Počtvrté již junioři ztrátu nedohnali

Plzeň - Díky odloženým utkáním hráli mladíci ze západu Čech soutěžní utkání téměř přesně po měsíci. Rvali se proti Zlínu jako lvi, na vítězství to však nakonec nestačilo.

HC Plzeň 1929 - PSG Berani Zlín

3:5
1:1, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 10. Kokoška (Vracovský, Rubner), 40. Chalupa (Kaňák), 47. Pour (Novák) – 7. Hefka (Gago, Fryšera), 36. Václavek (Miko), 44. Gazda (Strmiska), 49. Miko (TS), 60. Gago (Váňa). Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:5. navíc Kanter (PLZ) 5+DKU. Využití: 1:1. Diváci: 80. Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

HC Plzeň 1929

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Váchal, Kaňák, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, Vavřička, Pour, Chalupa, J. Roubal, Kokoška, Vracovský, D. Roubal, Eret, Rubner.

PSG Berani Zlín

Huf (Šimonů) – Dluhoš, Jenáček, Váňa, Procházka, Budil, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Hefka, Miko, Václavek, Mikulec, Gago, Karafiát (C), Strmiska, Stiksa, Horváth (A).

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Filip Krasanovský 60 0 4 34 89,47 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Petr Eret 1 0 1 0 0
Štěpán Hanzlík 0 0 0 -2 0
Matěj Chalupa 0 0 0 0 0
Vlastimil Kačena 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 1 1 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 25
Filip Kokoška 1 0 1 -1 0
Tomáš Krystl 0 0 0 -1 0
Adam Novák 0 1 1 0 0
Jakub Pokorný 0 0 0 0 0
Jakub Pour 1 0 1 1 0
Josef Roubal 0 0 0 2 0
David Roubal 0 0 0 -2 2
Marek Rubner 0 1 1 1 0
Jiří Stráský 0 0 0 0 0
Adam Váchal 0 0 0 -1 0
Jakub Vavřička 0 0 0 -1 0
Tomáš Vracovský 0 1 1 -2 2

komentář

Jako první se v utkání osmělili hosté, Krasanovský proti Fryšovi z levého kruhu musel sklapnout včas betony. Domácí měli po chvilce navíc i štěstí, když při vlastní přesilové hře nechali vypálit pár kroků za modrou Dluhoše, který rozezvonil levou tyč. Zlín byl aktivní a svojí vlastní početní výhodu využil za čtyřiadvacet vteřin. Gago si u pravé tyče nadvakrát na brankáře Západočechů nepřišel, touš se ovšem odrazil přímo na hůl Vlastimila Hefky, který neměl problém černý nesmysl doklepnout do poloodkryté klece - 0:1! Jenže vzápětí putovali ševci na více než minutu do tří a to je stálo vedení. Filip Kokoška nejprve po křižné přihrávce k pravé tyči z první pouze nastřelil beton přesunujícího se Hufa, po chvilce se však situace opakovala a druhou šancí již plzeňský šikula nepohrdl - 1:1! Série vyloučení pokračovala a byli to modrobílí, kdo se musel následně bránit. Činil se zejména Krasanovský, který zneškodnil dělovky od modré, zejména ta Gazdy byla velmi nepříjemná. Podobně se poté jal zakončit i Váchal, Huf musel do akce povolat vyrážečku. Když pak těsně před první sirénou našel Rubner z vrcholu levého kruhu pouze náruč zlínského brankáře a Stráský z otočky z mezikruží zamířil do betonů, rozešly se oba celky do kabin za nerozhodnutého stavu.

Druhé dějství otevřel Miko z první z pravého kruhu, Krasanovský se stihl přemístit. Domácí muž s maskou se činil i po chvilce, když na něj pelášil osamocený Fryšara a zkoušel kličku do bekhendu. Neujala se ani dělovka Váni, kterou Krasanovský vytěsnil hřbetem lapačky. Domácí se probudili zásluhou Kokošky, který dostal od zadního mantinelu přihrávku na brankoviště, z velké blízkosti ale na Hufa nevyzrál. V polovině utkání vypálil příliš nad od modré Váchal, Vavřička ovšem šikovně tečoval na led, touš nakonec zamířil těsně mimo pravou tyč. Pak se již skóre měnilo. Nejprve Novák zablokoval pokus Karafiáta z pravého kruhu, černý nesmysl ale přes Mika putoval na Jana Václavka, jenž již síť rozvlnil - 1:2! Vedení pochopitelně ševcům dalo křídla a Krasanovský musel vytasit bleskurychlý zákrok lapačkou proti Strmiskovi od modré i Gazdovi z pravého kruhu. Když se již zdálo, že vedení si modrožlutí přenesou do poslední třetiny, uzmul na své polovině hřiště černý nesmysl do své moci šestnáct vteřin před sirénou Matěj Chalupa, projel až na pravý kruhu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči - 2:2

Domácí do poslední třetiny doslov vlétli, Huf musel rychle na led po ráně Vracovského od modré, ještě lepší zákrok ale byl donucen předvést proti Stráskému z vrcholu pravého kruhu. Jenže udeřilo na druhé straně. Daniel Gazda nic nevymýšlel, po přejetí modré na pravé straně tvrdě vypálil a touš se Krasanovskému přes lapačku překulil přesně ke vzdálenější tyči - 2:3! Indiáni mohli odpovědět vzápětí, ale Pokorného pokus od modré nadzvedl Vavřička těsně nad. Pak se již modrobílí dočkali. Huf neudržel ránu Nováka od modré a balíček na místo určení doručil Jakub Pour – 3:3! Jenže po chvilce se za plzeňské obránce dostal Petr Miko, byl faulován a z nařízeného trestného střílení poslal po kličce do bekhendu kotouč přesně pod břevno - 3:4! Západočeši následně nevyužili přesilovou hru a naopak museli sami na pět minut do čtyř, když Kantner přehnal u mantinelu dohrání Budila. Zlín ovšem paradoxně málem tratil, když několikrát pustil svého soupeře do přečíslení. Sám ovšem mohl také udeřit, když se za obranu Západočechů dostal Miko, Krasanovský však dal svému týmu naději parádním zákrokem lapačkou. Hosté se tak definitivní pojistky dočkali až po několika závarech před svou brankou a trefě Michala Gaga přes celé kluziště do opouštěné plzeňské svatyně - 3:5!

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): „My jsme dneska odehráli velmi špatné utkání. Bylo poznat, že jsme dlouho nehráli, naposledy jsme byli v soutěžním utkání desátého prosince, od té doby jsme měli pouze jedno přípravné utkání. Hra podle toho vypadala. Nedařily se nám přesilové hry a neměli jsme ani pohyb, jaký jsme si představovali. Když už jsme se dostávali trošku do zápasu, dostali jsme laciný třetí gól.”

Zbyněk Mařák (PSG Zlín): „Vyhráli jsme, hodnotí se mi to dobře. Bylo to dnes o pohybu, o bruslení, kde jsme střídali dobré chvíle s horšími. Ale nakonec si myslím, že jsme po zásluze vyhráli a o gól, dva jsme byli lepší.“