. Ve třetí periodě se na nás velmi podepsal vyrovnávací gól, nevypadalo to s námi vůbec dobře. Pk se nám povedl jeden brejk a rozhodli jsme tím zápas.