PCE – PLZ 2:3

PCE – PLZ 2:3 – Pátá výhra v řadě! Indiáni skolili pardubické Dynamo

Pardubice, Plzeň – Do třetice všeho dobrého! Plzni se podařilo poprvé v sezoně uspět v zápase s Pardubicemi. Domácí Dynamo v pátek třináctého porazili 3:2 a popáté v řadě se radují z vítězství. V neděli je na řadě Sparta...

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

2:3
0:1, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 48. P. Sýkora, 55. P. Sýkora (Redenbach, Čáslava) – 18. Indrák (Hrnka), 33. Moravčík (Vondráček), 44. D. Kubalík (P. Kadlec). Rozhodčí: Úlehla, Hradil – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3, navíc Leduc (PCE) 5 min. +OK a Schaus (PCE) 10 min. + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6037. Střely na branku: 28:30. Zblokované střely: 11:19. Hity: 25:17. Vhazování: 27:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

HC Dynamo Pardubice

Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Ščotka, Čáslava, Nedbal, Bokroš, Leduc – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Beran, T. Kaut, Bárta – Mallet, M. Kaut, Starý.

Machovský (Hylák) – P. Kadlec, Němeček, Čerešňák, Pulpán, L. Kaňák, Moravčík – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Hrnka, Kodýtek, Lev – Vondráček, Koreis, Švarc.

Tomáš Vondráček 0 1 1 -1 0

Pardubice dokázaly Plzeň v předchozích dvou utkáních v této sezoně porazit, výhra by se jim při sérii čtyř porážek v řadě hodila i tentokrát. Dynamo nemohlo počítat s Tomáškem a Ovčačíkem, do brankoviště se postavil Martin Růžička. Indiáni pak nastoupili bez Davida Skleničky a Ondřeje Kratěny, náhradami se stali Milan Švarc a extraligový debutant Lukáš Kaňák.

Opatrný úvod rozčísl až faul hostujícího Kracíka, nicméně Pardubice nebyly v přesilovce vůbec nebezpečné. Ani hra v pěti na obou stranách dlouhou dobu nepřinášela šance. Až v osmé minutě Čerešňákovu střelu tečoval Indrák a Růžička musel reflexivně zasáhnout betonem.

Dynamo se do nadějné situace dostalo při přečíslení Schause a Hubáčka. Druhý jmenovaný ale nedostal pas podle představ. Chvíli po polovině první třetiny pak za Růžičkou zvonila tyč po bombě Vondráčka. Ke změně skóre následně nevedla ani hra ve čtyřech na obou stranách a kratičká přesilovka Plzně čtyři na tři.

Při klasické početní výhodě Škodovky už to bylo jiné. Hosté na vymýšlení spotřebovali takřka celé dvě minuty, ale pak se díky důrazu před brankou prosadil Miroslav Indrák, který v obležení pardubických beků dotlačil kotouč za čáru – 0:1.

Začátek druhé části nabídl oproti startu zápasu o poznání lepší podívanou. V rychlém sledu totiž měly velkou šanci oba týmy. Pardubičtí uháněli ve třech proti jednomu bekovi, načež byl sám před brankou Matěj Beran, kotouč však napálil jen do Machovského. Za chvíli měl na druhé straně slušnou šanci Milan Švarc a také Růžička musel pohotově zasáhnout.

Další pracovní vytížení přichystali hosté pardubickému brankáři při dlouhém tlaku, kdy na brankovišti pracovali Lev s Hrnkou. Domácí dokázali situaci ustát bez úhony a chvíli na to vybojovali přesilovku. V ní dvakrát pálil nebezpečně Schaus, ovšem Machovský si i s přispěním beků poradil.

Gólový okamžik přinesla až 33. minuta, kdy Plzeň precizně sehrála protiútok, na jehož konci byl Michal Moravčík a jeho přesná střela do šibenice – 0:2. Pardubice po druhém inkasovaném gólu přidaly a dokázaly soupeře na několik střídání zatlačit, nicméně snižující branku nezaznamenaly. V závěru druhé části navíc fauloval Leduc, pro něhož utkání skončilo, a Plzeň dostala k dispozici pětiminutovou přesilovku.

Dlouho početní převahu strávili hosté z větší části v útočném pásmu, a když to šlo, tak ostřelovali Růžičkovu branku. Domácí gólman předvedl několik jistých zákroků, ale chvíli před vypršením Leducova trestu přece jen kapituloval. Kadlecovu střelu ještě zastavila tyčka, dorážce Dominika Kubalíka z hranice brankoviště už nic nestálo v cestě – 0:3.

Dynamo bylo v těžké situaci a muselo se bránit při dalším oslabení. Hosté opět dobře rozestavěli přesilovkový vzorec a kombinaci navedli znovu na Kubalíka. Jeho ránu tentokrát dokázal Růžička i s pomocí tyčky zastavit a kotouč se mu usadil na rameni.

A byl to důležitý moment, protože Pardubice poté podnikly protiútok, na jehož konci byl Petr Sýkora, který dokázal bleskovou střelou dorazit kotouč za rozhozeného Machovského – 1:3. Rázem zase bylo o co hrát.

A necelých šest minut před koncem třetí třetiny bylo na světě drama. Petr Sýkora si počkal na Redenbachovu přihrávku a střelou z ostrého úhlu snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Dynamo vrhlo všechny síly do útoku, Plzeň se bránila jen za cenu zakázaných uvolnění.

Přibližně v čase 57:30 sáhli domácí trenéři ke hře bez brankáře a Pardubice dobývaly Machovského branku se šesti hráči v poli, kýženou třetí branku však vstřelit nedokázaly. Západočeši tak vyhráli popáté za sebou a zůstávají na deváté pozici.

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): Utkání jsme začali velice dobře. Chtěli jsme mít zajištěnou obranu, protože jsme měli málo hráčů a především obránců. Začátek byl dobrý, pak jsme po chybě dostali gól. Hráče jsme nabádali, aby chodili více před branku, což se celkem dařilo, zejména druhé formaci. Dostali jsme branku z protiútoku a pak další na 3:0, situace byla kritická, ale kluci ukázali, že umějí bojovat do konce a zápas jsme znovu zdramatizovali. Jako již tradičně jsme hráli bez brankáře a snažili se vyrovnat, ale bohužel to nevyšlo. Kluci bojovali a dřeli, za to jim děkujeme.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Bylo to velmi těžké utkání, zejména na hlavy hráčů, oba týmy hrály o hodně. Věděli jsme, že Pardubice pár zápasů prohrály, takže budou bojovat a nedají to zadarmo. Navíc jsme je letos neporazili. Přestože jsme vždycky vedli, tak nám to otočili. Pomohli jsme si přesilovými hrami, ale přesto i za stavu 3:0 pro nás se Pardubice zvedaly a postupně snížily. Měly pak tlak, vyhecovaly se. Jsem rád, že jsme to zvládli a získali velice cenné tři body.