JUN: PLZ - LIB 3:0

Junioři porazili Liberec, Adam Zeman má čisté konto!

Plzeň - V západočeské Home Monitoring Aréně se znovu představili junioři indiánů, kteří hostili celek Bílí Tygři Liberec. Plzeňští nakonec v každé třetině jednou skórovali, Tygři pak nepřekonali domácí defenzivu vůbec, takže modrobílí si za tento výkon připíší tři body!

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

3:0
1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Vracovský (Chalupa, Kaňák), 40. Chalupa (Kodýtek, Kvasnička), 60. Pokorný (Kodýtek, Kokoška). Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Šimán. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 3:0.

Zeman (Krasanovský) – Staněk, Kvasnička, Váchal, Kaňák, Novák, Pokorný – Kantner, Hanzlík, Kodýtek, Vavřička (A), Pour, Chalupa (A), J. Roubal, Kokoška, Vracovský (C), D. Roubal, Eret, Rubner. Trenér: David Bruk.

Polášek (Žajdlík) – Turek, Klinger (C), Turský, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Janele, Průžek, Beran, Wiencek (A), Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chlum (A), Bělohorský. Trenér: Valdemar Jiruš.

Tomáš Vracovský 1 0 1 1 0

Úvodní třetina duelu mezi Plzní a Libercem byla velice vyrovnaná, oba celky hrály dobře z obrany, jen málo se hokejisté dostávali do velkých šancí. Liberečtí hráči hrozili především z prostoru před branku, kde měli permanentně zaparkovaného jednoho Tygra, který se snažil kotouč tečovat. Několikrát se hostům povedlo změnit směr puku, který byl nahozený od modré čáry, ale ani jednou se nemusel gólman Adam Zeman strachovat, protože touše létaly hlavně mimo tři tyče. Severočechům nepomohla ke změně skóre ani přesilová hry, ve které Tygři několikrát pálili, ale ani jednou do černého.

Domácí se do první veliké příležitosti dostali náhodou. Marek Rubner byl schovaný za obranou hostí, skákavý kotouč se k němu se štěstím dostal, ale domácí útočník ho ani přes veškerou snahu nedokázal dostat za záda brankáře Rolanda Poláška. Ještě větší šanci měl Jakub Vavřička, jež se dostal do samostatného úniku, nicméně jeho forhendovou kličku zázračně lapil hostující gólman. Až v závěru třetiny udeřilo. Domácí hráli přesilovou hru, ve které hosti zle sehráli bleskové přečíslení, indiáni tedy trestali. Před brankovištěm stál pohotový Tomáš Vracovský, jenž uklidil kotouč do sítě. Po první třetině tedy indiáni vedli 1:0.

Druhou část ovládli domácí hráči, hlavně pokud nás budou zajímat gólové šance – těch měli indiáni opravdu dost. I Liberečtí se často a dlouze drželi v útočném pásmu, ale ani jednu opravdovou tutovku si nevytvořili. Zato Plzeň mohl hned po buly v útočném teritoriu poslat do většího vedení Marek Rubner, ale nepoštěstilo se mu. Následně se v zajímavé pozici ocitl i Jakub Vavřička, leč jeho pokus branku Poláška těsně minul. Poté oba týmy často svého soupeře uzamkly v obranné třetině, ale jednalo se spíše o kombinování, často chyběla střelba.

Indiáni hráli ke konci prostřední části přesilovou hru – tu první využili – při druhé už toliko štěstí na hokejkách neměli. V závěru početní výhody se po rychlé kombinaci dostali Plzeňští ke střele, Lukáš Kaňák pálil od modré čáry, ale tato rána nakonec skončila jen na tyči! Po přesilovce však domácí zůstali v dobrém tlaku, Petr Kodýtek skvěle zavezl touš do útočného pásma, přesnou zadovkou našel Matěje Chalupu, který náramnou střelou vymetl všechny pavučiny v brance Rolanda Poláška.

V poslední třetině se toho dlouho moc nedělo, indiáni si v klidu drželi svůj náskok, Tygři jim to celkem usnadňovali, protože se často museli odporoučet na trestnou lavici. Až v samém závěru se Severočeši dostali do tlaku, navíc dvě minuty inkasoval domácí bek Lukáš Kaňák, Liberec mohl odvolat gólmana a hrát v šesti proti čtyřem. Tato výhoda však snížení nepřinesla, ba naopak. Filip Kokoška a Petr Kodýtek byli při obléhaní prázdné klece vyrušení, nakonec se puk dostal na modrou čáru, odkud ho napálil do prázdné klece obránce Jakub Pokorný. Tento bek vstřelil svůj druhý gól v probíhající sezoně a stanovali stav utkání na 3:0 pro Plzeň.

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): Z utkání jsme měli větší obavy, ale hráli jsme soustředěně, na všechny čtyři útoku. Gólman nás podržel, celkově to z naší strany bylo dobré, nebyly tam žádné výpadky v tempu a chyby. Kluci to zahráli moc dobře.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): My jsme měli dobrý vstup do utkání, ale nedali jsme gól. Následná nevyužitá přesilová hra nás dostala dolů, soupeř naopak přesilovku využil. My jsme dnes směrem do ofenzivy nesehráli dobré utkání, neměli jsme útočníka, který by dal gól a vzal to na sebe. Plzeň byla agresivnější a hladovější, šla více do koncovky. Hlavně druhý gól sehráli moc dobře, my jsme jen odcouvali, ale všechno pramenilo z chyby našeho útočníka ve středním pásmu… I když na to pořád upozorňujeme, že se to nesmí stávat. V závěru jsme odvolali gólmana, ale ani to nakonec nepomohlo, soupeř nás po chybě hned potrestal. Máme hodně mladý tým, a pokud hrajeme proti takovému soupeři, který plní systém, tak naši mladí kluci se s tím těžko popasují. Ale pro nás je to obrovská zkušenost, soupeři gratulujeme a jedeme dál.