JUN: MBL – PLZ 2:4

Indiáni porazili Mladou Boleslav a jdou na první místo!

Mladá Boleslav, Plzeň – Ze čtyř venkovních duelů v řadě zvládli plzeňští junioři hned tři! Díky vítězství 4:2 v Mladé Boleslavi se navíc posouvají na první místo tabulky DHL extraligy.

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929

2:4
1:2, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Straka (Tóth), 31. Jindra (Veselý, Linhart) – 3. Chalupa, 16. Kaňák (Chalupa, Pour), 32. Chalupa, 49. Kantner (Vracovský, Kokoška). Rozhodčí: Horinek – Šmika, Ovsík. Vyloučení: 2:4, navíc Vracovský (PLZ) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 84. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

BK Mladá Boleslav

Groh (Krofta) – Linhart, Mattis, Mašek, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra.

Kolář (Krasanovský) – Kačena, Staněk, Kaňák, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Pour, Chalupa, J. Roubal, Kokoška, Vracovský, D. Roubal, Eret.

Tomáš Vracovský 0 1 1 1 14

Úvodní třetinu zápasu svou aktivitou opanovali Bruslaři, přesto se však po jejím konci radovali z vedení indiáni z Plzně. Začátek zápasu byl z obou stran pomalejší, jenže při přesilové hře domácí chybovali, k puku se na červené čáře dostal Matěj Chalupa a samostatnou akci zakončil nádhernou brankou. Mladoboleslavští pak doslova zamkli svého soupeře v obranném pásmu, ale výtečný Kolář všem pokusům odolával, až na akci při hře 4 na 4, kterou začal Matěj Tóth a zakončoval Patrik Straka.

Domácí hokejisty branka nabudila, pokračovali v aktivní hře a znovu dělali obraně Plzně problémy, jenže byl to právě hostující celek, který se znovu dostal krátce před koncem úvodní části zápasu do vedení. Po další chybě v rozehrávce se z levé strany řítil na Groha znovu Matěj Chalupa, který ještě předložil puk zcela volnému Lukáši Kaňákovi, jenž pohodlně zakončil do odkryté klece.

Tam, kde úvodní třetina skončila, začala přesně ta druhá. Bruslaři znovu na svého soupeře aktivně vlétli a obsypali Koláře další várkou střel, z kterých se jedna ujala. Veselý vypálil, jeho pokus vyrazil brankář Plzně pouze před sebe a Jan Jindra neměl problém dostat puk do odkryté klece.

Domácí hokejisté se nadechovali k dalšímu náporu a možná i k brance, která by znamenala vedení, jenže přišla již v pořadí třetí zbytečná chyba - na obranné modré čáře vypíchl puk znovu Matěj Chalupa, který svou druhou brankou v zápase vrátil hostujícím hráčům vedení.

Třetí třetina utkání již boleslavským hokejistům tolik nevyšla, naopak to byla Plzeň, která si vytvářela zajímavé střelecké pozice a jednu z nich se podařilo využít Matyáši Kantnerovi, který využil dobré přihrávky Tomáše Vracovského a poslal Plzeň do dvoubrankového vedení. Bruslaři se ještě snažili s výsledkem duelu něco udělat, ale jejich hra v závěru zápasu nebyla tolik přesná, a tak si hráči Plzně vítězství zkušeně pohlídali a odvezli si z města automobilů vítězství 4:2.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Dnešní utkání nebylo z naší strany vůbec špatné, nejsme zklamaní z výkonu, ale výsledek nás mrzí. Soupeři jsme svými chybami pomohli a Plzeň tyto šance dokázala využít, my jsme se stále museli dotahovat. Kontaktní branka bohužel ve třetí třetině nepřišla, soupeř poté už odskočil a utkání si pohlídal. Kluci ovšem určitě nepodali špatný výkon, bohužel se hraje na branky a těch dal soupeř více.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Během posledních dnů jsme odehráli šest zápasů a dnes jsme byli již velmi unavení. Boleslav navíc hrála náročný fyzický hokej. My jsme však měli i trochu štěští, když jsme jeli dvakrát sami na branku a výborně nám zachytal brankář.