Junioři v těžkém mači přetlačili Litvínov!

Plzeň - Indiáni v Home Monitoring Aréně přivítali celek HC Litvínov, k vidění byl tedy souboj druhého s třetím. Západočeši nakonec duel překlopili sedm minut před koncem, kdy Petr Kodýtek rozhodl o výhře Plzně!

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov

4:3
2:2, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 19. Kantner (Kvasnička, Sysel), 20. Suchý (Kvasnička), 22. Vracovský (Suchý, Kodýtek), 53. Kodýtek (Suchý) – 6. Jícha (Dufek, Schmidmayer), 15. D. Havlík (Bárdoš), 36. Chmelař (Dufek, Bárdoš). Rozhodčí: Souček – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Krasanovský (Zeman) – Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Pour, Chalupa, Kodýtek (A), Kokoška, Vracovský (A), Roubal, Suchý, Rubner. Trenér: David Bruk.

Chour (Š. Havlík) – Urbánek, Franc (A), D. Havlík, Brzek, Brejžek (C) – Macháč, Kučera, Schmidmayer, Drašar, Bárdoš, Fencl, Pecka, Chmelař (A), Horák, Jícha, Dufek. Trenér: Robert Reichel.

Tomáš Vracovský 1 0 1 2 0

Utkání mezi Plzní a Litvínovem začalo pěkně zostra, sousedé v tabulce si nejspíše řekli, že se s ničím nebudou párat. Indiáni hlavně v ofenzivě, jelikož se neustále snažili vymyslet nějakou akci, naproti tomu severočeská obrana podpořená výkonem gólmana Martina Choura fungovala dlouho bezvadně a dokázala také přitvrdit. A hosté se i v šesté minutě dostali do vedení. Plzeň hrála v oslabení, nepohlídala si před brankou dotírajícího Josefa Jícha, jenž šikovně dorazil vyražený puk do sítě. O deset minut později se touš dostal k Dominiku Havlíkovi, ten vypálil, leč trefil jen obětavého Jakuba Poura, který poté zůstal ležet na ledě. Kotouč se opět odrazil k bekovi Litvínova a ten opakovanou ranou zvýšil už na 2:0 pro Severočechy.

Indiáni se dlouho nemohli dostat do pořádného zakončení, byť v útočném pásmu trávili většinu času. Až v devatenácté minutě se puku ujal Matyáš Kantner, proskočil litvínovskou defenzivou a štrádoval si to sám proti Chourovi. Toho překonal neomylnou ranou, která se ještě odrazili od břevna – bylo rázem sníženo. V poslední minutě úvodní periody si Plzeňáci zahráli druhou přesilovku, Kvasnička hlídkoval na modré, když viděl, že nelže přes clonící hráče vypálit, tak poslal puk na Filipa Suchého, jehož přesně projektil zapadal přímo do šibenice. Do šaten se tedy šlo za remízového stavu 2:2.

Na počátku prostřední třetiny se indiánům povedlo skóre otočit! Střelec branky Tomáš Vracovský a Petr Kodýtek několikrát nebezpečně operovali před brankou Choura, až se prvně jmenovanému povedlo procpat kotouč za brankovou čáru. Pro plzeňského šikulu to byl už desátý gól v probíhajícím ročníku. Téměř přesně v polovině utkání měl další obrovskou šanci Plzně Jakub Vavřička, jenž se probojoval až před branku, kde několikrát zamíchal s puk a poté přes beton hostujícího gólmana zakončoval forhendem. Touš nakonec skončil jen na tyči. Oba týmy poté hrály v oslabení, ale další branku jsme mohli vidět až ve stejném počtu hráčů na ledě.

Indiáni dobře ubránili vyloučení Davida Kvasnička, načež se však Filip Krasanovský musel natáhnout pro ztracenou hokejku. A toho hostující hráči využili beze zbytku. Rychle na domácí svatyni vypálil Dufek, kotouč se od zadního mantinelu odrazil před brankoviště a pozorný Jan Chmelař neposednou černou gumu dorazil do sítě – bylo opět vyrovnáno. Poté Západočeši nezužitkovali další početní výhodu, i když v závěru měl obrovskou šanci po střele Krystla Jakub Pour, ale Martin Chour už se překonat nenechal. Po čtyřiceti minutách tak na kostce svítil stav 3:3.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hostující hráči. Nejprve se v obrovské šanci ocitl Dufek, ale Krasanovský se proti němu vytasil s opravdu parádním zákrokem. Poté se vyznamenal i litvínovský Jan Chmelař, jenž u rozhodčích odvolal domácí faul. Opravdu paráda! Sedm minut před koncem se před brankou uvolnil Filip Suchý, dokázal vypálit a jeho rána trefila Petr Kodýtka, od něhož se puk dostal až za brankovou čáru! Tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná, domácí se tedy mohou radovat z těžce vybojovaných tří bodů.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Myslím, že jsme viděli vyrovnané, ale i hezké utkání, takové ofenzivní, oba týmy si vytvářely velké množství šancí. My jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, ale vidím to tak, že se body mohly klidně dělit.

Jindřich Kotrla (HC Litvínov): Z obou dvou stran to byl takový unavenější zápas. Bylo to vyrovnané na obě strany. My jsme si to prohráli fatální chybou, jinak to bylo vyrovnané utkání.