LIT - PLZ 2:0

LIT - PLZ 2:0 - Plzeňské šípy do průběhu utkání nepromluvily

Plzeň - Indiáni odehráli v Litvínově zápas blbec. Svého soupeře jasně přestříleli, opakovaně donutili hrát ve třech, z řady šancí však nepadl jediný gól. Boj o desítku tak nadále graduje...

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

2:0
2:0, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 7. J. Černý (R. Hanzl, M. Hanzl), 13. Gerhát (M. Hořava, Trávníček). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Špůr, Rozlílek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5625. Střely na branku: 23:35. Zblokované střely: 18:5. Hity: 20:17. Vhazování: 26:31. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Janus (Petrásek) – F. Pavlík, Gula, Kubát, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (A), Martynek – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, M. Hořava – Jurčík, K. Reichel, Válek.

Machovský (Hylák) – Kvasnička, P. Kadlec (A), Němeček, Moravčík, Pulpán (A), Čerešňák, Frühauf – D. Kubalík, Kracík, T. Svoboda – Lev, Kratěna (C), Martin Procházka – Stach, Preisinger, Indrák – Hrnka, Koreis, Schleiss.

Tomáš Svoboda 0 0 0 -1 0

Zápas začal brzkým vyloučením na hostující straně. Indiáni si však vedli poměrně bezchybně a jedinou vážnější střelu, tu v podání Pavlíka od modré, Machovský dobře viděl. Jenž následoval další modrobílý faul a tentokrát již Litvínov trestal. Hanzl našel z mezikruží u levé tyče Jakuba Černého, který udělal kličku do středu a zakončil - 1:0! Vzápětí mohl navýšit náskok svých barev Lukeš, zblízka si na hostujícího gólmana nepřišel. Následovala v pořadí již třetí domácí početní výhoda, která sice využita nebyla, ale než se modrobílí stačili sešikovat, našel Hořava od zadního mantinelu na brankoviště sjíždějícího Františka Gerháta, který z první nabídnutou příležitostí nepohrdl - 2:0! Poté se mohli Západočeši vrátit do hry díky přesilové hře pět na tři, která trvala jednasedmdesát vteřin. Velmi aktivní byl zejména Tomáš Svoboda, který vyslal z mezikruží hned několik střel na Januse, ten svůj tým podržel. Když se před sirénou neujala ani dělovka Procházky od modré a ani střela Hrnky z ostrého úhlu, odcházeli do kabin spokojenější černožlutí.

Prostřední dějství odšpuntoval Lukeš, který pláchl všem na ledě, ovšem mířil příliš přesně, rozezvučel břevno. Na druhé straně kolem branky Januse nebezpečně operoval Kratěna, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo procpat touš za čáru. Indiáni si následně vybojovali více než sto vteřinovou dvojnásobnou přesilovku. Domácí muž s maskou ovšem čaroval, zuby si na něm několikrát vylámal nejlepší extraligový střelec Kubalík, poté i Svoboda či Kratěna. Janus několikrát zasáhl vleže, jednou dokonce maskou. A tak mohlo platit otřepané: "nedáš-dostaneš." Černý se protáhl až před Machovského, mezírku mezi jeho betony však nenašel. Na druhé straně měl snížení na holi opět kapitán Plzně, střelu do protipohybu gólmana ale zastavil jeho beton. V závěru třetiny ještě modrobílí čelili dvakrát v oslabení černožlutým a situaci zvládli. I díky tomu, že po pěkné příhře selhal ve vynikající palebné pozici Lukeš - přestřelil.

Úvod poslední periody patřil Západočechům, ti byli neustále nastěhování v útočném pásmu, ale vážnější šance ne a ne přijít. Až se Lev natlačil před Januse, pod betonem však místečko nebylo. Od pravého mantinelu si poté mezi kruhy nabruslil Kratěna, střela se mu ale nevydařila. Podobně to na druhé straně zkoušel Gula, neseřídil ovšem dobře mířidla. Za plzeňskou obranu se poté dostal Martynek, byl beky dobruslen, tak zkusil oslovit z druhé vlny najíždějícího Pilaře, příhra však byla nepřesná. Střeleckou smůlu svých barev zkusil na pravém křídle protrhnout Indrák, Janus byl proti. V závěru duelu ještě trenéři indiánů zkusili hru bez brankáře, skóre se ale již neměnilo. I proto, že Martynek prázdnou klec jen těsně minul. Verva má tak jistou první šestky, naopak Plzeň o bod vypadla z postupové desítky.

Darek Stránský (HC Verva Litvínov): „První třetina se nám výsledkově povedla. Měli jsme převahu, dali jsme dvě branky. Ve druhé třetině už jsme měli pasáže, kdy nás soupeř zatlačil. Musím pochválit hráče za ubráněné oslabení tří proti pěti. Ve třetí třetině hosté hráli vabank. Měli dost takových pološancí, ale výborně jsme to ubránili, odblokovali, zablokovali. A díky tomu a hlavně první třetině jsme získali tři body."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Zaspali jsme první třetinu, domácí na nás vlétli, my jsme snad byli ještě někde v autobuse... To nakonec rozhodlo celé utkání. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale byli jsme dost bezradní v koncovce. Nesmí se nám to stávat, hráče jsme na to upozorňovali. Musíme ale na dnešek rychle zapomenout a soustředit se hned na další zápas."