Junioři si v derby na Energii smlsli i podruhé!

Plzeň - Mladí indiáni po výhře na ledě Karlových Varů 6:0 ve vzájemném utkání dominovali i nyní a svému soupeři na cestu domů přibalili nyní gólů hned sedm.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary

7:2
1:1, 2:0, 4:1

Branky a nahrávky: 9. Pour (Kokoška, Vracovský), 26. Pour (Kvasnička, Vracovský), 30. Hanzlík (Kvasnička, Vavřička), 42. Chalupa (Sysel), 45. Kvasnička (Pour, Kokoška), 47. Pour (Vracovský, Kokoška), 54. Pour (Vracovský, Kvasnička) – 3. Janata, 55. Horký (Hendrych, Ngueyn). Rozhodčí: Mertl – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:7. Využití: 4:1. Diváci: 60. Střely na branku: 42:25. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2.

HC Plzeň 1929

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Kvasnička, Váchal, Sysel, Novák, Krystl (C), Pokorný – Korelus, Hanzlík, Kučera, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Kokoška, Vracovský (A), Roubal, Rubner.

HC Energie Karlovy Vary

Kuchař (Špírek) – Beer, Pajk, Pátek, Vápeník, Horký, Nguyen, Svoboda, Čejka, Kovář, Davídek, Šála, Hauzr, Hendrych, Janata (C), Procházka (A), Tamáš.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Filip Krasanovský 60 25 2 23 92,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Štěpán Hanzlík 1 0 1 1 0
Matěj Chalupa 1 0 1 1 0
Filip Kokoška 0 3 3 1 0
Miroslav Korelus 0 0 0 0 0
Tomáš Krystl 0 0 0 0 0
Tomáš Kučera 0 0 0 1 0
David Kvasnička 1 3 4 1 0
Adam Novák 0 0 0 0 0
Jakub Pokorný 0 0 0 1 0
Jakub Pour 4 1 5 1 0
David Roubal 0 0 0 0 0
Marek Rubner 0 0 0 0 0
Jakub Sysel 0 1 1 1 0
Adam Váchal 0 0 0 1 0
Jakub Vavřička 0 1 1 0 0
Tomáš Vracovský 0 4 4 1 0

komentář

Zápas začal spoustou nepřesností z obou stran, až se z ničeho nic z nenápadné střely prosadil Jiří Janata – 0:1! Brzy mohl náskok Energie zvýšit Procházka, jeho bekhendový pokus z mezikruží ale Krasanovský betonem srazil do rohu. Domácí na koně posadil až zbytečný útočný faul Pajka. Nejprve ještě Hanzlík u levé tyče minul dorážkou polodkrytou klec Karlových Varů, poté již předložil do palebné pozice Kokoška Jakubu Pourovi, který z první nedal Kuchařovi šanci - 1:1! Prakticky vzápětí mohl dokonat obrat v utkání Roubal, po přihrávce od tyče k tyči ale proti jeho zakončení hostující gólman bravurně vytrčil beton. Mezi kruhy se po chvilce zjevil Chalupa, obránci Energie pokus zablokovali. Lépe schoval Vracovský svůj projektil z pravé strany, Kuchař měl přes klubko těl před sebou plnou vyrážečku práce. Na druhé straně zahrozil opět kapitán Janata, jenž se natlačil od pravého mantinelu až před Krasanovského, zblízka ovšem neměl příliš možností na zakončení. Když pak jemná teč Chalupy na brankovišti skončila těsně mimo, rozešly se oba celky do kabin za nerozhodného stavu.

Prostřední dějství odšpuntovala rána Kvasničky do betonu Kuchaře, po chvilce hostujícího gólmana zachránila tyč po střele Kokošky z otočky. Pak se již modrobílí dočkali a byla to hokejová nádhera starších dorostenců. Kuchař si povyjel proti ráně Kvasničky od modré, jenže plzeňský bek jen posunul na stojícího Jakuba Poura u levé tyče, který zakončil pouze položením hole na led - 2:1! V polovině utkání již byli domácí v trháku, to když se na brankovišti nejlépe zorientoval Štěpán Hanzlík – 3:1! Další zářez mohl přidat Rubner, který si sjel mezi kruhy na příhru od zadního mantinelu, z první si ovšem na gólmana Energie nepřišel. V jeho náručí později skončila i Váchalova pobídka na teč od modré. Když si těsně před druhou sirénou Krasanovský lapačkou vychutnal Nguyena z levého kruhu, odcházeli o druhé přestávce do kabin spokojenější domácí.

Do poslední části vlétli domácí jako voda a brzy se musel činit Kuchař proti Vavřičkovi, který dostal křižnou přihrávku na pravý kruh. Jenže hosté nebrali varování vážně. Vzápětí tak do dobré pozice vybruslil Matěj Chalupa a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto - 4:1! Energie mohla korigovat Hendrychem, ten svou dělovku od modré mezi tři teče nevměstnal. Lépe si ze stejné pozice vedl na druhé straně David Kvasnička, který trefil dokonale, rána se ještě otřela o tyč - 5:1! Půltucet měl na holi po příhře Jakuba Poura mezi kruhy z první Krystl, puk však skončil na zadním mantinelu. Netrvalo dlouho, nahrávač se proměnil ve střelce a byl z toho hattrick - 6:1! Poté Krasanovský neodhadl odraz nahození od zadního mantinelu a mezi kruhy si puk našel Čejka, ležícího gólmana Plzně ale nepřehodil. Na druhé straně se zprava řítil na Kuchaře Kučera, gólman Energie odolal, stejně jako po chvilce, když sklapl betony včas proti Rubnerovi z mezikruží. Sedm trpaslíků se však nakonec do Plzně na hokej přeci jen přišlo podívat. Vracovský vyjel zpoza branky u levé tyče, jeho zakončení Kuchař vyrazil jen před sebe, kde číhal kdo jiný než Jakub Pour a touš napálil do vzdálenějšího růžku - 7:1! Poté se ke slovu dostaly i Karlovy Vary. Michal Horký totiž již po jedenácti vteřinách využil přesilovou hru - 7:2! V samotném závěru utkání ještě brankář hostí zasáhl proti Pokornému, který si sjel od modré na vrchol kruhu a Kokoškovi z mezikruží. I tak ale jeho tým i podruhé v sezóně podlehl v derby Plzni značným rozdílem.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): "První třetina se nám nepovedla, ty nám nyní nevycházejí již dlouhodobě. Hráli jsme komplikovaně a dostali jsme navíc z první střely gól, takže se nám hrálo těžko. Poté jsme již zjednodušili hru, byli výrazně lepším týmem a pomohli jsme si přesilovými hrami."

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "My jsme Plzni byli rovnocenným soupeřem jen v první třetině, kde jsme zhruba vydrželi s domácími bruslit a hráli jsme, co jsme chtěli. Bohužel od druhé části nás domácí jasně přebruslili, my jsme nezvládali souboje jeden na jednoho a udělali několik zbytečných faulů. Plzeň nás pak trestala v přesilových hrách, byť jsme si říkali jasně, jak chceme oslabení hrát a v posledních zápasech nám to fungovalo. Dnes jsme v nich ovšem jasně propadli a zbytečnými fauly jsme soupeři nabídli šance, které využil a zaslouženě vyhrál."