JUN: PLZ – LIT 5:3

Indiáni parádně otočili duel s Litvínovem!

Plzeň - To byl obrat! Západočeši po první třetině prohrávali s Litvínovem 1:3, ale přeci jen ještě získali tři body. O všem rozhodla především druhá dvacetiminutovka, ve které Plzeň zvrátila skóre ve svůj prospěch.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov

5:3
1:3, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Hanzlík (Rubner, Pokorný), 22. Pour (Kantner), 23. Chalupa (Vavřička), 30. Vavřička, 50. Hanzlík – 12. Chmelař (Schmidmayer), 15. Drašar, 19. Drašar (Fencl, Š. Havlík). Rozhodčí: Svoboda – Malý, Šimán.. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3.

Krasanovský (od 21. Zeman) – Kačena, Váchal, Novák, Krystl (C), Pokorný, Čada – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, T. Kučera, Vavřička, Pour, Chalupa, Kokoška, Roubal, Rubner.

Š. Havlík (od 30. Chour) – Macháč, Franc (A), D. Havlík, Březák (C), Brejžek, Dvořák – M. Kučera, Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Bárdoš, Fencl, Pecka, Chmelař (A), Jícha.

Jakub Vavřička 1 1 2 1 2

Úvod zápasu byl z obou stran poměrně útočný, mírně navrch měl Litvínov. V sedmé minutě se to ale změnilo, hosté šli dvakrát za sebou na trestnou lavici a Plzeň hrála dokonce 30 sekund přesilovou hru pět na tři. V útočném pásmu ale nevymyslela nic kloudného. Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě v přesilové hře hostí. Po nahození Brejžka se k dorážce probojoval Jan Chmelař, který v pohodě překonal Filipa Krasanovského a poslal černožluté do vedení 1:0!

Krátce nato zachytil David Drašar rozehrávku domácích zadáků a pěknou střelou švihem upravil již na 2:0! Západočeši však nevhodili flintu do žita a po vyloučení Jana Bečváře snížili v přesilové hře, když se díky dobré ráně Marka Rubnera dostal k dorážce Štěpán Hanzlík! Po této brance byli diváci svědky festivalu spálených šancí – domácí David Roubal zleva minul bránu, hostujícího Dominika Pecku vychytal Krasanovský a plzeňský Filip Kokoška trefil tyčku. V čase 18:19 už ale toto menší prokletí zlomil David Drašar, který po přejetí útočné modré nevěděl, co s pukem, a tak volil střelu, která Filipa Krasanovského zaskočila natolik, že upravila stav zápasu na 3:1!

Do druhé třetiny nastoupila Plzen s Adamem Zemanem v brance. Evidentně to byl ten správný impulz. V čase 21:28 se po dobré práci Kantnera dostal ke kotouči Jakub Pour a Šimon Havlík jeho střelu nezachytil! O 85 sekund později se navíc Západočechům podařilo vyrovnat – Jakub Vavřička parádně odzbrojil od touše obránce Litvínova a přenechal ho Matěji Chalupovi, který upravil na 3:3! Ve 28. minutě si Litvínov mohl své vedení vzít zpět, dvakrát dobře zakončoval Jan Bečvář, ale na překonání Adama Zemana to nestačilo.

Velký obrat indiáni dokonali na počátku 30. minuty, kdy Šimona Havlíka pěknou střelou o tyč vyhnal z brány Jakub Vavřička! Jeho náhradník Martin Chour měl hned po svém příchodu do brány těžkou práci, když se ho snažil překonat nehlídaný Filip Kokoška, ale hostující brankář svůj celek podržel. Černožlutí bojovali o vyrovnání a k dispozici měli i přesilové hry. V jedné z nich se po pěkné kombinaci ocitl v dobré šanci Jan Bečvář, nicméně jeho pokus zastavilo břevno. Krátce nato obral Jícha o puk Krystla a řítil se na brankáře, ten ho ovšem vychytal a do kabin se šlo za stavu 4:3 pro Plzeň.

Třetí část utkání se nesla ve znamení litvínovské snahy vyrovnat skóre. Ve 49. minutě k tomu měl dobrou příležitost útočník Josef Jícha, nicméně Adam Zeman jeho pokus perfektně lapil. Krátce nato přišel pro Plzeňany velice důležitý moment, když před bránou zůstal Štěpán Hanzlík, který si parádně vymíchal Martina Choura a bekhendovým blafákem upravil stav zápasu na 5:3 pro domácí tým.

Šestou branku o chvíli později mohl přidat Filip Kokoška, nicméně jeho pokus zastavila branková konstrukce za Martinem Chourem. V 56. minutě litvínovská obrana neskutečně zmatkovala a Plzeň měla velké příležitosti – nejprve se na brankovišti neprosadili Chalupa s Vavřičkou, posléze ještě dělovku Krystla od modré vyrazil gólman nad bránu. Na druhé straně se zaskvěl také Adam Zeman, který si poradil s nepokrytým Janem Bárdošem v mezikruží.

Střídání brankářů po první třetině evidentně dodalo Plzni ten správný impulz a indiáni porazili Litvínov 5:3!

David Bruk (HC Plzeň 1929): Rozhodla určitě druhá třetina. V té první jsme dostali dva laciné góly a hráli hodně přesilových her, bohužel katastrofálně. Litvínov zaslouženě vedl. Druhá třetina se nám povedla, dostávali jsme soupeře pod tlak a donutili ho k individuálním chybám. Z té snahy o tlak a vyrovnání jsme udělali nějaké fauly, ale oslabení jsme ubránili slušně. Třetí třetina už byla vyrovnaná, hrálo se spíše o výsledek. Důležité tři body!

Jindřich Kotrla (HC Litvínov): První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli a vyhráli ji 3:1. Vstup do druhé třetiny jsme hrubě podcenili, začali dělat chyby a prohráli si nimi zápas.