Junioři na jihu Čech smazali dvoubrankové manko, na body to ale stejně nestačilo

Plzeň - Mladé pušky po včerejším nezdaru v Praze nebodovaly ani dnes v Českých Budějovicích, když těsnou porážku zapříčinila závěrečná část.

HC České Budějovice - HC Plzeň 1929

3:2
1:0, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Doktor (Tejko, Radoš), 22. Vochozka (Tintera), 45. Doktor (Tintěra) – 22. Chalupa (Kaňák, Vracovský), 28. Stráský (Kantner, Kokoška). Rozhodčí: Hornáček – Jindra, Jílek. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 254. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC České Budějovice

Patera (Němec) – Tintěra, Farka, Kmec, Michal (A), Benda, Radoš – Rolínek, Matys, Doktor (C), Bláha, Mařík, Káník, Tejko, Vochozka, Bárta, Kadilák.

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Čada, Staněk, Kaňák, Čechura, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Kokoška, Vracovský, Roubal, Eret.

Tomáš Vracovský 0 1 1 -2 0

Začátek zápasu byl velmi vlažný a na nějakou větší šanci se čekalo až do osmé minuty. Tu měla Plzeň po špatné rozehrávce Patery, ale nakonec dokázal ztečovanou střelu vyrazit ramenem. Poté si připsaly šance oba dva týmy, ale střely dokázaly gólmani vychytat. Velmi zajímavý moment přišel ve čtrnácté minutě. Puk se po střele jednoho z domácích útočníků odrazil od brankáře do vzduchu a sudí v tu chvíli zapískal. Padající puk trefil Vochozku a prošel až do brány, ale jelikož bylo pískáno, tak gól neplatil. Poté také nastala hra čtyři na čtyři a tu Motor dokázal využít. Odražený puk si nejrychleji našel Jakub Doktor a poslal puk do sítě. Plzeň si ke konci třetiny zahrála ještě přesilovku, kde si připravila dvě velmi dobré šance, ale ty pokaždé ztroskotaly na výborných zákrocích Patery. Díky tomu šli domácí do kabin s jednogólovým vedením.

Začátek druhé třetiny byl úplně odlišný než start té první. Hned po minutě se v oslabení dokázal prosadit domácí tým. Tomáš Vochozka se dostal až do útočného pásma, kde nic nevymýšlel, vystřelil a puk zastavila až síť v brance. Jenže v ještě probíhající přesilovce se Plzeň dokázala prosadit. Matěj Chalupa dostal pěknou přihrávku od Kaňáka a z první propálil Pateru v bráně. Velkou šanci na skórování měl Matys, ale puk nedokázal doklepnout do prázdné brány. A tak padl gól na druhé straně. Kantner poslal rychlý pas od jedné tyči k druhé, kde byl připraven Jiří Stráský, pro kterého nebyl problém posunout puk do prázdné sítě. Do konce třetiny již gól nepadl, i proto, že Paterovi pomohla horní tyčka, která zastavila střelu Vavřičky. Těsně před koncem druhé části se do sebe ještě pustili Farka s Chalupou, ale rozhodčí je včas oddělili.

Jako blesk z čistého nebe udeřily Budějovice ve 46. minutě. Jakub Doktor vypálil a puk projel Krasanovskému mezi nohama. Po zbytek třetiny si domácí hráči drželi vedení, a když už si nějakou tu šanci Plzeň vytvořila, tak tým podržel Patera. V Budvar aréně tak zůstaly všechny tři body za výhru 3:2.

Luboš Rob (HC Motor České Budějovice): Dnes byl ten zápas z naší strany určitě lepší než včera, a tím, že jsme udrželi ta oslabení, protože jsme byli hodně vylučování, tak jsme dneska po zásluze vyhráli. Proměnili jsme šance, které jsme měli a Plzeň měla dost přesilovek na to, aby ten vývoj zvrátila, ale my jsme to zvládli.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Nastoupili jsme k zápasu po debaklu na Spartě a utkání vypadalo diametrálně rozdílně. Odehráli jsme velmi slušné utkání, byli jsme herně i na počet šancí lepší než soupeř, ale bohužel nám brankář trošku chyboval.