PLZ - MBL 1:0 - Indiáni zvládli šachovou partii, mat vystavil hostům Lev

Plzeň - Indiáni vybojovali cenné tři body proti šestému celku tabulky a již mají na dostřel pozice zaručující alespoň předkolo play-off. Myšlenky však zůstávají u kapitána Ondřeje Kratěny, který po nesmyslném ataku Šticha opouštěl led na nosítkách...

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

1:0
0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 34. Lev. Rozhodčí: Harnebring (SWE), Hradil – Komárek, Vondráček (všichni CZE). Vyloučení: 7:4, navíc Štich (MBL) 5 + DKU. Využití: 0:0. Diváci: 3869. Střely na branku: 29:16. Zblokované střely: 13:11. Hity: 18:5. Vhazování: 33:28. Průběh utkání: 0:0, 1:0.

HC Škoda Plzeň

Machovský – Němeček, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec, Pulpán, D. Sklenička, Kvasnička – Lev, Preisinger, Kratěna (C) – D. Kubalík, Kracík, Indrák – T. Svoboda, Kodýtek, Johnson – Vondráček, Koreis, Hrnka.

BK Mladá Boleslav

Lukáš – Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Štich – Látal, Vampola, Klepiš – Hyka, Urban, Lenc – Orsava, Žejdl, Jonák – Volf, Pabiška.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 60 16 0 16 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Peter Čerešňák 0 0 0 0 0
Tomáš Hrnka 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 2
Nicholas Johnson 0 0 0 0 0
Petr Kadlec 0 0 0 1 2
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Jakub Koreis 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 1 0
Dominik Kubalík 0 0 0 0 0
Jakub Lev 1 0 1 1 2
Michal Moravčík 0 0 0 1 0
David Němeček 0 0 0 0 0
Miroslav Preisinger 0 0 0 1 2
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
David Sklenička 0 0 0 0 2
Tomáš Svoboda 0 0 0 0 2
Tomáš Vondráček 0 0 0 0 0

komentář

Utkání začalo z obou stran poměrně opatrně, vážnější šance na sebe nechala dlouho čekat. Ale stála za to. Kadlec se na modré u pravého mantinelu neunáhlil a pobídkou na teč nešel mezi kruhy Kodýtka, proti němu však výborně zakročil Lukáš. Gólman Středočechů se musel činit i po chvilce, když do pásma vlétl Vondráček a vyslal nebezpečnou ránu z pravého kruhu. Mladé Boleslavi následně domácí doslova darovali přesilovou hru, když hráli v šesti a vytáhnout se tak musel i Machovský. Ten si natřikrát poradil s dorážejícím Štichem na brankovišti, jenž se snažil doručit na místo určení nahození Trončinského. Gólman Západočechů zasáhl i maskou, když takto vyrazil pokus Orsavy z mezikruží. Poslední větší šanci fanoušci v prvním dějství viděli po přistrčení Vondráčka na Hrnku, jeho dělovka z první ale Lukáše nezaskočila. Do kabin tak obě mužstva odcházela za stavu, za kterého z nich odcházela.

Prakticky ihned po vhazování se do dobré palebné pozice dostal Vampola, proti byl však Machovského beton. Západočeši odpověděli Kubalíkovo střelou z levé strany, kterou Lukáš vyrazil pouze před sebe a musel tak vytáhnout ještě jeden parádní zákrok proti dorážejícímu Indrákovi. Poté se na brankovišti odrazil černý nesmysl ke Kodýtkovi, mladý šikula však zamířil jen do přemisťujícího se Lukáše. Na druhé straně posunul Vampola najíždějícímu Trončinskému, ten tváří v tvář domácímu muži s maskou neuspěl. V polovině utkání se již skóre měnilo. Jakub Lev vystihl rozehrávku soupeře ve středním pásmu, zasekávačkou se zbavil posledního hráče Středočechů a svým pověstným zápěstím procedil touš mezi lapačku a beton Lukáše za brankovou čáru - 1:0! Brzy mohl navýšit náskok osamocený Kodýtek na levém kruhu, z jízdy však zamířil přesně doprostřed svatyně hostů. Dojít mohlo i na vyrovnání, když dvakrát z pravé strany nebezpečně pálil Klepiš. Pak se na ledě stala situace, která do hokeje a ani jiných sportů rozhodně nepatří. David Štich nepochopitelně a zákeřně poslal na mantinel Kratěnu, který musel být z ledu dokonce odvozen na nosítkách. O inteligence hráče, který není příliš v oblibě ani u vlastních fanoušků, svědčí i fakt, že se po trestu do konce zápasu ještě vztekal a snažil se navíc vyvolat s Plzeňáky, kteří pomáhali svému kapitánovi v těžkých chvílích, bitku a konflikt měl i s fanoušky.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval svou dělovkou z plné jízdy z levého kruhu Hrnka, Lukáš zvládl puk zachytit. Nedosáhl již na ránu Čerešňáka z mezikruží, tu zase ale zastavila tyč. Když si pak hostující gólman poradil i se dvěma ranami Kubalíka z pravého kruhu, přečkal jeho tým dlouhé oslabení. Domácí byli i nadále v tlaku a s další nebezpečnou tečí přispěchal na brankovišti Preisinger, touš nakonec zamířil těsně nad. Do čtyř poté museli dvakrát i indiáni, nezáviděníhodnou situaci však ustáli. V největší šanci Středočechů totiž selhal Urban, který zůstal sám před Machovským na brankovišti, zakončil však jen přímo do něj. Na druhé straně se zase trhl po levé straně Kodýtek, Lukáš si s jeho pokusem poradil. Dvě minuty a osmatřicet vteřin před koncem již sáhli hosté ke hře bez brankáře, navíc šestadevadesát vteřin před třetí sirénou museli Západočeši do čtyř. Mladá Boleslav se ovšem vůbec neodhodlala ke střele, do pásma se dostala až pětadvacet vteřin před koncem duelu a ani z toho času nic nevytěžila. I druhý vzájemný duel v této sezóně tak domácí tým urval jednogólovým rozdílem.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): S Boleslaví dlouhodobě nemáme dobré výsledky. Dnes jsme chtěli dobře bránit, nepustit soupeře do rychlých protiútoků, mají na to dobré hráče. Ve středním pásmu jsme chtěli sbírat puky, relativně se nám to dařilo, ale celkově první třetina byla bojácná. Ve druhé třetině jsme chtěli hrát s pukem a napadat, chtěli jsme, aby hráči hodně stříleli. Poslední část byla nervózní, Boleslav tlačila, my jsme dobře bránili, za to bych chtěl klukům poděkovat.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): My jsme toho moc hokejového nepředvedli, byl to boj až do samotného konce. Byl to vlastně takový fotbalový zápas, skončilo to nejtěsnějším výsledkem. Moc toho mužstvu vytknout nemůžeme, nějaké šance jsme si vytvořili, jen ty přesilové hry jsme mohli trošku přidat. Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme pohyb, soupeře jsme přehrávali, ale nevytvořili si pořádné gólové šance. V závěru už to byl vabank, tři šance byly, ale totální impotence nám vzala body.