Plzeň - Mladí indiáni dohnali tříbrankovou ztrátu ve Vítkovicích, sami i vedli, z divoké přestřelky nakonec vezou domů cenný bod.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

6:5sn
1:0, 2:3, 2:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 1. Spratek (Šendera), 26. Žiak (Toman, Blaško), 29. Žiak (Baláž, Raška), 48. Žiak (Baláž, Gabrhelík), 58. Šendera (Spratek, Žiak), rozh. náj. Žiak – 33. Rubner (Chalupa, Vavřička), 33. Kantner (Kokoška, Vracovský), 36. Kantner (Vracovský, Kokoška), 41. Kokoška (Novák, Pokorný), 52. Kantner (Vavřička, Rubner). Rozhodčí: Koziol – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 105. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5.

HC Vítkovice Ridera

Daňa (Kardinál) – Šendera. Veřmířovský, Weintritt, Mrowiec, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Maxner, Malina, Toman, Žiak, Baláž, Kmošek, Kosina.

Kolář (Krasanovský) – Kačena, Staněk, Váchal, Čechura, Novák, Pokorný, Krystl – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Pour, Chalupa, J. Roubal , Kokoška, Vracovský, D. Roubal, Rubner.

Tomáš Vracovský 0 2 2 2 0

Indiánům se vstup do zápasu příliš nepovedl, když hned v první minutě hry inkasovali první branku poté, co se po hezké akci prosadil Daniel Spratek. Následně se do zajímavých šancí dostávaly v první části oba dva celky, nicméně své příležitosti již nedokázali proměnit. Vypadalo to proto na to, že se nejspíše nebudou konat brankové hody, opak byl ale pravdou.

Druhou periodu začali mladí Plzeňané aktivně, ovšem ani jednu ze svých tří šancí nedokázali dovézt do gólového konce. Udeřilo naopak, jak to bývá, na druhé straně. Lukáš Žiak se dostal s pukem až před Koláře, jehož překonal přesným bekhendem. Brzy na to navíc znovu udeřil vítkovický Lukáš Žiak, který zužitkoval přesný pas Josefa Baláže. Domácí rázem vedli o tři branky, ale Západočeši jejich náskok zlikvidovali během pouhých tří minut.

Zodpovědnost na sebe vzal nejdříve při přesilové hře Marek Rubner, jehož dělovka od modré čáry skončila až v bráně. Pouhých devět sekund po následném vhazování stačilo Matyáši Kantnerovi, aby zakončil rychlé přečíslení svého týmu. Třetí trefu Plzně zařídil znovu její první útok, když Vracovský nabil do gólové pozice znovu skórujícímu Matyáši Kantnerovi.

Plzeňané si další střelecké choutky schovali do třetí třetiny, kdy přetočili stav duelu na svoji stranu. Filip Kokoška byl dostatečně důrazný před ostravskou klecí a dotlačil puk do branky. Zvrat v ději ale paradoxně nastartoval vítkovické hokejisty, kteří poté pořádně zaměstnali gólmana Koláře. Brankář Plzně zlikvidoval tři velké šanci, na čtvrtou v podání střely autora hattricku Lukáše Žiaka z těsné blízkosti byl nicméně už krátký.

Zahanbit se ovšem nenechal ani hostující Matyáš Kantner, jenž v přesilové hře prostřelil Daňa, a rovněž se mohl radovat z tříbrankové mety. Bláznivý duel nakonec přece jen dospěl k nejspíše spravedlivému prodloužení. Při hře bez gólmana se do kotouče opřel z hranice Petr Šendera, a propálil plzeňské strážce v brance.

V prodloužení se po jednom výborném zákroku blýskli oba gólmani a definitivní rozhodnutí muselo proto přijít ař v samostatných nájezdech. V nich o vítězi rozhodla čtvrtá série, kdy v souboji třígólových střelců neuspěl Kantner, zatímco vítkovický Lukáš Žiak své samostatné střílení provedl na jedničku. Bonusový bod zůstal proto ve Vítkovicích.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Celkově vyrovnaný zápas, v němž se nám povedlo v průběhu smazat tříbrankové manko. Nakonec jsme sahali i po vítězství, ale bohužel Vítkovice byly šťastnější a na konci zápasu srovnaly. V nájezdech navíc získaly druhý bod a nemůžeme být proto spokojení. Měli jsme nakročeno k vítězství, ale nakonec máme jen jeden bod.