JUN: SLA – PLZ 1:6

Plzeňská juniorská mašina rozdrtila poslední Slavii!

Praha – Tak tohle se podařilo! Svěřenci trenéra Davida Bruka ulovili na půdě sešívaných tři body za suverénní vítězství 6:1, o kterém prakticky rozhodli již v úvodní dvacetiminutovce zápasu.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

1:6
0:4, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 36. Mareček (Zderadička) – 4. Chalupa, 13. Rubner (Chalupa, Vavřička), 17. Chalupa (Rubner), 19. Rubner (Eret), 27. Stráský (Váchal, Vracovský), 50. Vavřička (Rubner). Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 42:40. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

HC Slavia Praha

Šorf (od 21. Vecka) – Zderadička (C), Chvála, Duda, Krásný, D. Novák, Vobořil – Kolouch, Mareček, Matějka – Kern, Furch, Šmerha – Hradil, Šteiner, Šergl – Fiala, Kohút, Netolický.

HC Plzeň 1929

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Váchal, Sysel, A. Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Pour, Chalupa, Kokoška, Vracovský, Roubal, Eret, Rubner.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Filip Krasanovský 60 0 1 41 97,62 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Petr Eret 0 1 1 1 4
Štěpán Hanzlík 0 0 0 1 0
Matěj Chalupa 2 1 3 4 0
Vlastimil Kačena 0 0 0 1 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Filip Kokoška 0 0 0 0 0
Tomáš Krystl 0 0 0 4 0
Adam Novák 0 0 0 1 4
Jakub Pokorný 0 0 0 1 2
Jakub Pour 0 0 0 1 0
David Roubal 0 0 0 1 0
Marek Rubner 2 2 4 4 0
Jiří Stráský 1 0 1 1 0
Jakub Sysel 0 0 0 1 0
Adam Váchal 0 1 1 4 0
Jakub Vavřička 1 1 2 4 0
Tomáš Vracovský 0 1 1 1 2

komentář

První třetina utkání patřila jednoznačně hostům. Již ve čtvrté minutě se chopil kotouče Matěj Chalupa, který si sjel na levý kruh a zacílil přesně na vzdálenější tyč. Úvodní gól ještě Slavii nepoložil. Sešívaní přidali, branky se ale nedočkali, a tak přišel hodně tvrdý trest.

Podruhé se indiáni prosadili ve 13. minutě. Chalupa chvilku míchal s pukem za brankou a následně před ní našel hůl Marka Rubnera, který z první propálil Šorfa. Záhy přišla třetí rána. Domácí muž s maskou chtěl poslat puk po mantinelu, ovšem nahrál přesně Rubnerovi, jenž rychlým pasem přichystal snadný gól do prázdné branky pro Matěje Chalupu.

A to stále nebylo v úvodním dějství vše. Pražané si vytvořili znovu poměrně dost možností v útočném pásmu, které ale ani tentokrát nevyužili a Západočeši udeřili počtvrté z rychlé protiakce. Při přečíslení tři na jednoho asistoval Eret Marku Rubnerovi, jenž zavěsil kotouč přesně pod víko. To už bylo na domácího brankáře moc, a tak od druhé části hájil svatyni Slavie Daniel Vecka.

Ani úvod druhé periody nezastihl Vršovické v dobrém rozpoložení. Nový strážce domácí klece ale svůj tým hodně podržel a poprvé inkasoval až ve 27. minutě, kdy ho překonal střelou pod víko z mezikruží Jiří Stráský.

Slavia nebyla bez šancí. Nejvíce rozruchu před Krasanovským obstarával Šmerha, gólman Plzně ale stejně jako Vecka na druhé straně předváděl kvalitní a jisté zákroky. Přesto se sešívaným podařilo snížit. Přesilovku pět na tři totiž dokázal střelou na bližší tyčku nad rameno brankáře hostí využít Aleš Mareček.

Žádného dramatu ve třetí třetině jsme ale svědky nebyli. Vedení Plzně naopak ještě navýšil po pěkné individuální akci a střele mezi betony Jakub Vavřička. V samotném závěru duelu si plzeňští hráči vytvářeli jednu gólovou šanci za druhou, Vecka ale chytal opravdu velmi jistě a další změnu skóre nepřipustil. Naopak vteřinu před koncem bylo nařízeno trestné střílení pro Slavii, Kern ale zamířil jen do betonů Krasanovského, a tak si Plzeň odvezla výhru 6:1.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (HC Slavia Praha): Na zápas s Plzní jsme se připravili špatně. Celou první třetinu jsme prospali. Druhá část už byla lepší, měli jsme dost střel, ale v koncovce se stále trápíme, stejně jako od začátku sezóny. Pracujeme na tom, ale stále se nám nedaří se zlepšit.

Ivan Vlček (asistent trenéra HC Plzeň 1929): Byl to složitý zápas. Nevěděli jsme totiž, v jakém rozpoložení Slavia bude. My měli v posledních zápasech problémy s gólmany. Odehráli jsme špatný zápas ve Varech, i když pak na Kladně už to bylo dobré a dnes nás také brankář podržel. Důležité bylo, že jsme proměňovali šance, co jsme si vytvořili, tím jsme zápas rozhodli. Stěžejní byla samozřejmě také první třetina. Myslím, že herně jsme ani slávisty tolik nepřevyšovali, skvěle jsme ale potrestali jejich chyby, a do zbytku zápasu jsme tak měli komfortní náskok.