Starší dorost přetlačil Chomutov v prodloužení!

Pořádné drama, které se odehrálo v pátek odpoledne na Malé hale, nakonec skončilo se šťastnějším koncem pro starší dorost indiánů, jež skolil po tuhém boji chomutovské Piráty a uštědřil jim první porážku v sezoně.

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

3:2p
1:0, 0:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 14. Kovařík (Přikryl, Lang), 51. Váňa (Roubal, Matiášek), 61. Pour (Lokajíček) – 25. Lauko, 60. Procházka. Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Plzeň 1929

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Přikryl, Kolda, Lang, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Hasman, Váňa, Kovařík

Piráti Chomutov

Skokan (Khůn) – Štochl, Jírovec, Seemann, Starý, Procházka, Kleiner, Jarý – Köver, Černý, Breczko, Lauko, Chlán, Günther, Hradecký, Jaroš, Koblížek, Brandner, Ouřada

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 61 29 2 27 93,10 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
František Čada 0 0 0 0 0
Martin Červenka 0 0 0 0 0
Kamil Hajšman 0 0 0 0 0
Josef Hasman 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
Nicholas Kaňák 0 0 0 -2 0
Matěj Kolda 0 0 0 -1 0
Vojtěch Kovařík 1 0 1 -1 0
Martin Lang 0 1 1 0 0
Martin Lokajíček 0 1 1 1 0
Jan Matiášek 0 1 1 0 0
Jakub Pour 1 0 1 1 0
Filip Přikryl 0 1 1 0 0
Vít Reitspies 0 0 0 -1 0
Josef Roubal 0 1 1 1 0
Filip Staněk 0 0 0 0 0
Adam Šilhán 0 0 0 1 0
Jan Štěpánek 0 0 0 0 0
Ondřej Váňa 1 0 1 -1 0

komentář

Od prvních minut utkání převzali iniciativu na své hokejky domácí indiáni. Plzeňané byli usazeni po většinu času v útočném pásmu, kde se jim ovšem nedařilo ze začátku příliš ohrožovat gólmana Skokana. První vyloženou příležitost měl na své holi po čtyřech minutách hry plzeňský Pour, který ale z voleje napálil jen tyčku chomutovské svatyně.

Plzeňský tlak nakonec přece jen vyústil v úvodní branku, když se po pěkné souhře prosadil Vojtěch Kovařík. Chomutovští hokejisté minimálně ohrožovali gólmana Koláře, přesto nicméně mohli ještě v první části srovnat. Štochlovi se povedlo ujet ve vlastním oslabení, ale proti vyrovnání byl pozorný Kolář, jenž vytáhl výborný zákrok proti kličce hostujícího obránce.

Po druhé pauze se obrázek hry vyrovnal. Piráti dostali k dispozici nejprve přesilovou hru, kterou nicméně i přes vydatný tlak nevyužili. Udeřit se jim podařilo překvapivě až ve vlastním oslabení. Při první šanci Lauka ještě zachránila Koláře jeho tyčka. Následně se ale Jakub Lauko znovu zmocnil kotouče a z totožné pozice z levé strany tentokrát zamířil přesně do černého.

Poslat indiány zpátky do vedení mohl v polovině základní hrací doby Nicholas Kaňák, který se utrhl po vypršení svého trestu a řítil se sám na Skokana, jenž ale skvěle zasáhl proti kličce plzeňského beka. Postupem času se začalo na ledě přiostřovat a hra nabírala bojovný ráz. Ve třetí třetině se ale nejprve usmálo štěstí na Plzeňany, kteří se znovu ujali vedení, když se prosadili v přesilové hře. Pěknou rychlou kombinaci Západočechů dokonal do gólového konce z blízkosti Ondřej Váňa.

S blížícím se koncem zápasu to již vypadalo na to, že domácí udrží svůj těsný náskok. Nakonec ale o něj v poslední minutě přišli. Piráti se usadili po delší době v útočném pásmu a svoji nejspíše poslední šanci na vyrovnání naplno využili. U modré čáry se puku zmocnil obránce Radek Procházka, jehož přesná rána poslala utkání do prodloužení.

V něm padlo rozhodnutí hned v jeho první minutě. Volný prostor při hře tři na tři zužitkoval plzeňský Jakub Pour, který si nabruslil do útočného pásma a z levého kruhu střelou k tyči zařídil bonusový bod pro plzeňské barvy. Piráti proto museli po třech vítězstvích skousnout první porážku v sezoně.

Ohlasy trenérů

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Chomutov zatím všechny zápasy vyhrál a věděli jsme proto, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého. Samotný průběh zápasu naznačil, že naše skupina bude opravdu těžká. Musím ale říci, že první třetinu jsme předvedli prozatím náš nejlepší výkon, hráli jsme s nasazením, sráželi se a vyhráli jsme i osobní souboje, což byl prozatím náš problém. Zlepšili jsme se i hodně ve vhazováních, což dalo obraz celé první části. Ve druhé části soupeř začal lépe bruslit a vyrovnal hru. Stejný obraz hry následoval i ve třetí třetině, kdy byla hra vyrovnaná a rozhodovaly maličkosti. Vedli jsme, mohli jsme mít tři body, ale jsme rozhodně rádi i za dva proti těžkému protivníkovi.

Miroslav Bouchal (Piráti Chomutov): Domácí měli neskutečný nástup a první třetinu nás valili neskutečným stylem. S kolegou jsme si říkali, že snad to nevydrží. Ve druhé třetině se nám podařilo srovnat hru a srovnali jsme skóre. Byl to dobrý hokej z obou stran. Nakonec jsme urvali jeden bod, když jsme dali těsně před koncem šťastný gól. Pak následovala novinka v podobě tři na tři, kde to Pourák udělal výborně a využil trochu chybičky našeho gólmana, který si málo vyjel. Já myslím, že jsme získali zasloužený bod a bylo to krásné utkání.