Starší dorost porazil Kladno s čistým štítem!

Plzeň - Mladé pušky po úvodní prohře podruhé v řadě uspěly. Velkou měrou se na vítězství podílel gólman Kolář, jenž udržel čisté konto, obě branky zase připravil Roubal.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

2:0
0:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 23. Matiášek (Roubal, Čada), 38. M. Červenka (Roubal). Rozhodčí: Bouzek – Kotyza, Vavruška. Vyloučení: 5:5, navíc Bláha - Eret, oba os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Kolda, Matiášek, Hajžman, Roubal, Šiška, M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík.

Altrichter (Jiroušek) – Kvapil, Veber, Zich, Šmatlák, Šmolík, Haspeklo, Kryll, Müller – Neiss, Penc, Frimel, Březina, Svoboda, Kovacs, Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Kouba.

Jan Štěpánek 0 0 0 0 0

První vážnější střelu utkání vyslal ze své hole Roubal, přes obránce ale nezamířil přesně. Poté Kladno rozpoutalo v pásmu Západočechů střelnici, ale domácí dobře rány blokovali, Kolář tak musel řešit pouze nepříjemně dorážejícího Kovacse. Činit se musel i Altrichter na druhé straně, který hlídal bližší tyč po jedovaté střele Reitspiese. Po chvilce si od mantinelu vybruslil na levý kruh Veber, našel pouze náruč připraveného Koláře. Nebezpečnější pokus vyslal vzápětí z mezikruží Müller, domácí gólman předvedl bleskurychlou lapačku. Západočeši odpověděli Roubalem, který z mezikruží prostrčil na brankoviště Eretovi, ten však mezírku mezi betony Altrichtera po dlouhé kličce nenašel. Když pak v závěru třetiny Bláha přes obránce neseřídil dobře mířidla a Hasmanův bekhend skončil pouze na betonu, rozešly se oba celky za stavu, za které se potkaly.

Prostřední dějství odšpuntoval Jelínek, ke kterému se odrazil touš do prostoru mezi kruhy, Kolář ale skvěle zasáhl vyrážečkou. Poté se ošklivým faulem na Hajšmana prezentoval Bláha a indiáni trestali. Po rychlém výpadu otevřel skóre Jan Matiášek – 1:0! Zvýšit mohl po chvilce z mezikruží Hasman, Altrichter svůj tým podržel betonem. Za nedlouho poté měl i štěstí, když mu po střele Roubala z pravé strany černý nesmysl vypadl jen těsně mimo bližší tyče. Kladno o sobě ale dalo také vědět. Penc se řítil sám na Koláře z levé strany, položil si jej a po dlouhé kličce se jal zakončovat do prázdné. Domácí gólman se však natáhl a lapačkou mu jistý gól doslova ukradl z čepele. Z nedlouho poté domácí fatálně chybovali při rozehrávce a vyslali Rytíře do situace dva na nikoho. Tu vzal na sebe Jelínek, ale střelou mezi betony neuspěl. A tak platilo otřepané „nedáš-dostaneš.“ Roubal našel mezi kruhy špatně hlídaného Martina Červenku, který dodal svým barvám pohodlné vedení - 2:0! Před druhou sirénou ještě Eret rozezvučel břevno, ovšem následně se jeho tým musel bránit ve třech. Jenže Rytíři za půl minuty ani jednou nevystřelili a vše tak měla rozhodnout poslední část.

Třetí dějství rozehrál Jelínek, který se protáhl až před Koláře, byl však příliš blízko a puk poslal jen do jeho betonu. Po chvilce stejný hráč vypálil z pravé strany, ani tentokrát si na plzeňského muže s maskou nepřišel. Na druhé straně vybízel od modré spoluhráče na teč Štěpánek, touš skončil v náručí Altrichtera. V polovině třetiny se Kladno řítilo do situace tři na jednoho, po dobré přihrávce se do puku opřel mezi kruhy z první Bláha, ale minul. Naopak rozhodnout mohl Roubal, ale zblízka trefil pouze masku brankáře Rytířů. Závěr zápasu si již indiáni s přehledem pohlídali a vůbec Středočechy nepouštěli do svého pásma. Jednu z mála střel vyslal od modré Haspeklo, ale ta byla navíc zblokována. Domácí tak zapisují šestý bod z devíti možných, naopak hosté jsou stále na nule.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): "My jsme s Kladnem hráli dva přípravné zápasy a oba vyhráli s přehledem. I když v této kategorii je slovo s přehledem silné slovo. Nicméně první třetina vypadala, že si chlapci myslí, že to takhle bude automatické. Ale rychle se ukázalo, že tedy ne. Nebyli jsme aktivní a málo jsme bruslili na to, že jsme byli domácí tým. Od druhé části jsme se zlepšili, pomohly nám přesilové hry. Začali jsme se srážet, měli více střel i šancí. Ale paradoxně jsme soupeři v celém zápase povolili nejvíce šancí, když jsme udělali dvě hrubky. Podržel nás brankář Kolář, který lapil dva samostatné nájezdy. Poslední třetinu jsme měli poměrně pod kontrolou, závěr jsme odehráli, jak se má. Ale máme na čem pracovat."

Libor Procházka (Rytíři Kladno): "My jsme věděli, že je Plzeň v dnešním zápase favoritem. Opticky to byl vyrovnané střetnutí, ale my neproměňujeme šance. Za tři zápasy jsme dali jen tři góly, dnes žádný. Pak nemůžeme uspět."