Junioři v parádní přestřelce skolili Slavii!

Plzeň - Mladé pušky sehrály v Edenu bláznivý zápas. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, vše nakonec rozseklo až prodloužení.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

4:5p
2:1, 0:3, 2:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 7. Heldák (Matějka, Zderadička), 10. Novák (Heldák, Furch), 46. Matějka (Novák, Šteiner), 60. Heldák – 3. Pour (Hanzlík), 23. Rubner (Kvasnička, Chalupa), 27. Kokoška (Pour, Kaňák), 28. Chalupa (Krystl), 65. Kvasnička (Kantner). Rozhodčí: Hodač – Frodl, Žídek. Vyloučení: 6:7, navíc Netolický (SLA) os. 10 min. trest. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.

HC Slavia Praha

Šorf (Vacula) – Zderadička, Chvála, Duda, Valík, Novák, Krásný – Kern, Šteiner, Heldák – Hradil, Kohút, Šmerha – Šergl, Furch, Matějka – Kolouch, Mareček, Netolický.

Krasanovský (Zeman) – Kvasnička, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Novák, Krystl, Pokorný – Stráský, Hanzlík, Vavřička, Pour, Chalupa, Kokoška, Vracovský, Roubal, Kantner, Rubner.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Papírové předpoklady končily hned po úvodní třetině v odpadkovém koši. Sešívaní junioři v Edenu sice vyzvali jednoho z lídrů soutěže, byla to však právě Slavia, kdo odcházel do kabin s povzbuzujícím vedením. Skóre ještě otevřeli hostující Indiáni, když v čase 02:43 z levého kruhu přesně zamířil Jakub Pour., pak ale začali úřadovat slávisté.

V 7. minutě se po Zderadičkově střele od modré dostal ve skrumáži před Krasanovského svatyní k odraženému puku Denis Heldák a vyrovnal gólový účet duelu. Vzápětí strhl průběžné vedení na stranu Slavie David Novák, který pohotově uklidil kotouč do odkryté brány.

Náskok slávistům ale příliš dlouho nevydržel. Prostřední perioda totiž patřila výlučně Plzni. Ve 23. minutě vyrovnal prudkým projektilem zleva Marek Rubner, poté se trefil Filip Kokoška a pro Slavii hororovou třetinu dokonal v čase 27:48 , jenž se střelou zápěstím trefil přímo pod víko Šorfovy klece.

Naději pro červenobílé vykřesal ve 46. minutě David Matějka. Sešívaná osmička číhala na příležitost u tyčky a při závaru před plzeňským gólmanem dostrkala puk za brankovou čáru. Půl minuty rozjásal domácí střídačku Denis Heldák, který využil ležícího gólmana a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

V prodloužení byly k vidění velké šance na obou stranách. V dobývání soupeřovy branky však byli nakonec úspěšnější hosté. Vítěznou branku vsítil pouhé čtyři vteřiny před koncem David Kvasnička a definitivně zpečetil osud utkání.

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Vzhledem k průběhu zápasu jsme spokojení s bodem. Měli jsme dobrou první třetinu, ale ta druhá z naší strany byla špatná. Dostali jsme tři góly a do závěrečného dějství šli s dvoubrankovým mankem. Podařilo se nám vyrovnat až v oslabení v poslední minutě. Takže jsme rádi za bod, jak jsem říkal. Ale to, že jsme dostali v prodloužení gól pár vteřiny před koncem, hodně mrzí. Kluky musím pochválit, protože první a třetí třetina se nám povedla. Inkasované góly v oslabení nás stály bod navíc.“

David Bruk (HC Škoda Plzeň): „Zápas jsme začali slušně, měli jsme ho dobře rozehraný. Ve třetí třetině jsme kvůli vlastním chybám dostali Slavii do hry. Bylo tam několik útočných faulů, které jsme udělali kvůli vlastní nedisciplinovanosti. Dostali jsme gól ve vlastní přesilovce pár vteřin před koncem, ale nakonec jsme to zvládli. Ale myslím si, že jsme měli vyhrát za tři body. Tenhle zápas beru jako prohru.“