Starší dorost vydřel na Kladně všechny body!

Další vítězství slavili v sobotu starší dorostenci indiánů. Svěřenci trenéra Bořka Hanzlíka zvládli vyrovnaný duel na ledě kladenských Rytířů a přivezli domů již šestou výhru v řadě. Mladí indiáni se znovu mohli opřít o gólmana Koláře, který si připsal třicet zásahů.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

2:3
0:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 33. Husarik (Müller, O. Bláha), 50. Rendla (Kryll, Haspeklo) – 15. Eret (Roubal), 25. Reitspies, 39. Matiášek (Roubal, Čada). Rozhodčí: Bejček – Buček, Ovsík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Altrichter (Jiroušek) – Veber (A), Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller (A) – O. Bláha, Karásek, Penc, Stůj, Kovacs, M. Bláha, Husarik (C), Rendla, Jelínek, Kouba.

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reirspies, Kolda, Matiášek, Hajžman, Roubal (C), M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa (A), Kovařík (A).

Ondřej Váňa 0 0 0 0 2

Indiáni nastoupili do utkání s velkou chutí, ale s aktivitou u mantinelu to hned v prvním střídání přehnal Jan Štěpánek. Hosté proto museli hned od první minuty bránit ve čtyrech. Půl minuty před vypršením trestu se navíc provinil František Čada a Plzeň šla do tří. Toto oslabení se Západočechům bez větších problému podařilo ubránit. Když už se Plzeň dostala do hry v pěti, Josef Hasman nešikovně pracoval s hokejkou při napadání a podrazil domácího obránce.

Plzeň se tedy znovu musela bránit. Plzeňský tým si ale i s tímto oslabením poradil a po vypršení trestu se začal pozvolna dostávat zpátky do hry. V 15. minutě se do útočného pásma vřítil Petr Eret, krásně si vyměnil puk s Josefem Roubalem a střelou pod horní tyčku nedal domácímu brankaři šanci. Ke konci si plzeňští hráči vyzkoušeli také přesilovou hru, která se přelila až do druhé třetiny.

Svěřenci trenéra Hanzlíka této šance sice nevyužili, ale mrzet je to nemuselo, protože o tři minuty později udeřil Vít Reitspies, který zakončil individuální akci střelou nad rameno domácího brankáře. Plzeňští hráči se ale s tímto stavem spokojili a zaslouženě přišel trest. Ve 33. minutě se v před brankovém prostoru prosadil domácí kapitán Pavel Husarik.

Po snižující brance se hra mírně zklidnila. Dvě minuty před koncem druhého dějství dostali plzeňští hráči šanci na odskočení soupeři v podobě přesilové hry. Po střele Františka Čady zůstal puk ležet v brankovišti, kde se nejrychleji zorientoval Jan Matiášek, který doklepl puk do odkryté klece. Pro kladenské mužstvo to byla těžká rána, neboť se jednalo o gól do šatny.

Ve třetí třetině byla hra velice vyrovnaná a ani jedno mužstvo se nedostávalo do vyložených šancí. Malého zaváhání v plzeňské obraně dokázal využít nicméně Matyáš Rendla a vrátil Kladno zpátky do zápasu. Plzeňany ale tato branka nerozhodila a stále pokračovali v soustředěném výkonu, kterým se prezentovali v závěrečné třetině. Hostující celek nedopustil žádné drama, a i když si domácí trenér vyžádal oddechový čas, indiáni si konec utkání zkušeně pohlídali a po zásluze si odvezli tři důležité body.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): "Nebyl to pohledný zápas. Bylo to takové zběsilé, plné bruslení. Nakonec jsme byli o gól lepší."